0 Kč

Suché oči z práce na PC

Pracovní den bez počítače a večer bez mobilu, tabletu nebo podobných zařízení se dnes zdá sotva možný. Přesto dívání se na blikající monitor po hodiny a hodiny klade na oči enormní zátěž. Důsledkem mohou být suché oči, vyznačující se mimo jiné svěděním nebo pocitem pálení či zarudnutím očí. Tomu však můžete zabránit prostřednictvím preventivních opatření.

Co způsobuje suché oči?

Člověk mrkne průměrně patnáctkrát za minutu. Ten, kdo trvale upírá zrak na monitor, otvírá a zavírá oči za stejnou dobu mnohem méně často. Výsledkem je zvýšený pocit sucha v očích (Syndrom kancelářského oka). 

Za normálních okolností se povrch oka při každém mrknutí čistí a po oku se rozprostře nová slzná tekutina jako mimořádně tenký film. Nejen, že jsou pomocí této kapaliny odstraňována cizí tělesa, ale udržuje se i hladká struktura oka. Pokud se vyrábí příliš málo slzné kapaliny, slzný film se rozpadá a oko vyschne.

Jak poznám, že jsou moje oči příliš suché?

U každého, kdo tráví více než dvě hodiny denně u počítače, můžeme předpokládat, že jsou jeho oči velmi přetěžovány. Zda jsou ve skutečnosti také suché, lze rozpoznat z řady příznaků. Postižení lidé uvádějí, že jejich oči:

 

 • pálí,
 • svědí.
 • tlačí,
 • slzí,
 • bolí,
 • jsou přecitlivělé na světlo
 • unavené nebo
 • mají pocit, jako by pod víčkem bylo  cizí těleso.

 

Kromě toho mohou suché oči způsobit další problémy v každodenním životě. Někteří lidé si stěžují na nesnášenlivost kosmetiky, jiní cítí bolest při nošení kontaktních čoček nebo dokonce dochází k problémům se soustředěním.

Co mohu dělat proti suchým očím? Nejlepší tipy pro kancelář a domácnost

Pokud práce na PC příliš vysušuje vaše oči, nabízíme vám pár možností, díky kterým získáte nový pohled na svou práci:

 

 • Umělé slzy nebo oční lubrikanty: oční kapky bez konzervantů poskytují oku naléhavě potřebné zvlhčení. Zvlhčující oční kapky  HYLO® FRESH mohou být používány dle potřeby, kdykoli to vaše oči vyžadují.
 • Čerstvý vzduch: pravidelně byste měli na pár minut otevřít okno. Kyslík je skvělý pro namáhané oči.
 • Krátká přestávka: hýčkejte své oči každou chvíli, po kterou se nemusí soustředit na monitor. Místo toho se dívejte z okna a několik minut relaxujte.
 • Záměrné mrkání: přilepte si na monitor lístek s poznámkou, který vám připomene, že máte mrkat. Desetivteřinové mrkání v rychlém sledu stačí k pomalému opětovnému zvlhčení dehydratovaných očí.

 

Také doma můžete udělat pár věcí, abyste se vyhnuli suchým očím. Aby to bylo opravdu užitečné, měli byste v první řadě snížit míru používání laptopů, smartphonů a tabletů, zvláště tehdy, sedíte-li u monitoru každý den v práci. Místo toho běžte na procházku na čerstvý vzduch: ta vám nabídne nejen skvělý způsob, jak se odreagovat od stresu pracovního dne, ale i vaše oči vám budou vděčné.

Lidé, kteří rádi čtou, by měli volit raději knihu než čtečku. Tištěný text je pro oči méně namáhavý. Když cestujete autem, měli byste si zajistit, aby vám ventilace nemířila přímo do očí – průvan je jed pro slzný film. Způsobuje předčasné odpařování slzné tekutiny.

Ujistěte se, že jíte zdravou a vyváženou stravu. Ta zahrnuje pestrý výběr potravin se spoustou čerstvého ovoce a zeleniny a příjmem tekutin okolo dvou litrů denně. Důvodem je to, že některé vitamíny mají pozitivní vliv na oči a tekutiny, které přijmete, zvlhčují oči „zevnitř“.

 

Nezapomínejte na pravidelné prohlídky u očního lékaře

Každý, kdo sedí dlouhodobě u PC, by měl jednou ročně navštívit očního lékaře, aby mohl zkontrolovat zrak, prostorové vidění, postavení očí, zorné pole a barevné vidění. Prohlídky by měly s dostatečným předstihem odhalit problémy, které mohou být řešeny brýlemi.

zdroj: https://hylo.cz

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

_3c19a007-8fbf-43e4-8202-8867c0105b73.jpg

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív