0 Kč

Jít do botoxu nebo naopak ne?

Botox je mezi ženami oblíbený hlavně z toho důvodu, že rychle a bez operace dokáže vyhladit vrásky. Co se však neví, je, že další vrásky v obličeji může naopak přidělat a na svědomí může mít i deprese. Proč do něj tedy jít a proč naopak ne?

ANO: Botox vyhladí vrásky

Botoxové injekce jsou mezi ženami velmi oblíbené. Dokáží totiž odstranit mimické vrásky na obličeji, zejména ty mezi obočím, na čele a v okolí očí. Botox se aplikuje tenkou jehlou v malých dávkách do postižené oblasti. Přeruší spojení nervu se svalem, čím zabrání jeho smršťování – a tedy vráskám. Pleť se opticky vypne a vrásky na pohled mizí. Oblast se však stává dočasně nepohyblivou – sval totiž není pohybu schopen. Účinek trvá čtyři až šest měsíců, pak je nutné proceduru zopakovat.

Zajímavost:

Botulotoxin (zkráceně botox) není nic jiného než jed. V přírodě jej produkují bakterie Clostridium botulinium. Bývá spojován se vzácnou formou otravy jídlem, proto se nazývá také klobásový jed. Aplikuje se do svalu injekční stříkačkou a následek je, že sval se napne a nejde povolit. Účinek vydrží zhruba půl roku. Mohou ale nastat komplikace, například oslabení dýchání. Zvlášť, pokud se neaplikuje přesně do svalu. Ve vzácných případech může dojít i k srdeční zástavě a ke smrti.

NE: Botox má na svědomí deprese

Američtí vědci přišli na to, že botox může mít na svědomí deprese. Hrozí to především těm, kdo si jej nechali aplikovat do mimických vrásek kolem úst. Podle odborníků totiž obličejová mimika ovlivňuje emoce, ovšem pokud jsou svaly po botoxu ztuhlé a člověk nemůže adekvátně reagovat, mozek nedostane adekvátní zpětnou vazbu. Díky tomu nedokáže emoce prožívat vnitřně a nemůže se ani od srdce zasmát. To všechno pak vede k depresím.

ANO: Botox pomůže od migrény 

Vědci přišli ohledně botoxu se zajímavým zjištěním. Podle nich se totiž bude moct používat jako podpůrný přípravek při léčbě migrény. Některé bolesti hlavy totiž vyvolávají křeče šíjových svalů a čela a botox v kombinaci s chirurgickým zákrokem by je mohl pomoct uvolnit. U pacientů, na nichž tuto metodu testovali, se bolesti hlavy snížily až o 92 %.

NE: Botox vrásky prohlubuje

Botox je mezi ženami oblíbený, právě proto je velmi překvapující verdikt amerických odborníků, kteří jej nedoporučují. Podle nich totiž sice vyhladí vrásky v místě aplikace, ale vede ke vzniku a prohloubení jiných v dalších částech obličeje. Tím, že znehybní některé svaly v obličeji, vede k zvýšenému zapojení jiných svalových partií – a právě na nich se mohou tvořit vrásky. Pokud si tedy necháte botox aplikovat na čelo, je velmi pravděpodobné, že se vám brzy objeví výraznější vrásky u kořene nosu.

Převzato - www.mimiforum.cz 

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

péče o vlasy

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív