0 Kč

Jak snížit vysoký krevní tlak bez léků na předpis a natrvalo

Mnoho lidí v dnešní době trpí vysokým krevním tlakem již od poměrně raného věku. Dalo by se říci, že vedle ostatních onemocněních jako rakovina či cukrovka, se i toto onemocnění stalo jedním z civilizačních.

Kde leží příčiny vysokého krevního tlaku?

Příčiny jsou různé, ale ve většině případů to má na svědomí uspěchaný životní styl, stres a na to navazující špatné stravování. V případě, že člověk konzumuje nezdravé potraviny jen z času na čas, jeho zdraví by to nepříznivě ovlivnit nemělo. Pokud ale těchto prohřešků přibývá a stávají se pravidelností, časem množství škodlivých látek v těle narůstá, což následně vyústí do zvýšeného krevního tlaku. Ten může být příčinou velkého množství souvisejících zdravotních problémů, jako jsou například bolesti hlavy, nespavost, podrážděnost a podobně.

Možné následky onemocnění

Při dlouhotrvajícím zvýšeném krevním tlaku později může dojít i k vážnějším komplikacím jako je infarkt nebo mozková mrtvice. Obě z těchto onemocnění mohou mít za následek v lepším případě výrazné snížení kvality života a v nejhorších případech vedou až k smrti člověka. Vysoký krevní tlak je zákeřný v tom, že často nemá žádné příznaky a tak jediným způsobem, jak ho zjistit, je dát si tlak změřit.

V pozdějších stádiích se může projevovat různě, například:

  • bolestmi hlavy
  • pocity slabosti
  • závratěmi
  • červenáním
  • návaly tepla
  • problémy s viděním
  • hučením v uších

Odpovědí konvenční medicíny na snížení krevního tlaku bývá podávání statinů nebo kyseliny saliciové (složka acilpirínu).

Problémem však je, že tyto léky neřeší problém, jen zmírňují příznaky.  Vysoký krevní tlak vzniká tehdy, pokud jsou cévy zanesené usazeninami, které blokují průtok krve.

Z fyziky je mnohým známo, že pokud se zúženým průměrem trubice má přepravit stejný objem tekutin, pak veličina, která se musí zvýšit je tlak. Současně se vznikem usazenin v cévách dochází ke snížení pružnosti cév.

Samotný vysoký krevní tlak by nebyl až takový problém. Pokud se však k tomu přidruží snížena elasticita cév, pak hrozí jejich prasknutí. V případě, že se tak stane v srdci nebo v mozku, následky mohou být fatální. Kromě samotného ředění krve statiny zabraňujícím jen vytváření krevních sraženin, které by mohly cévy zablokovat a vyvolat infarkt nebo mrtvici, konvenční medicína řeší vysoký krevní tlak pomocí několika dalších metod.

Mezi ně patří například léky snižující srdeční frekvenci, případně léky zaměříme na umělé (a pouze dočasné) zvýšení elasticity cév. Jak je patrné, takové řešení není vůbec ideální. Opět se zde neřeší příčina, ale jen následek. Krevní tlak se sice sníží, ale sníží se i průtok krve a s tím spojené zhoršené vyživování buněk kyslíkem a dalšími potřebnými látkami. Na povrchu se sice taková konvenční léčba jeví jako úspěšná, ale pod povrchem dochází k degradaci zdravotního stavu, což později často vyústí právě k tak obávaným infarktům a mrtvicím.

Co nabízí přírodní metabolická medicína?

Odpovědí přírodní medicíny je snaha o odstranění příčin. To je možné dosáhnout pomocí následujícího:

Pravidelná konzumaci vyšších dávek vitaminu C, který jako antioxidant má důležitou roli při tvorbě a obnově látek budujících cévní tkáně a také pomáhá cévy udržovat pružné.

Hořčík a vitaminy skupiny B. Z doplňků stravy dále doporučujeme užívat právě hořčík, který spolu s B vitamíny je pro zdraví vašich cév nepostradatelný.

Aminokyselina L-Arginin. Tato aminokyselina prokázala velmi dobré výsledky ve studiích zaměřených na snižování vysokého krevního tlaku.

Z přírodních bylin účinných proti vysokému krevnímu tlaky je hodné zmínit například levanduli, nebo více exotické Lapacho a Chanca Piedra.

Zvláště Chanca Piedra v kombinaci s L-Argininem se ukázaly jako velmi účinné na snižování krevního tlaku.

Ty dokáží snížit tlak prakticky do několika dnů, někdy hodin. Proto se doporučuje je začít užívat nejprve v malých dávkách a postupně dávku zvyšovat, aby se zabránilo příliš prudkému poklesu tlaku.

Mechanismus účinku těchto látek je uváděn přes jejich silnou schopnost odstraňovat záněty. Častokrát vysoký krevní tlak je důsledkem vnitřních zánětů a otoků, které blokují průtok krve.

Po jejich odstranění se tlak rychle dostává do normálu a jeho prudké snížení může u lidí dlouhodobě zvyklých na vysoký krevní tlak vyvolat nevolnosti, závratě nebo únavnost.

Proto ještě jednou upozorňujeme – s Chanca Piedra a L-Argininem třeba začínat opatrně.

Zdroj: www.alternativnimagazin.cz

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

_3c19a007-8fbf-43e4-8202-8867c0105b73.jpg

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív