OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Brnění rukou

Brnění rukou nevzniká náhle, ale pozvolna. Postihuje zejména lidí, kteří přetěžují ruku jistou opakovanou činností. Lepší prevence než radikální krok.

Myší nemoc?

Říká se, že toto onemocnění jde ruku v ruce s touto dobou, protože rizikovou skupinou jsou lidé, kteří pracují v kancelářích s počítačovou klávesnicí a myší. Znali ho už naši předkové.

Je častěji u žen než u mužů a způsobovat ho mohou i jisté domácí práce, například žehlení a praní. Neobejde ani dělníky, kteří pracují se sbíječkou, profesionální klavíristy, bubeníky.

Brnění rukou přichází postupně

Tlaky ve spodní části krku vedou k brnění v prstech, ke snížení síly svalů paže a ruce. Nejprve přichází "mravenčení" v prstech, pocit neobratných prstů. Tvrdnout dlaně. Potíže přicházejí večer, v noci zažíváme nejednou nepříjemní probuzení. Činnosti, při kterých je potřeba stereotypní pohyb, jako ruční praní, ale i řízení auta, se stávají nemožnými, problémem je udržet předmět.

Jak s brněním zabojovat?

Masírujte, stiskněte polštářky prstů, zaměřte se na malíček.
Masírujte i svaly krku a horní části zad. Pravidelně, a to 1x týdně. Doporučujeme odbornou masáž (třeba v Salonu Nefertiti - 602 59 54 59)
Jsou velmi namáhané, jejich zatvrdnutí může tlačit na nervy, které směřují do ruky.

Udělejte si při psaní přestávku každou hodinu na 5 - 10 minut, masírujte si ruce, uvolníte tlak a prokrvíte je.
Přitiskněte k sobě poslední články palce a ukazováčku lehce k sobě. Ostatní prsty zůstávají volně vztyčené a nedotýkají se.
Vystavujte se slunci na 20 minut denně bez ochrany opalovacích krémů, doplníte tak vitamin D. Nachází se i v mastných rybách (např. Losos, sardinky, tuňák)
Prospěje vám také magnézium (hořčík) - přijmout jej můžete například ve formě minerálky s jeho obsahem, nachází se i v celozrnné mouce, pšeničných klíčcích ořechách - mandlích, lískové či kešu ořechách, ale i ve slunečnicových semínkách.

brnění rukou

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

Po-Pá     8:00    18:00

Pouze na objednávku

Orientační prac.doba

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

25.10.2017
Padají vám vlasy?

Nechcete, aby vám vypadávaly vlasy v tak velké míře?

18.10.2017
Jojobový olej

Jojobový olej není vlastně olej, ale vosk

16.10.2017
Suché oči z PC

Z vlastní zkušenosti vím, co to je za nepříjemnost

archív

Oblíbené odkazy

optimalizace PageRank.cz

Portál Tišnov - informační portál města

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, Lukáš Kubica, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, free studio, free-studio, studio-free, Blanka Pavlínová, Radka Váňová, kosmetika Tišno, kadeřnictví Albert,, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská