0 Kč

Pohoda zeštíhluje

Podle výzkumů přispívá k udržení štíhlosti nejen racionální stravování a pohyb, ale i eliminace stresu a dostatek spánku.

Starosti, termíny, hektický způsob života, chronický stres a nedostatek spánku jsou cestou k obezitě, povadlé pokožce a prohlubujícím se vráskám. Tak zní "ortel" posledních výzkumů zabývajících se životním stylem a dobrým vzhledem.

Více než osmdesát procent "normální" fungujících žen (tj pohybujících se v mantinelech práce, rodina, sem-tam nějaké společenské povyražení) je v neustálém, větším či menším stresu. Tělo těchto žen je bez přestávky jakoby ve střehu, neznajíce skutečný odpočinek a uvolnění, čehož důsledkem je špatné trávení, suchá pokožka a výraznější ukládání tuku na břiše, bocích a stehnech. Američtí vědci dokonce přišli s novým termínem - stresový tuk. Jeho "tvůrcem" je hormon cortisol.

Funguje to takto: v stresové situaci cortisol shromažďuje zásoby tuku, což je pozůstatek minulosti, kdy byl člověk vystaven trvalé hrozbě boje nebo útěku, k čemuž potřeboval přiměřenou dávku energie, kterou čerpal ze své tukové zásoby. I dnes, když to už nepotřebujeme, ukládá cortisol v době stresu v našem těle tuk pro případ potřeby - dny, týdny ... Pokud k tomu přidáme oblíbenou léčbu stresu zde kouskem čokolády, zde záskuskom se šlehačkou, na nežádoucím způsobem oblé tvary netřeba dlouho čekat .

Produkci cortisolu brzdí takzvané látky štěstí - endorfiny (opioidní peptidy vznikající v mozku). K vyplavování endorfinů nepotřebujete vyhrát první cenu v loterii nebo získat Nobelovu cenu, mozek můžete i oklamat, a to milým úsměvem, který vám postupně začne "vylaďovat" celé tělo. Ve spojení s pravidelným klusání po parku a dvacetiminutovou denní sestavou cviků, která je zaměřena na celé tělo, se úspěch dostaví zcela určitě. Významnou roli při tvorbě "látek štěstí" hraje také sluneční světlo, proto kromě běhu využijte každou volnou chvíli na krátkou procházku, což je zároveň ideální náhradou takové nežádoucí aktivity, jakou je znuděné nahlížení do chladničky. No a do třetice nezapomeňte na pravidelný přísun vody, která vyplavuje z tkání nečistoty a usnadňuje kyslíku cestu krevním oběhem (kromě toho stres zvyšuje vylučování tekutin). Doporučení odborníků: minimální denní spotřeba vody by měla být 20 mililitrů na 1 kg tělesné váhy.

Abyste se při cvičení nenudili, udělejte si ze zahrady či obývacího pokoje "zábavnou" tělocvičnu prostřednictvím:

- Švihadla, které je ideální pro zahřátí organismu a celkové zlepšení kondice; je to levný a jednoduchý, ale vynikající prostředek pro odbourávání stresu

- Gymnastické obruče, která vám pomůže zbavit se tuku v pase a bocích; navíc zlepšuje držení těla

- "Rotana", točící se desky, která vás k vosímu pásu bude posouvat mílovými krokmiv- fit-ballu, který pomáhá posilovat svaly břicha a zad, a to zcela příjemným způsobem - stačí si na tento "zrnitý balón" lehnout a posouvat se do stran; sezením na fit-balle si posílíte schopnost udržovat rovnováhu a natahovat tělo

- Body SHAPER, který je cosi jako ohýbaná tyč, a zpevní vám stehna, boky, břicho, prsa i záda.

Převzato: www.femme.sk

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

péče o vlasy

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív