0 Kč

Vlasy v pokročilém věku.

Dnes vám profesionální poradí kadeřník a poradce Dodo Jankovič ze studia krásy Pierot Polus.

Otázka čtenářky: Jak předcházet stárnutí vlasů, které se věkem postupně oslabují, ztrácejí přirozenou vitalitu a lesk?

Dodo Jankovič: Jsem velmi rád, že se o tuto problematiku zajímáte, protože většina žen řeší v rámci věku pouze stav pokožky a trápí se s vráskami. Také stále převládá názor, že naše babičky se o sebe nemusely tolik starat a měli pěkné vlasy i pleť. Je třeba mít na zřeteli, že genetická výbava je jedna věc, ale vnější vlivy věc druhá. Nezapomínejte, že pleť je jako houba, která všechno nasává. Žijeme ve znečištěném prostředí. Pokud bychom měli mluvit o vlasech, tak zase třeba zdůraznit, jak se změnila celková péče o ně. Ženy si je zvyknou barvit, natáčet, kulmovat, žehlit a používaly nebo stále používají trvalou. Takže už dávno neplatí, že pokud měla naše babička super pleť a krásné vlasy, tak jsme to automaticky zdědili i my. Musíme se proto o sebe více pečovat. Vlasy a vlasová pokožka, stejně jako pleť, podléhají biologickým změnám. Vlasové vlákno je viditelně tenčí, křehké a vlasová pokožka vysušená.

Zralé vlasy se vyznačují oslabením vnitřní struktury vlasového vlákna, zvýšenou citlivostí na UV záření a sníženou kvalitou vnější ochranné vrstvy vlasu. Tím, že se vlasová vlákna ztenčují, dochází ke snížení hustoty vlasů. V závislosti na věku se může tato hustota snížit až na 40% ve srovnání s hustotou vlasů běžnou ve věku 30 let. V důsledku hormonální nerovnováhy zase dochází k vysušování vlasové pokožky. I s tímto problémem se dá bojovat. Tak, jak si kupujete krémy na obličej, speciálně vyvinuté, aby zabránili stárnutí pleti, musíte se poohlédnout i po vlasové kosmetice, která udrží vaše vlasy a vlasovou pokožku v rovnováze. Vybírejte ale citlivě.

Některé kosmetické značky mají i řadu věnovaný věkem oslabeným vlasům. Velmi dobré zkušenosti máme například s produkty Age Premium od Kérastase Paris, které byly speciálně vyvinuty pro tento typ vlasů a obsahují například deriváty kalcia, vitaminu F, ceramidy, extrakt z granátového jablka a UV filtr. Maska navíc obsahuje i kyselinu hyaluronovou, která dokonale hydratuje vlasovou pokožku. Právě tato maska je jedna z mála, která se může nanášet až ke kořínkům vlasů. Ačkoli často zdůrazňuji, že kondicionéry patří pouze na konce vlasů, maska Age Premium výborně vyživí suchou vlasovou pokožku. Oba produkty zajistí zpevnění vlasového vlákna, jeho výživu a ochranu, jakož i hydrataci vlasové pokožky.

Pokud však vaše pokožka hlavy není suchá, doporučoval bych vám spíše řadu Age Recharge. Tam platí, že maska se nanáší pouze na délky a suché konce vlasů. Potřebné látky byste svým vlasům mohli dodat i s péčí Chronologiste. Nanáší se na šamponem umyté vlasy. Skládá se z mimetického kaviáru (inspirovaný přírodním kaviárem) a hedvábné masky. Tyto dvě ingredience smícháte a nanesete na vlasy. Ty si z masky vezmou přesně tolik výživných látek, kolik potřebují a ve složení, jaké jim vyhovuje.

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

péče o vlasy

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív