0 Kč

Nevíte jak správně pečovat o jemné vlasy?

Pojďte se podívat, jakou potřebují vlasovou kosmetiku, úpravu a také střihy nebo barvu na vlasy.

Správná péče o jemné vlasy má svá specifika. Jemné vlasy potřebují speciální vlasovou kosmetiku, šetrné zacházení i speciální účesy pro jemné vlasy. Mnohé „osvědčené“ metody péče pro normální vlasy tady přestávají platit. Typickým problémem je například používání stylingu. Přestože by se mohlo zdát, že když účes na jemných vlasech nedrží, potřebuje ještě pevnější styling, opak je pravdou. A pleteme se často také při výběru správného střihu a účesu. Jak tedy má správná péče o jemné vlasy vypadat?

Jemné vlasy – péče, jak má být

  1. Používejte správné šampóny a kondicionéry pro jemné vlasy. Mnoho šampónu a kondicionérů jemné vlasy zatíží. Pokud máte jemné vlasy, měly byste používat šampóny a kondicionéry pro ně určené. A také vlasovou kosmetikou při používaní šetřit, aby nedocházelo k jejímu špatnému vymytí z vlasů nebo jejích zatížení množstvím pěstících látek.
  2. Rovněž styling pro jemné vlasy by měl být speciální. Nejsou pro vás vhodné gely ani vosky. Používejte slabě, maximálně středně tužící tužidla ve spreji. Méně vhodné jsou pěny. Také laky na vlasy byste měly používat pouze lehčí a méně tužící.
  3. Tepelná úprava jemných vlasů, či už jde o žehlení, kulmování nebo sušení fénem, může být pro jemné vlasy zničující. Vždy fénujte méně horkým vzduchem, žehličku a kulmu raději nepoužívejte. Určitě ne denně. Žehlení obecně není pro jemné vlasy přínosem. Objem potřebují spíše přidat než ubrat. Kulma může vizuálně objemu pomoci, ale vždy používejte kvalitní techniku, na které si můžete nastavit teplotu. Jemné vlasy můžete upravovat již při teplotě 120 stupňů.
  4. Barva umí dělat s jemnými vlasy zázraky. Po optické stránce může právě barva na jemných vlasech docílit výrazné zvětšení objemu vlasů. Barva na jemné vlasy by nikdy neměla být jednolitá. Melír nebo tónování pramenů tón v tónu dělá účesy pro jemné vlasy URL: dnešní objemnější. Pomůckou je také barva s vysokým leskem, který rovněž jemným vlasům přidává opticky na objemu.
  5. Sušení vlasů dokáže rovněž jemným vlasům přidat objem. Již jsem zmínila, že máte používat fén, který má nastavitelnou teplotu. Jemné vlasy sušte vlažným vzduchem, Horký vzduch používejte jen pro tvarování účesů. Dlouhé jemné vlasy sušte nejprve v délkách. U krátkých jemných vlasů rovnou tvarujte účes. Vlasy se při fénování snažte u konečků dostat do kolmé polohy k hlavě. To zvětší objem celého účesu. Toho se dá dosáhnout například u mikáda.
  6. Střihy pro jemné vlasy by měly být vzdušné, aby jedna vrstva vlasů nezatěžovala druhou, ale současně by postupný sestřih neměl vlasům ještě více ubírat na objemu. Jemným vlasům sluší ofiny, můžete zkusit také patky a vrstvené střihy, které dávají do kontrastu například větší objem vlasů se zcela vyholenými partiemi, např. na krku.
  7. Zkuste clip-in vlasy. Ty neslouží jen k prodloužení účesu, ale můžete si jimi také přidat objem vlasů. Dnes tak módní podbarvení vlasů do jiných barev je ideální právě jako kombinace řešení problému jemných vlasů a módní změny barvy účesu.

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

_3c19a007-8fbf-43e4-8202-8867c0105b73.jpg

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív