OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

I nehty mohou něco prozradit o vašem zdraví

Existuje několik zpráv, že bledé nehty způsobuje krevní porucha charakterizovaná nízkým obsahem červených krvinek. "Anémie z nízké úrovně železa může způsobit nedostatečné množství kyslíku v krvi, to způsobuje, že se kůže a tkáň, stává bledou, zejména tkáň pod nehty. To může být signál oznamující možné jaterní onemocnění nebo diabetes.

 

Tmavě hnědé nebo černé svislé čáry na nehtovém lůžku by nikdy neměly být opomíjeny "Ty mohou být signálem melanomu, který vyžaduje včasné rozpoznání a léčbu."

 

Důlky a malé trhliny ve vašich nehtech jsou často spojeny s psoriázou (zánětlivé onemocnění, které vede k šupinatění nebo červeným skvrnám po celém těle).

 

Bílé horizontální čáry mohou oznamovat onemocnění ledvin, jater nebo o nedostatku bílkovin a jiných živin.

 

Křehký, tenký nebo moc jemný, pomalu rostoucí nehet, by měl být signálem k návštěvě lékaře , aby vám udělal jednoduchý krevní test na funkci štítné žlázy.

 

Žloutnutí nebo zesílení říká, že můžete mít špatný krevní oběh. "Ztluštění nehtů, s nebo bez nažloutlé barvy jsou charakteristické pro plíseň.

 

Modrý nehet představuje nedostatek kyslíku na konci ruky. To může naznačovat respirační onemocnění nebo vaskulární problém s názvem Raynaudova choroba, což je vzácné onemocnění krevních cév.

 

Bílé skvrny na nehtech jsou způsobeny deficitem vitaminu nebo minerálů.

 

Nadměrně pružné nehty mohou znamenat nedostatek vápníku a někdy proteinu.

 

V případě jakýchkoliv pochybností je lepší navštívit lékaře a informovat ho. Protože jen lékař je schopen vám říct správnou diagnózu.

zdravé nehty - zdravý člověk

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

na objednávky

Po-Čt     10:00    18:00
10:00 15:00

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

29. 3. 2018
Vaječná maska na vlasy

Když Velikonoce, tak užitečně :)

14. 3. 2018
Pozabíjejte všechny vnitřní parazity

Ledasco tělo snese, ale pomyšlení na parazity v těle ...

1. 3. 2018
Parafínový zábal na ruce

Kdo by nechtěl mít ruce hebké jako dětskou prdelku? 

archív

Oblíbené odkazy

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, studiofree, studio-free, Blanka Pavlínová, kosmetika Tišnov, kadeřnictví Albert, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská