0 Kč

Těhotenské strie

Přestože je těhotenství považováno za jedno z nejkrásnějších období v životě ženy, na těle většiny maminek se zaručeně podepíše. Kromě možného zvýšení váhy nebo změny velikosti a tvaru prsou ...

... Až 80% žen bojuje s drobnými jizvičkami, striemi. Ty jsou často doprovázeny zarudlými dlaněmi, otoky prstů nebo kopřivkou. Podle MUDr. Pavla Hanzelka z LR Health & Beauty i přesto mnoho těhotných žen péči o své tělo v období těhotenství podceňuje nebo ji dokonce zcela zanedbává. O tom, jaká kosmetická rizika s sebou těhotenství přináší a jak se správně pečovat o pokožku klíčových partií, říká ve svém komentáři.

Těhotenství nejsou pouze strie

Během období těhotenství dochází u budoucích maminek k mnohým kožním změnám. Objevuje se například zvýšená pigmentace kůže, a to zejména v okolí prsních bradavek, v podpaží, v oblasti stehen či v oblasti genitálií. Zároveň se na kůži mohou vyskytovat i specifické těhotenské pigmentové skvrny, případně dochází ke ztmavnutí již existujících pigmentových znamének. Mnoho těhotných žen kromě toho trpí i na zarudlé dlaně nebo oteklé prsty. Poslední dvě zmíněné nepříjemné komplikace souvisí s obecným zadržováním vody v organismu.

Jednou z nejzávažnějších kosmetických změn, kterou trpí přibližně 80% těhotných žen, je vznik takzvaných těhotenských strií. Jde o jakési trhlinky v povrchových vrstvách kůže, které souvisejí s mechanickými a hormonálními změnami v těhotenství. Jednoduše řečeno, způsobuje jejich mechanické napínání pokožky, které spočívá v rychlém nárůstu tělesné hmotnosti, a přetlak v důsledku zadržování tekutin v těle. Tyto snadno zfialovělé pajizévky jsou pro budoucí maminky snad tou nejvíce obávanou kožní změnou během jejich těhotenství. Nejkritičtějším obdobím pro jejich vznik je poslední trimestr. Kromě těchto častých kožních změn se méně často objevují také nejrůznější kožní alergie nebo ženy bojují se svěděním kůže.

Ženy péči o tělo zanedbávají

Přestože hraje samozřejmě svou roli věk budoucí maminky a do jisté míry i genetika, velmi důležitá je během těhotenství samotná péče o tělo. Pokožku je nutné neustále promašťovat, a to již od počátku těhotenství. V tomto ohledu je dobré zvolit hutný krém, ideálně s obsahem květů měsíčku lékařského v kombinaci s účinky aloe vera.. Maminky by měly krém aplikovat nejen na břicho, které je samozřejmě nejvíce namáhané, ale i na oblast boků, stehen či kyčlí, kde se strie také velmi rady objevují. Správnou péčí mohou výskyt a rozsah strií a dalších kosmetických komplikací do značné míry snížit.

Ženy však v tomto ohledu často chybují. Přestože kožní rizika spojená s těhotenstvím znají, nevěnují jim v klíčovém čase příliš pozornost a řeší je často až v okamžiku, kdy již není možné napáchané škody odstranit. Buď nepoužívají po celou dobu trvání těhotenství vůbec žádný přípravek nebo používají produkt, který neobsahuje složky nezbytné pro podporu elasticity kůže. Další častou chybou je, že si maminky začínají krémovat tělo až v okamžiku, kdy je na nich těhotenství již znát. To je samozřejmě obvykle už pozdě, protože kůže je v tu dobu již napínána a strie tak již mohou vznikat. Mnoho těhotných žen dělá také tu chybu, že se poctivě starají o pokožku břicha, ale zapomínají, že strie vznikají i jinde, konkrétně na stehnech, bocích, prsou nebo třeba bedrech. To jsou všechno zásadní chyby, kterých by se ženy měly vyvarovat, aby jejich tělo neneslo zbytečné negativní známky absolvovaného a namáhaného těhotenství.

Převzato: www.femme.cz

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

péče o vlasy

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív