OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Domácí odstranění bradavic "česnekem" za bratru 22 dní ;-)

Převzatý článek - http://www.mimibazar.cz/tisk_navodu.php?id=13901 - 

Na přání vkládám návod, jak jsme zatočili s hnusnou bradavicí z úvodní fotky bez zásahu lékaře. Mateřský plurál je tam cíleně, makaly jsme na tom obě ;-) Pro dokreslení velikosti bradavice dodávám, že noha je velikosti 35 :-)) Kouzlem je česnek na plátky, naložený 5 dní v obyčejném (nijak neředěném) octu venkovně + hlíva vnitřně. !!!Celou dobu je nutné dodržovat hygienu, umývat si ruce, nerýpat to do krve (viry bradavic jsou proklatě virulentní!!!), dezinfikovat - aspoň pořádně mýdlem - nůžky a všechny nástroje a prát ponožky celé rodině minimálně na 60st!!!

bradavice 

Původní stav k 6.2. 2014, kdy mi ji dcera ukázala :-( Nejprve jsme zkoušely na doporučení babičky máčení v odvaru z ovesné slámy, což ovšem nemělo téměř žádný účinek, kromě drobného "snížení" bradavice stříháním při rozmočení. Zato se bradavice moc pěkně rozlezla plošně a na celé plosce nohy se objevily četné malinké bublinky jako zárodky dalších bradavic, velikosti ani ne malé špendlíkové hlavičky (některé jsou vidět jako žluto-oranžové bublinky na dalších fotkách).

bradavice

Stav k 19.2., kdy jsme se na slámu vykašlaly, nasadily jsme česnek naložený v octu a o pár dní později i tablety hlívy ústřičné (z Walmarku nějaké vánoční balení hlívy s echinaceou a rakytníkem 150 tablet 355kč, bere se jedna denně). Každý večer jsem na bradavici přiložila 2 plátky česneku vedle sebe (bradavice byla opravdu velká), pevně přilepila flastrem bez polštářku a zajistila ponožkou. Ráno jsme česnek oddělaly, nohu umyly a ostříhaly z bradavice rozrušenou kůži (jen z bradavice, v okolí bude kůže taky bílá - narušená, tu se pokuste zachovat. Je možné okolí bradavice pod česnekem chránit promazáním krémem nebo vazelínou, ale bacha, by vám pak zase na to lepil flastr). Přes den jsme bradavici nechaly "navolno" ;-) Pokud bude česnek v průběhu léčby docházet, klidně do skleničky nahažte další, dělala jsem to také tak, i když pak nebyl naložený 5 dní, ale třeba jen 24h ;-)

bradavice

26.2. už byla kůže narušená natolik, že bylo možné stříhat razantněji, pak už byly vidět výsledky ze dne na den. Bradavice se odhojovala od spodu, takže vše z hloubky lezlo nahoru, a ač to bylo na povrchu slušně rozdrbané, chůze a balet na postižené nožce bolela stále méně, protože kořeny už tolik netlačily do hloubky..

bradavice

27.2. jsme se dostříhaly k zčernalým částem odumírající bradavice...

bradavice

28.2. už byla černá skoro celá...

bradavice

2.3. sestříhána do plochy - už nečouhala nahoru téměř vůbec...

bradavice

a 3.3. jsme většinu černého vystříhaly až "do masa" (nebylo to bolestivé, byla pod tím jemná kůžička, neukápla za celou dobu ani kapka krve ;-) ). Pak už jsem česnek nedávala.

bradavice

Do 6.3. jsme vystříhaly úplně všechny černé zbytečky - okraje, objevil se houževnatý strup...

bradavice

9.3. ... Stroupek jsem jen promazávala vazelínou.

bradavice

11.3. ...

bradavice

Do 13.3. stroupek téměř 100% slezl. Místo je stále růžovější než okolí, ale žádné stopy po odporné bradavici už vidět nejsou. Kolem toho 6.3. začaly jít jednoduše nehtem vyloupnout i ty po celé plosce rozlezlé "bublinky" - zárodky dalších bradavic. Jednoduchým škrábnutím se vyloupla prťavá kulička, dírka po ní do dvou dnů zarostla. Hlívu dáváme stále dál, ještě tak 6 týdnů minimálně.

Opatrně si dovoluji doufat ;-) Další případné dotazy písněte do komentů, budu se snažit průběžně odpovídat ;-) Hodně štěstí při likvidaci!

bradavice  

Přidávám fotečku z dneška (8.4.), tedy necelé 4 týdny po akci ;-)

bradavice

Moc děkujeme autorce za skvěle zdokumentovanou léčbu.

 

 

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

na objednávky

Po-Čt     10:00    18:00
10:00 15:00

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

29.3.2018
Vaječná maska na vlasy

Když Velikonoce, tak užitečně :)

14.3.2018
Pozabíjejte všechny vnitřní parazity

Ledasco tělo snese, ale pomyšlení na parazity v těle ...

1.3.2018
Parafínový zábal na ruce

Kdo by nechtěl mít ruce hebké jako dětskou prdelku? 

archív

Oblíbené odkazy

optimalizace PageRank.cz

Portál Tišnov - informační portál města

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, studiofree, studio-free, Blanka Pavlínová, kosmetika Tišnov, kadeřnictví Albert, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská