OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

I nehty mohou něco prozradit o vašem zdraví

Existuje několik zpráv, že bledé nehty způsobuje krevní porucha charakterizovaná nízkým obsahem červených krvinek. "Anémie z nízké úrovně železa může způsobit nedostatečné množství kyslíku v krvi, to způsobuje, že se kůže a tkáň, stává bledou, zejména tkáň pod nehty. To může být signál oznamující možné jaterní onemocnění nebo diabetes.

 

Tmavě hnědé nebo černé svislé čáry na nehtovém lůžku by nikdy neměly být opomíjeny "Ty mohou být signálem melanomu, který vyžaduje včasné rozpoznání a léčbu."

 

Důlky a malé trhliny ve vašich nehtech jsou často spojeny s psoriázou (zánětlivé onemocnění, které vede k šupinatění nebo červeným skvrnám po celém těle).

 

Bílé horizontální čáry mohou oznamovat onemocnění ledvin, jater nebo o nedostatku bílkovin a jiných živin.

 

Křehký, tenký nebo moc jemný, pomalu rostoucí nehet, by měl být signálem k návštěvě lékaře , aby vám udělal jednoduchý krevní test na funkci štítné žlázy.

 

Žloutnutí nebo zesílení říká, že můžete mít špatný krevní oběh. "Ztluštění nehtů, s nebo bez nažloutlé barvy jsou charakteristické pro plíseň.

 

Modrý nehet představuje nedostatek kyslíku na konci ruky. To může naznačovat respirační onemocnění nebo vaskulární problém s názvem Raynaudova choroba, což je vzácné onemocnění krevních cév.

 

Bílé skvrny na nehtech jsou způsobeny deficitem vitaminu nebo minerálů.

 

Nadměrně pružné nehty mohou znamenat nedostatek vápníku a někdy proteinu.

 

V případě jakýchkoliv pochybností je lepší navštívit lékaře a informovat ho. Protože jen lékař je schopen vám říct správnou diagnózu.

zdravé nehty - zdravý člověk

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

Po-Pá     8:00    18:00

Pouze na objednávku

Orientační prac.doba

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

13.9.2017
Revoluční péče

Pěnový kondicionér? Že to není novinka?

5.9.2017
Děti jsou do školy

Začátek školy máme za sebou. Chráníte své děti před vešmi (vzor kosti:) )

28.8.2017
Vlny?

Není vlna jako vlna.

archív

Oblíbené odkazy

optimalizace PageRank.cz

Portál Tišnov - informační portál města

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, Lukáš Kubica, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, free studio, free-studio, studio-free, Blanka Pavlínová, Radka Váňová, kosmetika Tišno, kadeřnictví Albert,, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská