OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Rozšířené cévky

... jsou kosmetický defekt, který se vyskytuje na obličeji i na těle, hlavně na stehnech. Často bývá důsledkem dědičné predispozice.

Rozšířené cévky se vyskytují na pleti

  • která má sklon k suchosti; u lidí, kteří jsou vystavováni dlouhodobému a opakovanému působení slunce, chladu a větru;
  • u těch, kteří jsou daným kosmetickým defektem dědičně zatížení;
  • a jako součást některých onemocnění, např. růže.

Jednotlivé rozšířené žilky nebo souvislá síť žilek případně Pavoučí névus (červená tečka, ze které se do stran rozbíhají cévky) se objevují především na nose a tvářích.
Takzvané metličkové cévky (někdy i plasticky vystupující cévky, místy až uzlíky) se vyskytují na nohou, především na stehnech, zejména u žen. Bývají výrazem závažnějších změn kůže a cévního systému dolních končetin. Mohou se objevit již v pubertě, jako důsledek nadměrného zatěžování nohou při sportování; běžně se vyskytují u lidí s příliš "mobilním" zaměstnáním (číšnice, kadeřnice - no vidíte, co mne může potkat :), prodavačky ...); jakož i u žen, které si neumí představit život bez vysokých podpatků.


Alfou a omegou prevence rozšířených cévek na obličeji je dokonalá ochrana před "ničivými" povětrnostními vlivy - horkem, mrazem, prudkými změnami teplot a větrem. Doporučuje se také nekonzumovat alkohol, černou kávu a horké jídla. Při suché pleti je třeba zcela vynechat čištění mýdlem a používat pouze jemné pleťové mléko a speciální výživný krém s uklidňujícím, protizánětlivým účinkem nebo krém, který poskytuje cévní ochranu, tj zlepšuje pružnost cévek. Vhodným doplňkem ošetřování postižené pleti jsou odborné zásahy (např. Biostimulačním laserem) a léčebné masáže. Odstraňování rozšířených cévek se uskutečňuje na principu selektivní fototermolýzy - účinkem tepelné energie prostřednictvím laserového paprsku se rozšířené cévky zničí, přičemž okolní struktury zůstávají neporušené.
Prevencí metličkových cívek na nohách je redukce nadváhy, nepřetěžování nohou a pohodlná obuv. Doporučují se také speciální cvičení a nošení elastických punčoch. Odstraňování metličkových cívek se provádí laserem, také pomocí sklerotizační roztoků, které se aplikují do cévky (tento zákrok je však nutné opakovat) nebo (u větších cívek) chirurgickým zákrokem případně kombinací všech uvedených metod.

rozšířené cévky

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

na objednávky

Po-Čt     10:00    18:00
10:00 15:00

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

29. 3. 2018
Vaječná maska na vlasy

Když Velikonoce, tak užitečně :)

14. 3. 2018
Pozabíjejte všechny vnitřní parazity

Ledasco tělo snese, ale pomyšlení na parazity v těle ...

1. 3. 2018
Parafínový zábal na ruce

Kdo by nechtěl mít ruce hebké jako dětskou prdelku? 

archív

Oblíbené odkazy

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, studiofree, studio-free, Blanka Pavlínová, kosmetika Tišnov, kadeřnictví Albert, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská