0 Kč

Jedlá soda - soda bicarbona

Použití jedlé sody je nejen jednoduché ale i praktické. Soda bikarbona je cenově dostupná a tak nám může posloužit v mnoha oblastech života. Máte ji doma ale ji velmi nepoužíváte? Zde je pár tipů jak ji správně využít.

Soda bikarbona pro zdraví

1. Čištění zubů
Zubní pasta vyrobená z jedlé sody a 3% peroxidu vodíku je skvělou náhradou ke kupované pastě bez fluoru. Můžete také jen nasypat jídlu sodu na kartáček s běžnou pastou, abyste dosáhli lepších výsledků. Soda bikarbona je také natolik silná, že byste se měli vyhnout každodennímu používání.

2. Svěží dech
Nasypte čajovou lžičku do půl hrnku vody a zamíchejte. Směs protřepejte v ústech a kloktejte. Pak ústa vypláchněte vodou. Všechny pachy jsou neutralizovány, nejen překryté.

3. Péče o strojek a jiné ústní aparáty
Namočte je ve směsi dvou lžiček jedlé sody rozpustné v sklenice teplé vody. Jedlá soda pomáhá odlepení částečkám jídla a neutralizuje pachy. Aparáty můžete také pomocí jedlé sody a kartáčky jednoduše vyčistit.

4. Soda bikarbona jako peeling
Vyrobte si pastu z 3 dílů jedlé sody a 1 dílu vody. S touto pastou jemně masírujte kůži krouživými pohyby. Tato pasta je tak šetrná, že ji můžete používat denně.

5. Deodorant
Pastu, zda prášek můžete použít i na vaše podpaží pro neutralizaci tělesného pachu.

6. Pálení žáhy
O tomto už asi slyšel každý. Soda bikarbona je instantní pomocník při pálení žáhy. Dávkování v tomto případě najdete na obalu.

7. Pomocník při poštípání hmyzem a svědění
Při poštípání hmyzem opět použijeme pastu z jedlé sody, kterou natřeme na postižené místo.

8. Mýdlo
Místo mýdla můžeme použít opět pastu ze sody, tedy 3 díly sody a 1 díl vody, nebo můžeme vodu nahradit jemným tekutým mýdlem.

9. Zdravé vlasy
Nasypte si do dlani malé množství jedlé sody spolu s oblíbeným šamponem. Umyjte vlasy tak jako vždy a pořádně propláchněte. Jedlá soda pomůže odstranit zbytky vlasových produktů jako jsou gely, laky a jiné.

10. Čisté kartáče a hřebeny
Pro krásné a zdravé vlasy je potřeba se starat i o kartáče a hřebeny. Odstraňte mastnotu kartáčů z vlasů v roztoku z čajové lžičky sody rozpuštěné v teplé vodě. Nechte několik minut ponořené, opláchněte a nechte uschnout.

11. Soda bikarbona do koupele
Přidejte půl hrnku (klasicky 0,25l) do koupele a neutralizovat tak kyselosti kůže, mastnotu a pot. Soda bikarbona vaši kůži také zjemní.

12. Změkčení chodidel
Stejný postup jako v předchozím bodě platí i pro nohy a převážně pro ně. Při koupeli si jemně masírujte chodidla jedlá soda vám jejich znatelně zjemní.

Soda bikarbona jako pomocník při úklidu

13. Čistá koupelna
Pro bezpečné a efektivní vyčištění vaně, umyvadla i dřezu stačí nasypat jedlou sodu na hubičku a vydrhnout povrch. Poté důkladně opláchnout. Pokud chcete extra čistící sílu, smíchejte sodu biakrbónu, kuchyňskou sůl a libovolný prostředek na nádobí.

14. Dokonale čisté nádoby, hrnce i pánve
Přidejte dvě lžíce sody do dřezu s vodou (spolu s prostředkem na nádobí) a nechte odmočit.

15. Čisté houbičky na nádobí
Pokud vám houbička stále slouží, ale zapáchá, nechte ji chvíli v silném roztoku 4 lžic sody a čtvrt litru vody.

16. Čistá mikrovlna
Jen trochu sody na houbičce, vydrhnout a důkladně otřít vodou. Vše je čisté a bez silného chemického zápachu.

17. Čistítko na stříbro
Pokud máte v domácnosti například stříbrné příbory, smíchejte jeden díl vody a tři díly sody v pastu, která je opět rozzáří. Poté důkladně opláchněte.

18. Čisté hrnky od čaje a kávy
Usazeniny od kávy a čaje, které v hrníčku vytvráraju nejen ošklivé mapy, ale také díky nim hořké nápoje. Opět stačí na hubičku nasypat jedlou sodu a vydrhnout. Pokud by byly usazeniny příliš zažranou, smíchejte 1/4 litru vody a 1/4 hrnku sody v roztoku, ve kterém hrnky necháte přes noc a pak vydrhnete hubičkou ze sodou.

19. Vyčistěte troubu
Soda bikarbona pomůže iv troubě. Rozprašte sodu na dno trouby a postříkejte vodou, aby ji natáhla. Nechte přes noc a pak setřete a vydrhněte. Popríade můžete troubu vyčistit opět pomocí pasty ze sody.

20. Čisté podlahy
1/2 hrnku sody dejte do kbelíku teplé vody a umývejte podlahu.

21. Čisté stěny i nábytek
Dokonce i čmáranice z pastelek na stěně vyčistíte pomocí sody snadno třením vlhkým hubičkou. Otřeme suchým hadrem.

22. Čisté závěsy od sprchy
Opět prostě dáme jídlu sodu na kartáč, zda hubičku a drhneme.

23. Nápověda do pračky
Podejte pracímu prášku a aviváží pomocnou ruku při praní prádla. Přidejte 1/2 hrnků jedlé sody, která lépe vyrovnat PH vody a prádlo bude čistší a jasnější.

24. Jemné praní oblečení pro děti
Stejný recept jako č. 23, tedy přidáme 1/2 hrnku sody do pračky, pomáhá i při odstraňování extra silných skvrn na oblečení pro děti, které si o to více zaslouží jemnou péči.

25. Čisté pleny
Pokud používáte hadrové pleny, rozpusťte 1/2 hrnku sody v půl litru vody a nechte chvíli odmočit.

26. Čisté sportovní vybavení bez zápachu
Roztok ze sody (4 lžičky sody a 0,25 litru teplé vody) použijeme například na odstraňování zápachu z bot. Zápach ze sportovních tašek můžete odstranit tak, že jejich posypete jedlou sodou. Na silnější zápachy použijte opět pastu z jedlé sody. (3 díly sody, 1 díl vody)

27. Odstraňte mastné fleky
Mastné skvrny či skvrny od oleje např. na podlaze v garáži jednoduše vydrhněte pomocí sody a kartáče.

soda bicarbona

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

_3c19a007-8fbf-43e4-8202-8867c0105b73.jpg

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív