OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Těhotenské strie

Přestože je těhotenství považováno za jedno z nejkrásnějších období v životě ženy, na těle většiny maminek se zaručeně podepíše. Kromě možného zvýšení váhy nebo změny velikosti a tvaru prsou ...

... Až 80% žen bojuje s drobnými jizvičkami, striemi. Ty jsou často doprovázeny zarudlými dlaněmi, otoky prstů nebo kopřivkou. Podle MUDr. Pavla Hanzelka z LR Health & Beauty i přesto mnoho těhotných žen péči o své tělo v období těhotenství podceňuje nebo ji dokonce zcela zanedbává. O tom, jaká kosmetická rizika s sebou těhotenství přináší a jak se správně pečovat o pokožku klíčových partií, říká ve svém komentáři.

Těhotenství nejsou pouze strie

Během období těhotenství dochází u budoucích maminek k mnohým kožním změnám. Objevuje se například zvýšená pigmentace kůže, a to zejména v okolí prsních bradavek, v podpaží, v oblasti stehen či v oblasti genitálií. Zároveň se na kůži mohou vyskytovat i specifické těhotenské pigmentové skvrny, případně dochází ke ztmavnutí již existujících pigmentových znamének. Mnoho těhotných žen kromě toho trpí i na zarudlé dlaně nebo oteklé prsty. Poslední dvě zmíněné nepříjemné komplikace souvisí s obecným zadržováním vody v organismu.

Jednou z nejzávažnějších kosmetických změn, kterou trpí přibližně 80% těhotných žen, je vznik takzvaných těhotenských strií. Jde o jakési trhlinky v povrchových vrstvách kůže, které souvisejí s mechanickými a hormonálními změnami v těhotenství. Jednoduše řečeno, způsobuje jejich mechanické napínání pokožky, které spočívá v rychlém nárůstu tělesné hmotnosti, a přetlak v důsledku zadržování tekutin v těle. Tyto snadno zfialovělé pajizévky jsou pro budoucí maminky snad tou nejvíce obávanou kožní změnou během jejich těhotenství. Nejkritičtějším obdobím pro jejich vznik je poslední trimestr. Kromě těchto častých kožních změn se méně často objevují také nejrůznější kožní alergie nebo ženy bojují se svěděním kůže.

Ženy péči o tělo zanedbávají

Přestože hraje samozřejmě svou roli věk budoucí maminky a do jisté míry i genetika, velmi důležitá je během těhotenství samotná péče o tělo. Pokožku je nutné neustále promašťovat, a to již od počátku těhotenství. V tomto ohledu je dobré zvolit hutný krém, ideálně s obsahem květů měsíčku lékařského v kombinaci s účinky aloe vera.. Maminky by měly krém aplikovat nejen na břicho, které je samozřejmě nejvíce namáhané, ale i na oblast boků, stehen či kyčlí, kde se strie také velmi rady objevují. Správnou péčí mohou výskyt a rozsah strií a dalších kosmetických komplikací do značné míry snížit.

Ženy však v tomto ohledu často chybují. Přestože kožní rizika spojená s těhotenstvím znají, nevěnují jim v klíčovém čase příliš pozornost a řeší je často až v okamžiku, kdy již není možné napáchané škody odstranit. Buď nepoužívají po celou dobu trvání těhotenství vůbec žádný přípravek nebo používají produkt, který neobsahuje složky nezbytné pro podporu elasticity kůže. Další častou chybou je, že si maminky začínají krémovat tělo až v okamžiku, kdy je na nich těhotenství již znát. To je samozřejmě obvykle už pozdě, protože kůže je v tu dobu již napínána a strie tak již mohou vznikat. Mnoho těhotných žen dělá také tu chybu, že se poctivě starají o pokožku břicha, ale zapomínají, že strie vznikají i jinde, konkrétně na stehnech, bocích, prsou nebo třeba bedrech. To jsou všechno zásadní chyby, kterých by se ženy měly vyvarovat, aby jejich tělo neneslo zbytečné negativní známky absolvovaného a namáhaného těhotenství.

Převzato: www.femme.cz

těhotenské strie

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

na objednávky

Po-Čt     10:00    18:00
10:00 15:00

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

29. 3. 2018
Vaječná maska na vlasy

Když Velikonoce, tak užitečně :)

14. 3. 2018
Pozabíjejte všechny vnitřní parazity

Ledasco tělo snese, ale pomyšlení na parazity v těle ...

1. 3. 2018
Parafínový zábal na ruce

Kdo by nechtěl mít ruce hebké jako dětskou prdelku? 

archív

Oblíbené odkazy

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, studiofree, studio-free, Blanka Pavlínová, kosmetika Tišnov, kadeřnictví Albert, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská