0 Kč

Popraskané paty

Určitě to není příjemné, když máte popraskanou patu na noze. Jak se preventivně chránit se dočtete v dnešním článku

Chraňte si nohy

Preventivní péče na patách nohou je důležitá pro udržení zdravé a hezké pokožky chodidel. Pokud je pokožka na patách suchá a ztvrdlá, může se snadno popraskat a způsobit bolest a infekci. Proto je třeba pravidelně hydratovat a ošetřovat pokožku nohou zvláčňujícími krémy, oleji a přírodními vosky.

Suchost pokožky na patách může mít různé příčiny, jako jsou nevhodná obuv, drsná mýdla, přehnané drhnutí pemzou, nedostatek vitamínů a minerálů, onemocnění kůže nebo plíseň. Proto je vhodné dodržovat následující kroky:

  • Relaxovat nohy po namáhavém dni střídavým sprchováním teplou a studenou vodou, protahováním a masáží chodidel.
  • Používat kvalitní obuv a ponožky z přírodních materiálů, které dobře větrají a nezpůsobují tření.
  • Odstraňovat zrohovatělou vrstvu kůže na patách jemně a opatrně pomocí škrabky nebo pilníku. Před tím je dobré si udělat koupel nohou s přídavkem soli, octa nebo dubové kůry.
  • Aplikovat krémy nebo masti s obsahem glycerinu, kyseliny glykolové, urey, vitamínů A a E nebo hadího tuku, které změkčují a hojí pokožku. Pokud už paty praskají, je lepší volit přípravky s antibakteriálními a antimykotickými složkami. Pro lepší vstřebání je možné si udělat zábal z fólie nebo bavlněné látky.
  • Dodržovat vyváženou stravu bohatou na vitamíny A a E, které jsou nezbytné pro regeneraci kůže. Také je dobré pít dostatek vody a omezit konzumaci alkoholu a kofeinu.

Pokud se problém s popraskanými patami nezlepší ani po dodržení těchto rad, je vhodné navštívit dermatologa, který může vyloučit nebo léčit možná onemocnění spojená s tímto stavem.

pata.JPG

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

péče o vlasy

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív