0 Kč

Potraviny pro výživu vlasů a nehtů

K tomu, abyste vypadali dobře, musíte se o své tělo pečovat zvenčí i zevnitř. To však neznamená, že je třeba se starat jen o svou pokožku. Samostatnou pozornost vyžadují i ​​vaše nehty a vlasy.

Mnohem důležitější, než kvalitní kosmetiku, je dodávat jim správnou stravu, která obsahuje všechny pro ně důležité látky.

Mějte proto vždy na paměti jedno – pro úžasně vypadající vlasy, o kterých tak sníte, budete muset začít něco dělat hned při vašem nejbližším jídle.

Na co nezapomínat při péči o nehty a vlasy

Víme už tedy, že kvalita pokožky, vlasů i nehtů závisí ve velké míře od stravy. Mezi nimi však existuje jeden podstatný rozdíl. Zatímco změny na pokožce v důsledku změny stravy (případně jako následek stresu) se projeví téměř okamžitě, u nehtů a vlasů je časový posun o něco delší.

Vlasy s nehty jsou tvořeny převážně keratinem. Je proto důležité se zaměřit na ty vitamíny a minerály, které mají vliv na jeho tvorbu.

Jsou zde však i některé jiné faktory mimo stravy, které je ovlivňují, jako například:

  • hormonální nerovnováha
  • úroveň stresu
  • málo fyzické aktivity
  • kouření

Pokud se u vás některé z výše uvedených faktorů vyskytují ve zvýšené míře, pak žádná strava nedokáže udělat zázraky. Nicméně nezoufejte. Stále existuje pár věcí, se kterými můžete ovlivnit současný stav k lepšímu.

Když se vám podaří napravit stravu a konzumovat potraviny obsahující vše potřebné, pak budete na správné cestě za pevnějšími a kvalitnějšími vlasy i nehty.

Co jíst pro lépe vypadající vlasy a nehty?

Zde již následuje seznam potravin podporujících zdraví vlasů a nehtů:

Losos

Kromě toho, že obsahuje velké množství vitaminu D a kvalitních bílkovin (které obě jsou nezbytné pro pevné vlasy), jejich hlavním přínosem je obsah omega-3 mastných kyselin. Omega-3 mastné kyseliny hrají nezastupitelnou roli při růstu vlasů, avšak tělo si je nedokáže samo vyrobit.

Studie ukázaly, že nehtové a vlasové kořínky jsou z velké části tvořeny právě těmito mastnými kyselinami. Nacházejí se dokonce iv maze vyprodukovaném pokožkou hlavy, který ji má udržovat dobře hydratovanou a bez lupů. Pokud nemáte rádi lososa, pak omega-3 kyseliny lze získat i z jiných potravin, jako například: sardinky, sleď, pstruh, makrela, dýňová jadérka, lněný olej, avokádo či ořechy.

Ořechy

Kromě již výše zmíněných omega-3 mastných kyselin, obsahují ořechy i velké množství biotinu a vitamínu E. Tyto látky chrání DNA před poškozením a kromě toho, biotin přímo zabraňuje vypadávání vlasů. Proto musíte zajistit, že ho budete mít vždy dostatek.

Syrovátka

Keratin ve vlasech a nehtech je tvořen převážně z bílkovin. V případě jejich nedostatku se vlasové kořínky přepínají do takzvané odpočívací fáze. V praxi znamená vypadávání vlasů.

Zkuste proto zakomponovat do své stravy syrovátku. Stačí, když si jednu odměrku přidáte do ranního nápoje. Dalším bonusem syrovátky je, že kontroluje hlad. To ji činí ideální i pro lidi, kteří se snaží zhubnout.

Čočka

Ano, je pravdou pořekadlo, že dobré věci přicházejí v malých balíčcích. No ao čočce to platí obzvlášť. Tato nenápadná luštěnina je plná živin jako železo, zinek, bílkoviny a biotin – vše důležité látky pro růst a kvalitu vlasů i nehtů.

Špenát

Špenát sice není každého oblíbeným jídlem, ale faktem zůstává, že obsahuje příliš mnoho nezbytných látek pro nehty a vlasy na to, aby zůstal ignorován. Jde hlavně o živiny jako jsou beta karoten, kyselina listová či vitamin C, které pomáhají vašim vlasovým a nehtovým kořínkům zůstat silné a zdravé.

Sladké brambory

Sladké brambory jsou extra bohatým zdrojem beta karotenu. Z něho si tělo vyrábí vitamín A. Lidé s deficitem vitamínu A mají problém nejen se zrakem, se kterým se jeho nedostatek spojuje nejčastěji, ale také s lupy a svěděním pokožky na hlavě.

zdroj: alternativnimagazin.cz

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

péče o vlasy

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív