0 Kč

Co nedělat při sprchování?

Děláme to denně, a pokud ne denně, tak v tom úplně nejhorším případě alespoň jednou týdně. Sprchování nebo koupání se. Jedná se o činnost, která nás zbavuje nečistot a bakterií a někteří z nás si při dobré koupeli umí i odpočinout. Nebudeme vám dávat lekce o tom, jak se správně sprchovat. Jsou však věci, které byste při sprchování či koupání dělat neměli .

1/ Holit se před samotnou koupelí

Ať už na odstraňování chloupků používáte žiletku nebo voskové pásky, nikdy byste holení neměli praktikovat před koupelí.

Při koupeli se vám následně zvětší a rozšíří póry a to vede k suché a dehydratované pokožce. Pokud plánujete depilaci, tak raději po koupeli.

2/ S peelingem opatrně

Mnoho žen si myslí, že čím silnější peeling bude a čím déle budete pleť „drhnout“, tím budou krásnější a jemnější. To však není pravda.

Pokud používáte peeling v průběhu koupele, buďte opatrní. Silné peelingování pokožky může způsobit záněty a vyrážky.

3/ Pozor na houbičky

Pokud při sprchování používáme houbičky na tělo, neměli bychom je pak jen tak opláchnout a zavěsit. Jelikož se jimi myjeme, v jejich nitru se nachází opravdu hodně bakterií.

Po každém sprchování byste měli houbičku důkladně umýt a propláchnout. Životnost houbičky je také maximálně měsíc, čili ji nezapomeňte pravidelně měnit.

4/ Dlouho používané ručníky

Ručník, který používáte na tělo a vlasy, byste měli měnit po každých třech, čtyřech použitích. Při sprchování každý den, byste ho za týden měli alespoň jednou či dvakrát vyměnit.

Abyste na to nezapomínali, zvolte si jeden den, například sobotu, kdy ručník vyměníte jako součást klasického sobotního úklidu a praní prádla.

5/ Nadměrné používání mýdla

Mýdlo má tendenci absorbovat špínu a olej přítomen na těle, které pak spláchnete vodou. Pokud však používáte velké množství mýdla, škodíte své pokožce.

Minimální množství mýdla byste měli používat na oblast podpaží, intimních partií a obličeje. 

6/ Používání deodorantů a antibakteriálních mýdel

Mnoho z nás používá deodorant ihned poté, co vyjdeme ze sprchy. Tomuto bychom se ale měli vyhnout. Silná vůně a ostatní chemické složky extrahují vlhkost z pokožky, což vede ke svědění, šupinatění a dehydrataci pokožky. Vaše pokožka také předčasně stárne.

7/ Sprcha ihned po cvičení

Po cvičení přichází ihned sprcha. Máme pocit osvěžení a trochu se zchladíme. To však není správné. Sprchovat bychom se měli až hodinu od skončení cvičení.

Předejdete tak různým onemocněním, demineralizaci a nebudete tak často trpět rýmou.

8/ Krémujeme se pozdě

Po sprše bychom se měli usušit a okamžitě nakrémovat. Je to proto, abychom neztratili hodně vlhkosti z povrchové části kůže. Nečekejte déle než pár minut na to, abyste se natřeli nějakým hydratačním mlékem.

V případě, že máte suchou a popraskanou pokožku, bakterie si najdou cestu mnohem snadněji.

9/ Kondicionér

Mnoho lidí používá šampon s kondicionérem, který se aplikuje sučasně. To však není správné. Kondicionér byste měli nanášet až po šamponu a pouze na konečky vlasů.

Neměl by přijít do styku s pokožkou hlavy. Proto jej používejte opravdu jedině na konce.

zdroj: www.alternativnimagazin.cz

 

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

péče o vlasy

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív