Bylinkové napařování
Napařování pleti, jeho intenzita, po kosmetickém čištění je závislá na typu pokožky. Výbornou alternativou pro péči o pleť jsou bylinkové páry.
Bylinkovým napařováním dochází na pokožce při pocení k otevření pórů, ty odstraní toxiny a absorbují léčivé účinky bylin. Není to vhodné pro každého. Nedoporučují se při srdečních onemocněních, dermatologických problémech a při rozšířených žilkách na tváři. A třeba pro suchou pleť je vhodné napařování jen jeden krát za 2 týdny, ovšem - mastná pleť snese 2 krát týdně napařování; a normální pleť jeden krát týdně.
Každá z bylin má jiné účinky na naši pokožku, proto je třeba dodržovat správný postup napařování a druh bylin, vhodný pro náš typ pleti.
Mastná pleť dobře snáší napařování z měsíčku, přesličky, myšího ocasu a šalvěje.
Pro suchou pleť je vhodná pampeliška, květ černého bezu, petržel, fialka.
Spotřeba čerstvých bylin je menší než sušených. Ty se však častěji hůře shánějí než sušené. Na přípravu potřebujete 1,5 l vařící vody, 2 hrsti čerstvých nebo 3 hrsti sušených bylin. Bylinky zalijte vroucí vodou a krátce zamíchejte dřevěnou vařečkou. Před napařováním si očistěte obličej od make-upu, vytvořte si nad miskou a hlavou stříšku z ručníku a tvář držte asi 40 cm nad miskou s bylinkami. Takto vydržte minimálně deset minut. Následně obličej opláchněte nejdříve vlažnou a pak studenou vodou, tvář si ošetřete pleťovou vodou. Pokud vás pleť stahuje, naneste krém a vyvarujte se teplotním rozdílům.
... Na zklidnění pokožky: heřmánek, levandule, meduňka, listy růže, tymián
... Na hojení ranek a zánětů: kostival
... Na odstraňování nečistot: fenykl, kopřiva
... Na hloubkové čištění: kopřiva, rozmarýn
Přidat komentář
Přehled komentářů
-
Napište první komentář!