0 Kč

MEDOVÝ ŠAMPÓN

Složka samotné přírody, která je schopna nahradit běžné produkty vlasové kosmetiky.  Med je jedním z nejvíce opěvovaných tradičních léků starověké medicíny díky vysokému obsahu antioxidantů, enzymů, vitamínu a minerálů. V přírodním nepasterizovaném medu také najdeme pylová zrna a včelí mateří kašičku.

Domácí ošetření vlasů s medem je vhodné především pro přírodně zaměřené typy, které nechtějí používat běžné produkty vlasové kosmetiky.

Blahodárné účinky medu

Mytí vlasů pomocí medu přináší vlasům i vlasové pokožce neskutečné výhody. V případě suchých či poškozených vlasů je med výbornou volbou. Med je přírodní zvlhčovadlo, přitahuje a váže na sebe vlhkost. Taktéž je plný antioxidantů a látek pro hloubkovou výživu vlasových folikul, čímž podporuje obnovu vlasové pokožky a růst vlasů. Aktivní složky obsažené v medu zabraňují vzniku nepříjemných a dlouhodobě přetrvávajících lupů.

  • Hodnoty pH vlasové pokožky se běžně pohybují mezi 4 až 7. Hodnoty pH přírodního surového medu se pohybují kolem 4. Tohle mírně kyselé pH normalizuje přirozené pH vlasové pokožky a zabraňuje vzniku lupům.
  • Čistý přírodní med je vhodný i při bakteriálních či plísňových onemocněních vlasové pokožky, neboť má silné antibakteriální a antimykotické účinky.
  • Med nezbavuje vlasy a vlasovou pokožku přirozené lipidové ochranné vrstvy z kožního mazu, jako je tomu u běžných šampónů. V důsledku toho vlasová pokožka neprodukuje zvýšené množství mazu a vlasy nepůsobí mastným dojmem. Vlasy není nutné tak často mýt a přitom jsou lehké a lesklé.
  • Med hydratuje vlasy, chrání jejich přirozenou ochrannou lipidovou bariéru, čímž podporuje jejich hebkost a chrání vlasy před dehydratací a krepatěním.
  • Med podporuje růst vlasů. Přítomné antibakteriální složky napomáhají odstranit nadměrný kožní maz (sebum) a odumřelé buňky z vlasové pokožky. Přebytek kožního mazu, odumřelých buněk a dalších nečistot ucpává folikuly, čímž zabraňuje růstu nových vlasů.

Medový šampón

Nejlepší pro medový šampón je přírodní, tzv. nepasterizovaný med. Krystalizace medu není závadná. Naopak svědčí to o pravosti a kvalitě medu. Dále budete potřebovat vodu. V případě velmi tvrdé kohoutkové vody je možné použít i vodu filtrovanou či destilovanou. Ale není to podmínkou. Dle libosti pak můžete do šampónu přidat pár kapek různých esenciálních olejů, například mrkvovou či levandulovou esenci.

Základ šampónu vyrobíte smícháním medu a vody v poměru 1:3. Například 10 ml medu rozmícháte v 30 ml vody. Vodu můžete jemně zahřát, aby se med rozpustil. Dále je možné přidat jednu až dvě kapky esenciálních olejů (dle libosti, například levandulový nebo mrkvový). Esenciální oleje dodají šampónu příjemnou vůni. Mrkvový olej navíc hloubkově vyživuje vlasy. Smíchaný nepasterizovaný surový med s vodou může po nějaké době začít plesnivět. Proto je vhodné vždy namíchat šampón těsně před použitím nebo den dopředu. Šampón není určen pro delší skladování. Na vodou opláchnuté vlasy naneste několik lžic DIY medového šampónu. Šampón nanášejte k vlasové pokožce. Následně z vlasů šampón řádně opláchněte. Nelekejte se, medový šampón neobsahuje žádné pěnotvorné látky a tudíž vůbec nepění. První dny mohou být vlasy o trošičku mastnější než obvykle. Je to z důvodu, že vlasy i vlasová pokožka reaguje na změnu mycího návyku. Po pár dnech si činnost vlasové pokožky normalizuje.

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

péče o vlasy

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív