OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Různé vůně pro různé příležitosti. 

Vůně většina lidí vnímá hlavně podvědomě, ale mají velký vliv na psychiku. Proto jejich účelovým využitím může žena ovlivnit, jak ji druzí vnímají. 

Přinášíme několik tipů, kdy jakou vůni zvolit a jak při výběru parfému neudělat chybu. 

vůně je také obrazem člověka

K romantické večeři se hodí smyslná květinová vůně 

Pro intimní příležitosti, jakými je například romantická večeře, se hodí smyslné květinové vůně. Ty se nejčastěji nanášejí na krk, dekolt a vnitřní části zápěstí. Na všech těchto místech je totiž tenčí, avšak dobře prokrvená vrstva kůže. Vonné látky se proto dobře odpařují. Nanesená vůně by se ale nikdy neměla roztírat. Po stříknutí by se měla nechat postupně vyprchat s tím, že samotné aroma se obvykle projeví po přibližně 10 minutách od kontaktu s pokožkou. Pro speciální chvíle může žena vůni nanést i do podkolenních jamek nebo na vnitřní část stehen. Každým úderem srdce se tak krásně rozvoní. Vhodným nosičem vůně jsou také čerstvě umyté vlasy. 

Ve všední den sáhněte po toaletní vodě 

Ačkoliv lidé většinu informací přijímají zrakem a sluchem, čich stále hraje nezanedbatelnou roli. Čichové receptory jsou však u lidí rozmístěny na ploše jen 5 centimetrů čtverečních, proto jsou lidé na rozdíl od zvířat vůněmi ovlivňování spíše podvědomě. A to i přesto, že člověk je schopen zapamatovat si až 4 tisíce různých pachových vjemů. 

Vkus na vůně a jejich vnímání je velmi individuální a liší se prakticky člověk od člověka. Lidský nos je dokonce ráno citlivější než večer a pachy vnímá intenzivněji. Na dopolední porady, pracovní oběd nebo pro každodenní nošení do práce je proto vhodné zvolit namísto intenzivních parfémů nebo parfémovaných vod, které obsahují 12 až 15 vonných látek, raději lehčí toaletní vody. V nich bývá obvykle použitých 6 až 12% vonné směsi. Volbou jemnější a méně výrazné toaletky se tak žena vyhne riziku, že bude je vůně svou intenzitou nebo těžším složením partnerovi na jednání či v kanceláři nepříjemná. 

vůně je také obrazem čliověka

Na plese buďte za orientální princeznu 

V případě slavnostních příležitostí ženy často sahají po těžších a orientálních tónech, které se pro tento typ večera dokonale hodí. Mezi oblíbené ingredience patří ambra, vanilka, kadidlo nebo santalové dřevo. Toaletní vody je při těchto událostech lépe odložit a sáhnout raději po déle voňavých variantách - parfémované vodě nebo přímo po parfému. Díky většímu podílu vonných látek vydrží celý večer a bude se uvolňovat postupně. "Takzvaný Eau de Parfum bývá sice obvykle dražší než toaletní voda, ale flakón vydrží i několik let. Pokud naše zákaznice používají parfémovanou vodu příležitostně například jen na plesy, radíme jim, aby ji vždy odložili zpět do originální krabičky. Parfém by měl být mimo dosah přímého slunečního záření, v teplotě kolem 20 stupňů Celsia. Prodlouží se tak jeho životnost.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

na objednávky

Po-Čt     10:00    18:00
10:00 15:00

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

29. 3. 2018
Vaječná maska na vlasy

Když Velikonoce, tak užitečně :)

14. 3. 2018
Pozabíjejte všechny vnitřní parazity

Ledasco tělo snese, ale pomyšlení na parazity v těle ...

1. 3. 2018
Parafínový zábal na ruce

Kdo by nechtěl mít ruce hebké jako dětskou prdelku? 

archív

Oblíbené odkazy

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, studiofree, studio-free, Blanka Pavlínová, kosmetika Tišnov, kadeřnictví Albert, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská