0 Kč

Brnění rukou

Brnění rukou nevzniká náhle, ale pozvolna. Postihuje zejména lidí, kteří přetěžují ruku jistou opakovanou činností. Lepší prevence než radikální krok.

Myší nemoc?

Říká se, že toto onemocnění jde ruku v ruce s touto dobou, protože rizikovou skupinou jsou lidé, kteří pracují v kancelářích s počítačovou klávesnicí a myší. Znali ho už naši předkové.

Je častěji u žen než u mužů a způsobovat ho mohou i jisté domácí práce, například žehlení a praní. Neobejde ani dělníky, kteří pracují se sbíječkou, profesionální klavíristy, bubeníky.

Brnění rukou přichází postupně

Tlaky ve spodní části krku vedou k brnění v prstech, ke snížení síly svalů paže a ruce. Nejprve přichází "mravenčení" v prstech, pocit neobratných prstů. Tvrdnout dlaně. Potíže přicházejí večer, v noci zažíváme nejednou nepříjemní probuzení. Činnosti, při kterých je potřeba stereotypní pohyb, jako ruční praní, ale i řízení auta, se stávají nemožnými, problémem je udržet předmět.

Jak s brněním zabojovat?

Masírujte, stiskněte polštářky prstů, zaměřte se na malíček.
Masírujte i svaly krku a horní části zad. Pravidelně, a to 1x týdně. Doporučujeme odbornou masáž (třeba v Salonu Nefertiti - 602 59 54 59)
Jsou velmi namáhané, jejich zatvrdnutí může tlačit na nervy, které směřují do ruky.

Udělejte si při psaní přestávku každou hodinu na 5 - 10 minut, masírujte si ruce, uvolníte tlak a prokrvíte je.
Přitiskněte k sobě poslední články palce a ukazováčku lehce k sobě. Ostatní prsty zůstávají volně vztyčené a nedotýkají se.
Vystavujte se slunci na 20 minut denně bez ochrany opalovacích krémů, doplníte tak vitamin D. Nachází se i v mastných rybách (např. Losos, sardinky, tuňák)
Prospěje vám také magnézium (hořčík) - přijmout jej můžete například ve formě minerálky s jeho obsahem, nachází se i v celozrnné mouce, pšeničných klíčcích ořechách - mandlích, lískové či kešu ořechách, ale i ve slunečnicových semínkách.

brnění rukou

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

_3c19a007-8fbf-43e4-8202-8867c0105b73.jpg

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív