0 Kč

Poruchy cyklu

Zdálo by se, že užívání antikoncepce vyřeší všechny problémy s poruchami rytmu, délky krvácení, intenzity, chybějící ovulace a předmenstruačního syndromu (PMS). Opak je však pravdou, protože po vysazení antikoncepce při přetrvávajících potížích, doprovodné jevy se jen zvýrazní a to z toho důvodu, že se neléčily.

Endometrióza

Se projevuje silnými menstruačními křečemi a bolestmi v bederní a zádové části. Při tomto onemocnění se nacházejí ložiska děložní sliznice buď v jiných tkáních dělohy nebo mimo děložní dutiny (vejcovod, vaječník nebo v různých jiných orgánech těla). Onemocnění postihuje ženy hlavně v reprodukčním věku a akutní případy se léčí operativním odstraněním ložisek endometriózy.

Kvasinka - Candida albicanis

Jde o kvasinkovou houbu, která se často usazuje na zdravé kůži nebo sliznici. Může vyvolat poruchy menstruačního cyklu. Onemocnění kandidóza sliznice pochvy se vyskytuje  často u žen v plodném věku, během těhotenství a žen trpících na diabetes. Doprovázeny jsou zarudnutím a otokem sliznice vagíny. Průvodním jevem je silné svědění a bělavý, hrudkovitý výtok. K léčbě se používají antimykotika a masti určené pro partnera. Během přetrvávajících problémech se doporučuje konzumovat bílý nízkotučný jogurt a vysadit potraviny s obsahem cukru. Z  toho důvodu, že kvasinky mají rády vlhké, teplé a sladké prostředí.

Menstruační poruchy

Amenorea - vynechání menstruačního krvácení u pohlavně zralé a plodné ženy.

Primární amenorea - jde o první menstruaci, která se nedostavila do 18. roku života.

Sekundární amenorhea - vymizení krvácení již dříve menstruující ženy.

Příčiny - stres, mentální anorexie, záněty, nádory, poruchy funkčnosti hypotalamu nebo hypofýzy.

 

Dysmenorea - bolestivá menstruace, způsobená nerovnováhou nervové soustavy nebo vývojové vady, či nemoci dělohy. Zpravidla se léčí medikamentózně, v těžších případech chirurgicky.

 

PMS premenstruační syndrom - projevuje se fyzickými (bolesti hlavy, napětí v prsou, otoky končetin, problémy s pletí ...), ale i psychickými obtížemi (deprese, únava, úzkost ...). Objevuje se šest až osm dní před menstruací. Medikamentózní léčba není vždy jednoduchá, zejména při psychických problémech. Při různých "chutích" a "vlčím hladu" pomůže, jídlo rozdělit na více částí, pevná vůle a především pozitivní myšlení.

Vedle medikamentózní hormonální léčbě u různých poruch menstruačního charakteru pomůže i alternativní medicína, akupunktura a homeopatie. Při závažnějších onemocněních však lékaři přistupují k chirurgickým zákrokům.

poruchy cyklu

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

péče o vlasy

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív