OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Poruchy cyklu

Zdálo by se, že užívání antikoncepce vyřeší všechny problémy s poruchami rytmu, délky krvácení, intenzity, chybějící ovulace a předmenstruačního syndromu (PMS). Opak je však pravdou, protože po vysazení antikoncepce při přetrvávajících potížích, doprovodné jevy se jen zvýrazní a to z toho důvodu, že se neléčily.

Endometrióza

Se projevuje silnými menstruačními křečemi a bolestmi v bederní a zádové části. Při tomto onemocnění se nacházejí ložiska děložní sliznice buď v jiných tkáních dělohy nebo mimo děložní dutiny (vejcovod, vaječník nebo v různých jiných orgánech těla). Onemocnění postihuje ženy hlavně v reprodukčním věku a akutní případy se léčí operativním odstraněním ložisek endometriózy.

Kvasinka - Candida albicanis

Jde o kvasinkovou houbu, která se často usazuje na zdravé kůži nebo sliznici. Může vyvolat poruchy menstruačního cyklu. Onemocnění kandidóza sliznice pochvy se vyskytuje  často u žen v plodném věku, během těhotenství a žen trpících na diabetes. Doprovázeny jsou zarudnutím a otokem sliznice vagíny. Průvodním jevem je silné svědění a bělavý, hrudkovitý výtok. K léčbě se používají antimykotika a masti určené pro partnera. Během přetrvávajících problémech se doporučuje konzumovat bílý nízkotučný jogurt a vysadit potraviny s obsahem cukru. Z  toho důvodu, že kvasinky mají rády vlhké, teplé a sladké prostředí.

Menstruační poruchy

Amenorea - vynechání menstruačního krvácení u pohlavně zralé a plodné ženy.

Primární amenorea - jde o první menstruaci, která se nedostavila do 18. roku života.

Sekundární amenorhea - vymizení krvácení již dříve menstruující ženy.

Příčiny - stres, mentální anorexie, záněty, nádory, poruchy funkčnosti hypotalamu nebo hypofýzy.

 

Dysmenorea - bolestivá menstruace, způsobená nerovnováhou nervové soustavy nebo vývojové vady, či nemoci dělohy. Zpravidla se léčí medikamentózně, v těžších případech chirurgicky.

 

PMS premenstruační syndrom - projevuje se fyzickými (bolesti hlavy, napětí v prsou, otoky končetin, problémy s pletí ...), ale i psychickými obtížemi (deprese, únava, úzkost ...). Objevuje se šest až osm dní před menstruací. Medikamentózní léčba není vždy jednoduchá, zejména při psychických problémech. Při různých "chutích" a "vlčím hladu" pomůže, jídlo rozdělit na více částí, pevná vůle a především pozitivní myšlení.

Vedle medikamentózní hormonální léčbě u různých poruch menstruačního charakteru pomůže i alternativní medicína, akupunktura a homeopatie. Při závažnějších onemocněních však lékaři přistupují k chirurgickým zákrokům.

poruchy cyklu

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

na objednávky

Po-Čt     10:00    18:00
10:00 15:00

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

29. 3. 2018
Vaječná maska na vlasy

Když Velikonoce, tak užitečně :)

14. 3. 2018
Pozabíjejte všechny vnitřní parazity

Ledasco tělo snese, ale pomyšlení na parazity v těle ...

1. 3. 2018
Parafínový zábal na ruce

Kdo by nechtěl mít ruce hebké jako dětskou prdelku? 

archív

Oblíbené odkazy

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, studiofree, studio-free, Blanka Pavlínová, kosmetika Tišnov, kadeřnictví Albert, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská