0 Kč

UŽ ZASE LETÍ OFINY

Ráda sledujete vlasové trendy, ale co se týče realizace, držíte se se svými rovně střiženými vlasy při zdi? Pak vás určitě potěší velký comeback ofin! S jejich pomocí hravě oživíte každý účes! Půjdete do toho taky?

Ofiny zaznamenávají pro letošní rok návrat, i když úplně vlastně nikdy nezmizely. Nosí se stále, a to už od roku 1920. Jako trend byla ofina populární v 80. letech a následně pak ještě v roce 1997. Tehdy se nosily účesy s ofinou z polodlouhých vlnitých vlasů. V ostatních obdobích sice nebyly zrovna módním hitem, protože in byly dlouhé vlasy a odkryté čelo, přesto se jich ženy nikdy úplně nevzdaly. Ofina je prostě praktická, dá se různě upravit a navíc s ní každá žena omládne. A tak není divu, že se stala součástí letošní vlasové módy.

Nejznámější představitelkou mikáda s ofinou byla v letech 1920 herečka Louise Brooks, jejíž účes se stal inspirací pro letošní rok.

Nepravidelnost je in!

Nejlépe vyniknou ofiny na účesech z rovných nebo mírně zvlněných vlasů. Pak už je jedno, jak jsou vlasy dlouhé, i když letos dává móda zelenou účesům z kratších až polodlouhých vlasů. Nikomu ale tímto nenařizuje, že si musí dlouhé vlasy nutně zkrátit.

Jediným trendy prvkem je to, že ofina musí mít okraj nepravidelně prostříhaný. Nepatří sem tedy takový ten obstřižený hrnec. Hotovou ofinu pak upravíte nejlépe žehličkou, pokud nemáte od přírody dar rovných vlasů, případně k tomu můžete použít vhodné stylingové přípravky pro zvlhčení a uhlazení vlasů. Výsledkem bude ofina, která vám dodá vzhled sexy kočky s nádechem 60. let.

Ofina ozvláštní vaši tvář - Rozhoduje tvar obličeje

Rozhodně tuto práci svěřte odborníkům, oni už vědí, kde a jak mají střihnout. Ofina musí zapadat do celkového vzhledu účesu. Ne každá žena si totiž může dovolit jakoukoliv ofinku. Vždy je třeba řídit se tvarem obličeje. Kvalita vlasů není až tak rozhodující, protože tu dokážete dohnat různými přípravky.

Oválný

S oválným obličejem můžete být opravdu kreativní. Ofinka vám bude slušet vždy a k jakékoliv délce vlasů. Můžete ji ponechat volně do čela, sčesat na stranu na pěšinku nebo ji nechat asymetrickou. Fantazii se meze nekladou a vám se tím rozšíří možnosti, jak vypadat pokaždé jinak.

Hranatý

Rozhodně vsaďte na asymetrii celkového účesu, kterým „rozbijete“ ostré hrany obličeje. Ofinka může být z jedné strany kratší a do strany druhé se prodlužovat. K tomuto typu obličeje sedne i ofina v jedné délce, ale sčesaná do strany na pěšinku. Nevolte žádné přísně rovné zastřižení, jen by to celkovému vzhledu uškodilo.

Kulatý

Je třeba obličej už více nerozšiřovat. Vlasy po stranách obličeje by měly sahat minimálně pod úroveň brady. Ofinu ponechejte rovnou a dlouhou až k očím. Kulatý obličej prodlouží i ofina asymetrická, kdy na jedné straně necháte ofinku krátkou a postupně ji k jedné straně prodlužujete.

Ofina by měla být u kulatého tvaru delší

Trendy účesy s ofinou pro krátké a polodlouhé vlasy

„Každý rok se pro kadeřníky vyhlašují nové soutěžní trendy v účesech a s tím jdou ruku v ruce i trendy na běžné nošení. Mikáda stále ještě zůstávají, ale už ne v klasické podobě, jak se nosila v loňském roce. Jejich tvar se mění, jsou více sestříhaná, odlehčená, in jsou hlavně asymetrická mikáda. Největším trendem tohoto roku budou krátké vlasy, vrací se podstříhané partie jednotlivých částí účesu, pak hlavně účesy ve tvaru ,bobů',“ říká majitelka kadeřnického salonu Hair Club v Poděbradech Šárka Hrubá.

DOKONČETE ÚČES VHODNÝM STYLINGEM

Jedna dobrá zpráva pro ty ženy, které musely své vlasy neustále žehlit. Letos se nosí i vlasy přirozeně zvlněné.

Když žehlit, tak jedině s kvalitní žehličkou s keramickými destičkami a regulovatelnou teplotou. Takové jsou například profesionální žehličky na vlasy od firmy Goldentech, Vidal Sassoon nebo Remington. Doporučuje se také používat přípravky pro narovnávání a proti vysušování vlasů, třeba Wella High Hair Spray, Schwarzkopf Ossis Flatliner či třeba Got2b Straight on.

Tužidla, pasty, vosky, tvarovací krémy by měly být opět velmi kvalitní. Vtírejte je buď do vlhkých vlasů před další úpravou fénem, nebo jimi dokončete účes na závěr. Pro úpravu ofinky se bez nich prakticky neobejdete, jelikož je jich potřeba hlavně na úpravu konečků. Příkladem mohou být gel s perleťovým leskem od Wella Professional – Wella High Hair Pearl Styler nebo Avon – Sérum na suché konečky vlasů Advance Techniques.

Laky na vlasy se používají ke zpevnění účesu, tedy i ofiny. Kvalitních laků je na trhu opravdu dostatek, jen namátkou L'Oréal Studio Line, Wella High Hair, Aveflor, Nivea, Intensa, Lavera a další.

Barvy na vlasy nemají letos žádná skutečná pravidla. Barvit tedy můžete, jak chcete.

Taky z vašeho účesu ofina nikdy nezmizela? Nebo se pro ni rozhodujete už dlouho? Napište nám do diskuse, jaký účes se nejvíc líbí vám!

Převzato: www.prozeny.cz

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

péče o vlasy

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív