0 Kč

Vyhněte se zimní depresi. Co pro to udělat?

Krátké dny a s nimi spojený nedostatek slunečního svitu způsobují únavu, nervozitu a depresi. Umělá náhrada světla v podobě klasické žárovky nepomůže ... 

Kromě jarní či podzimní ("přelaďovací") deprese máme i zimní. Způsobuje ji nedostatek přirozeného slunečního světla. Trpí jí asi 25 procent lidí (většinou ženy středního a vyššího věku). 

Zjistilo se, že díky krátkým zimním dnům krátkodobému aktívnímu pohybu na přirozeném denním světle se biologické hodiny citlivějšího organizmu jednoduše "pokazí". A nervozita, únava či životní znechucenost následně ovládne celého člověka. 

Výzkumy také dokázaly, že umělé světlo při "zimní rozladěnosti" organismu nepomůže; naopak, přispívá k ještě větší dezorientaci lidského těla, protože výrazně ukrajuje ze spánku před půlnocí - už dávno se totiž přišlo na to, že lidé, kteří chodí spát několik hodin před půlnocí a ráno vstávají s vycházejícím sluncem, jsou v mnohem lepší kondici než ti , kteří zvolili výrazně posunutý či dokonce opačný rytmus spánku a bdění. 

Nejoptimálnější by pro lidský organismus bylo, kdyby se lidé naučili žít bez večerního svícení, ráno se lidé budili s vycházejícím sluncem. K takovému probouzení bez stresu by měl přispět tzv. světelný budík, který začíná cca hodinu a půl před probuzením zalévat prostor stupňujícími se dávkami světla. Teprve po hranici slunečního letního dne. Organismus se uvedeným způsobem plynule přenáší do dne, bez stresujícího pípání budíku nebo vyhrávání nastaveného rádia. Stává se hned od rána optimálně"vyladěným".

 

Jak bojovat proti zimní depresi? 

  • - Používejte halogenové žárovky, jejichž světlo se nejvíce podobá přirozenému slunečnímu světlu.
  • - Co nejčastěji si jděte lehnout před 22-hou hodinou.
  • - Obklopte se teplými pastelovými barvami, odstraňte ze svého okolí předměty sytých, kontrastních barev.
  • - Zbavte se agresivních textilních vzorů, červeného, pomerančového, černého ložního povlečení.

Dřív, než se rozhodnete sáhnout po povzbuzujících prostředcích, poraďte se s lékařem (specialistou) o fytoterapii.

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

péče o vlasy

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív