0 Kč

Kopříva - na revma, ale i padající vlasy

Jedna a tatáž léčivá rostlina dokáže pomoci při mnoha problémech. Mladé listy kopřivy sbíráme od března do června, kvetoucí nať uprostřed léta, semena koncem srpna a kořen v říjnu. Pro sušení se listy i nať sbírají před kvetením. Sušíme na tmavém místě. Uskladňovat kopřivu můžeme v suchých papírových sáčcích maximálně 1 rok.

Co v ní najdete?

Její listy pokryté žahavými, štětinatý chloupky obsahují chlorofyl, který má protizánětlivé účinky a regeneruje poškozenou tkáň. Najdete v nich i třísloviny s protikrvácivým účinkem, vitamin C, vápník, hořčík, betakaroten a železo potřebné pro tvorbu červených krvinek. Nechybí ani flavonoidy s antioxidačními účinky, fytoncidy, které dokáží zničit bakterie, či serotonin, podporující dobrou náladu!

Jak si ji připravit?

3 týdny, 3x denně neslazený čaj. Vrátí sílu a živiny. Kopřiva posílí, podpoří tvorbu červených krvinek. Čaj také ředí a čistí krev, odstraní vyrážky a barevné nerovnosti pokožky. Kúra pití kopřivového čaje nesmí však trvat déle.

Chlorofyl je ve vodě téměř nerozpustný. Proto vysušenou rostlinu rozmixujme na prášek. Z prášku připravíme čaj, který pijeme is sedimentem. Dostaneme do těla maximum chlorofylu. Teplý pijme 3x denně, vždy čerstvý, ne déle než zmíněné dva, max. tři týdny.

Na revma trýzněné nohy obklad z gázy, namočené v tinktuře. Připravíme ji z 1/2 litru kvalitního bílého alkoholu a 100 g sušené kopřivy.

Momentálně je k dispozici i čerstvá kopřiva, takže si můžete nasbírat mladé rostlinky is kořínky, pořádně omyjte, osušte a nechte alespoň 10 dní macerovat v 40 procentním alkoholu. Pít ji můžete při problémech s játry, žlučníkem či vředech. Hodí se i na natírání při kožních problémech jako ekzém a pod.

  • Při revmatismu pomáhá i jednoduché přikládání na klouby.
  • Večer silnějším odvarem oplachujme tvář. Sníží tvorbu kožního mazu.
  • Kopřiva se sbírjí bez bez rukavic. Zlepšíte si tím krevní oběh.
  • Při revmatismu přikládejte na postižené klouby.
  • Na padající vlasy pomůže oplachování odvarem z kopřivy. Připravíme ho tak, že asi 4 hrsti listů povaříme ve dvou litrech vody a necháme ještě 10 minut louhovat.
  • Pomůže i když každý večer vtíráme do pokožky hlavy tinkturu.

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

_3c19a007-8fbf-43e4-8202-8867c0105b73.jpg

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív