0 Kč

Různé vůně pro různé příležitosti. 

Vůně většina lidí vnímá hlavně podvědomě, ale mají velký vliv na psychiku. Proto jejich účelovým využitím může žena ovlivnit, jak ji druzí vnímají. 

Přinášíme několik tipů, kdy jakou vůni zvolit a jak při výběru parfému neudělat chybu. 

K romantické večeři se hodí smyslná květinová vůně 

Pro intimní příležitosti, jakými je například romantická večeře, se hodí smyslné květinové vůně. Ty se nejčastěji nanášejí na krk, dekolt a vnitřní části zápěstí. Na všech těchto místech je totiž tenčí, avšak dobře prokrvená vrstva kůže. Vonné látky se proto dobře odpařují. Nanesená vůně by se ale nikdy neměla roztírat. Po stříknutí by se měla nechat postupně vyprchat s tím, že samotné aroma se obvykle projeví po přibližně 10 minutách od kontaktu s pokožkou. Pro speciální chvíle může žena vůni nanést i do podkolenních jamek nebo na vnitřní část stehen. Každým úderem srdce se tak krásně rozvoní. Vhodným nosičem vůně jsou také čerstvě umyté vlasy. 

Ve všední den sáhněte po toaletní vodě 

Ačkoliv lidé většinu informací přijímají zrakem a sluchem, čich stále hraje nezanedbatelnou roli. Čichové receptory jsou však u lidí rozmístěny na ploše jen 5 centimetrů čtverečních, proto jsou lidé na rozdíl od zvířat vůněmi ovlivňování spíše podvědomě. A to i přesto, že člověk je schopen zapamatovat si až 4 tisíce různých pachových vjemů. 

Vkus na vůně a jejich vnímání je velmi individuální a liší se prakticky člověk od člověka. Lidský nos je dokonce ráno citlivější než večer a pachy vnímá intenzivněji. Na dopolední porady, pracovní oběd nebo pro každodenní nošení do práce je proto vhodné zvolit namísto intenzivních parfémů nebo parfémovaných vod, které obsahují 12 až 15 vonných látek, raději lehčí toaletní vody. V nich bývá obvykle použitých 6 až 12% vonné směsi. Volbou jemnější a méně výrazné toaletky se tak žena vyhne riziku, že bude je vůně svou intenzitou nebo těžším složením partnerovi na jednání či v kanceláři nepříjemná. 

Na plese buďte za orientální princeznu 

V případě slavnostních příležitostí ženy často sahají po těžších a orientálních tónech, které se pro tento typ večera dokonale hodí. Mezi oblíbené ingredience patří ambra, vanilka, kadidlo nebo santalové dřevo. Toaletní vody je při těchto událostech lépe odložit a sáhnout raději po déle voňavých variantách - parfémované vodě nebo přímo po parfému. Díky většímu podílu vonných látek vydrží celý večer a bude se uvolňovat postupně. "Takzvaný Eau de Parfum bývá sice obvykle dražší než toaletní voda, ale flakón vydrží i několik let. Pokud naše zákaznice používají parfémovanou vodu příležitostně například jen na plesy, radíme jim, aby ji vždy odložili zpět do originální krabičky. Parfém by měl být mimo dosah přímého slunečního záření, v teplotě kolem 20 stupňů Celsia. Prodlouží se tak jeho životnost.

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

  • tip

    29. 12. 2021 21:01:27 | Peťa

    Souhlasím, také si ráda hraji s vůněmi, miluji ty sladké, smyslné, květinové, ale běžně také volím toaletní vodu, kterou mám vždy u sebe v kabelce. Můj muž už pochopil, že to je něco, co si kupuji a vybírám sama :-D Vždy mu ale nesmírně voní a rád hádá esence, které vůně obsahuje. :) K ježíšku jsem si pořídila citrusovo-lipový parfém od Nobilis, pokud mohu doporučit. Zatím si ho užívám doma, ale ježíšek přinesl i pár zážitků a jedním je i luxusní romantická večeře v naší oblíbené restauraci https://www.impresio.eu/products-list/gurmanske-zazitky A to vždycky sáhnu po tm nejlepším, co mám, hlavně když je v tom ženskost a smyslnost! Děkuji za vaše tipy! Pet.

    Odpovědět

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

péče o vlasy

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív