OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Co dělat, když se nedaří usnout.

Není nutné hned brát léky, které vám sice pomohou usnout, ale v hodně případech jsou návykové a po nějaké době vám počáteční dávka vůbec nemusí stačit. Je to návykové taky proto, že to je jednoduché. Vezmu si prášek a jdu spát. Ale i ten prášek stojí peníze.

Tak zkusíme něco jednoduššího a levnějšího.

Především nejdříve vyvětrejte, protože v čerstvě vyvětrané ložnici se lépe spí.

Před spaním nikdy neřešte problém, který vás přivede ke stresu.

Pak doporučuji levandulový olej! Naneste kapku oleje na protilehlých rozích polštáře a spánek se dostaví za chvilku ... Rychle usnete a budete mít příjemné sny, provoníte si ložnici.

Dalším z receptů je - ohřát si hrnek mléka a trošku medem osladit. Ne příliš horké, ne studené. Je dobré mléko vypít tak hodinu před spaním.

Pak také existují bylinkové čaje, těch je na trhu spousta. Bývají přímo označeny - proti nespavosti. Meduňka obsažená i ve směsích, pomáhá.

Pomáhá také čtení knihy vleže a ne při moc velkém světle. Oči se snadněji unaví a spánek se dostaví.

Chrápe-li partner a vy jdete teprve spát, to není nejvhodnější období pro usnutí. Vzbudit nebo spát jít jinam. Nebo chodit spát dříve.

Odstraňte všechny pravidelné zvuky, které se kolem vás vyskytují (hlasitě tikající hodiny, praskající topení - to se špatně odstraňuje, ale je nutné tento problém odstranit, protože se mysl, při špatném usínání, těmto zvukům věnuje o to s větší intenzitou - atd.)

Berte tento článek jako naše zkušenosti - všechny opravdu pomáhají. Je však těžké usínat, když máte za sebou nebo před opravdu stresující záležitost, může vás něco chronicky bolet, dítěti se klubou zuby atd. Pak je každá rada drahá a musí se řešit individuálně. Při dlouhodobé nespavosti pomůže opravdu jen lékař či odborné studio, které se spánkem zabývá, ale to je o něčem úplně jiném. Tyto rady byly určeny pro ty, co OBČAS nemoho usnout. 

Přejeme vždycky klidný den, ale i spánek. Ten je pro následující den důležitý.

Nespavost

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

Po-Pá     8:00    18:00

Pouze na objednávku

Orientační prac.doba

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

18.1.2018
Hořčík - kouzelné slovo pro tělo

Zázračný prvek. Bez něj se neobejdeme, potřebuje ho tělo.

3.1.2018
Melíry pro krátké vlasy

Jak zkrásnit krásné vlasy? Melír je taky řešení. 9 ukázek - nezláká vás to?

18.12.2017
5 bylin pro zdraví

Nechceme být přece na svátky nemocni, ale dávat za léky takový palby? 

archív

Oblíbené odkazy

optimalizace PageRank.cz

Portál Tišnov - informační portál města

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, Lukáš Kubica, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, free studio, free-studio, studio-free, Blanka Pavlínová, Radka Váňová, kosmetika Tišno, kadeřnictví Albert,, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská