0 Kč

Kousání nehtů

Velmi špatným zlozvykem je kousání nehtů. Začínáme s tím už v dětství , ale obvykle z toho prostě vyrostete. Není pravidla, aby nebylo i výjimky. Takže si nehty kousají i dospělí lidé. Dojde-li ke stresové situaci, objeví se tento zlozvyk. A zcela nepodvědomě.

Proč bychom měli přestat s kousáním nehtů?

-          nehty jsou zdrojem špíny, nečistot

-          nehty nevypadají hezky

-          svědčí to o tom, že jste nejistí, nervózní

-          také to svědčí o tom, že nemáte dostatek vůle s tímto zlozvykem přestat

-          kousáním si také nehty oslabujete, budou se vám třepit, mohou se deformovat

-          lidé se na vás budou koukat s opovržením

 

Jak ale přestat s kousáním nehtů?

Někdy je to těžší než přestat kouřit. S tímto zlozvykem je těžké seknout z ničeho nic, a obzvlášť, když si nehty koušete už od dětství. Potřebujete k tomu silnou vůli to opravdu chtít! Je to jako vlastně s kouřením, pokud chcete přestat – přestanete.

Když už jste s tím zkoušeli seknout, ale žádné pokusy se vám nevydařily, nic nevzdávejte. Zkuste se zjistit, proč si nehty koušete. Jaký máte důvod? Stres? Nuda? Nervozita? Stud? A líbí se vám vaše nehty, když si je koušete?

Takže. Nejdříve si musíte říct, že kousání nehtů je odporné. Vydržte alespoň jeden den bez kousání nehtů. Ten den se opravdu moc a moc soustřeďte na to, si prsty do úst nestrčit. Je to psychická záležitost. Pokud to vydržíte ten jeden den, zvládnete to i týden i měsíc. Není to ale jednoduché. Nejlépe je začít po odborné manikúře, abyste nehty ten den i fyzicky cítili.

Pokud to sami nezvládnete, existují různé přípravky, př. lak proti kousání nehtů (je odporně hořký, ale i na to se dá zvyknout J), pomožte si třeba rukavicemi, noste je celý den, nebo nehty ponořte do skleničky s pepřem.

Je nutné si dát slib, že si nehty přestanete kousat. Nedodržení slibu by mělo být ztrestáno. Protože nebudeme trestat sami sebe, poproste blízkého člověka, aby vymyslel trest a kdykoliv budete okolím přistiženi, ať vás trest nemine. Ono někdy stačí, aby vás přes ty prsty někdo praštil v okamžiku, kdy je máte v puse.

Také je nutné posílit nehty různými přípravky proti lámání, štěpení. Během odvykání několikrát zajděte na odbornou manikúru, kde vám odborně poradí, ošetří a pomohou celkově s odvykáním. Stojí to za to.

 

Kdo s tím neskončil, tomu držíme naprosto upřímně (neokousané) prsty.

Kousání nehtů

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

péče o vlasy

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív