OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Poruchy cyklu

Zdálo by se, že užívání antikoncepce vyřeší všechny problémy s poruchami rytmu, délky krvácení, intenzity, chybějící ovulace a předmenstruačního syndromu (PMS). Opak je však pravdou, protože po vysazení antikoncepce při přetrvávajících potížích, doprovodné jevy se jen zvýrazní a to z toho důvodu, že se neléčily.

Endometrióza

Se projevuje silnými menstruačními křečemi a bolestmi v bederní a zádové části. Při tomto onemocnění se nacházejí ložiska děložní sliznice buď v jiných tkáních dělohy nebo mimo děložní dutiny (vejcovod, vaječník nebo v různých jiných orgánech těla). Onemocnění postihuje ženy hlavně v reprodukčním věku a akutní případy se léčí operativním odstraněním ložisek endometriózy.

Kvasinka - Candida albicanis

Jde o kvasinkovou houbu, která se často usazuje na zdravé kůži nebo sliznici. Může vyvolat poruchy menstruačního cyklu. Onemocnění kandidóza sliznice pochvy se vyskytuje  často u žen v plodném věku, během těhotenství a žen trpících na diabetes. Doprovázeny jsou zarudnutím a otokem sliznice vagíny. Průvodním jevem je silné svědění a bělavý, hrudkovitý výtok. K léčbě se používají antimykotika a masti určené pro partnera. Během přetrvávajících problémech se doporučuje konzumovat bílý nízkotučný jogurt a vysadit potraviny s obsahem cukru. Z  toho důvodu, že kvasinky mají rády vlhké, teplé a sladké prostředí.

Menstruační poruchy

Amenorea - vynechání menstruačního krvácení u pohlavně zralé a plodné ženy.

Primární amenorea - jde o první menstruaci, která se nedostavila do 18. roku života.

Sekundární amenorhea - vymizení krvácení již dříve menstruující ženy.

Příčiny - stres, mentální anorexie, záněty, nádory, poruchy funkčnosti hypotalamu nebo hypofýzy.

 

Dysmenorea - bolestivá menstruace, způsobená nerovnováhou nervové soustavy nebo vývojové vady, či nemoci dělohy. Zpravidla se léčí medikamentózně, v těžších případech chirurgicky.

 

PMS premenstruační syndrom - projevuje se fyzickými (bolesti hlavy, napětí v prsou, otoky končetin, problémy s pletí ...), ale i psychickými obtížemi (deprese, únava, úzkost ...). Objevuje se šest až osm dní před menstruací. Medikamentózní léčba není vždy jednoduchá, zejména při psychických problémech. Při různých "chutích" a "vlčím hladu" pomůže, jídlo rozdělit na více částí, pevná vůle a především pozitivní myšlení.

Vedle medikamentózní hormonální léčbě u různých poruch menstruačního charakteru pomůže i alternativní medicína, akupunktura a homeopatie. Při závažnějších onemocněních však lékaři přistupují k chirurgickým zákrokům.

poruchy cyklu

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

na objednávky

Po-Čt     10:00    18:00
10:00 15:00

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

29.3.2018
Vaječná maska na vlasy

Když Velikonoce, tak užitečně :)

14.3.2018
Pozabíjejte všechny vnitřní parazity

Ledasco tělo snese, ale pomyšlení na parazity v těle ...

1.3.2018
Parafínový zábal na ruce

Kdo by nechtěl mít ruce hebké jako dětskou prdelku? 

archív

Oblíbené odkazy

optimalizace PageRank.cz

Portál Tišnov - informační portál města

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, studiofree, studio-free, Blanka Pavlínová, kosmetika Tišnov, kadeřnictví Albert, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská