OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Pár podrobných metod jak dostat vodu z ucha

Důvod, že tato voda nevyteče sama o sobě (i když je to kapalina), je, že vzhledem ke všem málo věcí v uchu, jsou tam také malé chloupky a ušní nečistoty. Existuje několik metod, které můžete udělat.

Než navštívíte lékaře, tak si vyzkoušejte několik způsobů doma. Pokud máte přetrvávající bolesti a nepříjemný pocit, měli byste raději navštívit  vašeho praktického lékaře. Pokud máte bolesti, pak budete mít nejspíše zánět v uchu a toto potřebuje odborníka.

Použití alkoholu nebo octa

Připravte líh a ocet a namíchejte je dohromady v malé sklenici vody. V poměru - 50% alkoholu a 50% ocet. Pomocí kapátka si nakapejte pár kapek do ucha a naklonte hlavu pryč. Možná se divíte, proč to funguje. 

Ocet, kvůli tomu, že je vysoce kyselý, rozloží ušní maz, který blokuje vypouštění vody ven z ucha. Alkohol na druhé straně, se mísí s vodou a suší mnohem rychleji. Také kombinace alkoholu a octa drží infekce a zánět na uzdě.

Pozor ale - nedělejte tuto léčbu, pokud máte propíchnutý ušní bubínek.

Způsob vakuum

Tato metoda je také velmi jednoduchá. Zakloňte hlavu směrem k postiženému uchu, směrem dolů. Položte dlaň na ucho (podobně jako když spíte na dlani) a tlačte dlaň nahoru a dolů a snažte se vytvořit vakuum.

Volitelně můžete udělat totéž, ale jen s prstem. Opět platí, že když budete dělat tuto léčbu, vždy nakloňte hlavu směrem k postiženému uchu. Pokud to uděláte opačně, riskujete vodu ještě hlouběji ve zvukovodu a způsobíte si více škody.

Použití fénu

Pro tento způsob budete potřebovat fén. Zapněte fén a umístěte ho zhruba na krok od svého postiženého ucha. Sušička nemusí pracovat na plný výkon. Pusťe jej na nejnižší hodnotu, to je víc než dost. Je potřeba, aby se horký vzduch dostal do ucha, tak, aby se voda začala odpařovat.

Pozor: nedávejte fén příliš blízko nebo moc horký. To může způsobit pálení, a můžete si ublížit ve vašem vnitřním uchu (je mnohem citlivější než vaše kůže nebo vlasy).

Ušní kapky

To je dost jednoduché, koupíte kapky v lékárně a striktně se držíte popsaného postupu.

Naklánění hlavy

To je další klasická metoda. Zakloňte hlavu směrem k postiženému uchu a začněte třepat hlavou nahoru a dolů. Tato metoda je často doprovázena radou skákat na jedné noze. Můžete to zkusit taky, ale to není tak nutné, jak jednoduše pohybem ucho a naklánění hlavy na stranu postiženého ucha.

Spaní na postižené straně

Je dobré si večer lehnout na stranu, ze které nejsme schopni dostat vodu.

Zůstaňte takhle několik minut. Pěkně s hlavou na polštáři. Pokud k události došlo ve večerních hodinách a potřebujete odpočinout, můžete jít do postele. Samozřejmě, nemůžete ovládat svou pozici, zatímco spíte, ale jak se budete pohybovat ve spánku, kousek po kousku, bude se voda rovněž pohybovat a nakonec se sama pravděpodobně vysuší..

Metoda žvýkání

Je divné, že žvýkání může být velmi užitečné při čištění vody z ucha. Historicky, vnitřní ucho a všechny jeho mechanismu byli kdysi částí dolní čelisti. Evolucí zvířat a primátů se stalo, že vnitřní ucho a jeho malé struktury kostí, se pomalu dostávaly směrem k lebce, a začaly tvořit ucho. Takže nyní můžete pochopit, proč, když se pokusíte žvýkat, to bude trochu aktivovat vnitřní ucho. Kdy jste skončil své jídlo, může vás překvapit fakt, že potíž s vodou sám od sebe zmizel.

Lze žvýkat žvýkačku. Přitom, můžete také naklonit hlavu směrem k postiženému uchu, a pak rychle nakloňte ji naopak. Ne příliš prudce, aby jste si ještě k tomu nehnuli s krkem. Nepotřebujete žádné další zranění.

Zívání je také užitečné, téměř ze stejných důvodů. Aktivuje vnitřní ucho a jeho strukturu, a vy můžete dokonce slyšet silněji zvuk.

Metoda NOS

Zavřete ústa a zhluboka se nadechněte, ale než se vydechnete, ucpěte nos prsty zmáčknutím. Potom zkuste vytlačte vzduch z uší. Nezavírejte nosní dírky příliš pevně.

Horká pára

Potřebujete horkou kouřící vodu v misce a ručník. Zakryjte si hlavu hadříkem (ujistěte se, že je to dost velký a nevidíte žádné otvory, když si zakryjete hlavu). Nyní se nakloňte nad párou. Vzhledem k tomu, že teplo pomáhá k uvolnění Eustachovy trubice, byste během příštích 10 minut měli cítit přebytečnou vodu prosakovat přes ni. Pokud to nefunguje během deseti minut, můžete zůstat déle, ale obecně, tato metoda pomáhá ve většině případů.

Pokud žádný z výše uvedených nepomáhá, určitě musíte navštívit lékaře. Vše nasvědčuje tomu, že potřebujete odbornou pomoc.

jak dostat vodu z ucha

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. Voda v uchu (Tomas, 27. 5. 2018 8:33:44) Odpovědět

    Dobry den vcera sem plaval na bazene pod vodou. A mam vodu v uchu ale uz nevím si rady zkousel sem lezet na to ucho hybal hlavou a ani nepomohlo mohly by jstemi poradit neco ?


Pracovní doba

na objednávky

Po-Čt     10:00    18:00
10:00 15:00

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

29. 3. 2018
Vaječná maska na vlasy

Když Velikonoce, tak užitečně :)

14. 3. 2018
Pozabíjejte všechny vnitřní parazity

Ledasco tělo snese, ale pomyšlení na parazity v těle ...

1. 3. 2018
Parafínový zábal na ruce

Kdo by nechtěl mít ruce hebké jako dětskou prdelku? 

archív

Oblíbené odkazy

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, studiofree, studio-free, Blanka Pavlínová, kosmetika Tišnov, kadeřnictví Albert, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská