OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč

Domácí odstranění bradavic "česnekem" za bratru 22 dní ;-)

Převzatý článek - http://www.mimibazar.cz/tisk_navodu.php?id=13901 - 

Na přání vkládám návod, jak jsme zatočili s hnusnou bradavicí z úvodní fotky bez zásahu lékaře. Mateřský plurál je tam cíleně, makaly jsme na tom obě ;-) Pro dokreslení velikosti bradavice dodávám, že noha je velikosti 35 :-)) Kouzlem je česnek na plátky, naložený 5 dní v obyčejném (nijak neředěném) octu venkovně + hlíva vnitřně. !!!Celou dobu je nutné dodržovat hygienu, umývat si ruce, nerýpat to do krve (viry bradavic jsou proklatě virulentní!!!), dezinfikovat - aspoň pořádně mýdlem - nůžky a všechny nástroje a prát ponožky celé rodině minimálně na 60st!!!

bradavice 

Původní stav k 6.2. 2014, kdy mi ji dcera ukázala :-( Nejprve jsme zkoušely na doporučení babičky máčení v odvaru z ovesné slámy, což ovšem nemělo téměř žádný účinek, kromě drobného "snížení" bradavice stříháním při rozmočení. Zato se bradavice moc pěkně rozlezla plošně a na celé plosce nohy se objevily četné malinké bublinky jako zárodky dalších bradavic, velikosti ani ne malé špendlíkové hlavičky (některé jsou vidět jako žluto-oranžové bublinky na dalších fotkách).

bradavice

Stav k 19.2., kdy jsme se na slámu vykašlaly, nasadily jsme česnek naložený v octu a o pár dní později i tablety hlívy ústřičné (z Walmarku nějaké vánoční balení hlívy s echinaceou a rakytníkem 150 tablet 355kč, bere se jedna denně). Každý večer jsem na bradavici přiložila 2 plátky česneku vedle sebe (bradavice byla opravdu velká), pevně přilepila flastrem bez polštářku a zajistila ponožkou. Ráno jsme česnek oddělaly, nohu umyly a ostříhaly z bradavice rozrušenou kůži (jen z bradavice, v okolí bude kůže taky bílá - narušená, tu se pokuste zachovat. Je možné okolí bradavice pod česnekem chránit promazáním krémem nebo vazelínou, ale bacha, by vám pak zase na to lepil flastr). Přes den jsme bradavici nechaly "navolno" ;-) Pokud bude česnek v průběhu léčby docházet, klidně do skleničky nahažte další, dělala jsem to také tak, i když pak nebyl naložený 5 dní, ale třeba jen 24h ;-)

bradavice

26.2. už byla kůže narušená natolik, že bylo možné stříhat razantněji, pak už byly vidět výsledky ze dne na den. Bradavice se odhojovala od spodu, takže vše z hloubky lezlo nahoru, a ač to bylo na povrchu slušně rozdrbané, chůze a balet na postižené nožce bolela stále méně, protože kořeny už tolik netlačily do hloubky..

bradavice

27.2. jsme se dostříhaly k zčernalým částem odumírající bradavice...

bradavice

28.2. už byla černá skoro celá...

bradavice

2.3. sestříhána do plochy - už nečouhala nahoru téměř vůbec...

bradavice

a 3.3. jsme většinu černého vystříhaly až "do masa" (nebylo to bolestivé, byla pod tím jemná kůžička, neukápla za celou dobu ani kapka krve ;-) ). Pak už jsem česnek nedávala.

bradavice

Do 6.3. jsme vystříhaly úplně všechny černé zbytečky - okraje, objevil se houževnatý strup...

bradavice

9.3. ... Stroupek jsem jen promazávala vazelínou.

bradavice

11.3. ...

bradavice

Do 13.3. stroupek téměř 100% slezl. Místo je stále růžovější než okolí, ale žádné stopy po odporné bradavici už vidět nejsou. Kolem toho 6.3. začaly jít jednoduše nehtem vyloupnout i ty po celé plosce rozlezlé "bublinky" - zárodky dalších bradavic. Jednoduchým škrábnutím se vyloupla prťavá kulička, dírka po ní do dvou dnů zarostla. Hlívu dáváme stále dál, ještě tak 6 týdnů minimálně.

Opatrně si dovoluji doufat ;-) Další případné dotazy písněte do komentů, budu se snažit průběžně odpovídat ;-) Hodně štěstí při likvidaci!

bradavice  

Přidávám fotečku z dneška (8.4.), tedy necelé 4 týdny po akci ;-)

bradavice

Moc děkujeme autorce za skvěle zdokumentovanou léčbu.

 

 

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

péče o vlasy

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Důležité informace

OTEVŘENO OD 3.5.2021 - KONEČNĚ

Ke 3. květnu se v Česku znovu otevřou služby spojené s péčí o tělo, jako jsou: kadeřnictví, manikúry, pedikúry, masáže nebo kosmetické služby.
Obsluha může v jeden čas poskytovat službu vždy jen jednomu zákazníkovi. Mezi místy, kde jsou klienti obsluhováni, musí být rozestup minimálně dva metry.
Lidé, kteří budou chtít služeb využít, se budou moci prokázat několika typy testů a potvrzení:
  • PCR testem nebo
  • antigenní testem provedeným na certifikovaném místě,
  • použitelné budou i testy z práce či školy.
  • Jednorázově si také člověk bude moci udělat test sám přímo v provozovně před využitím služby.

My to budeme dodržovat - děláme to pro vás .... kadeřnictví je uklizeno, dezinfikováno, nachystáno na vaše návštěvy.

Články, návody, tipy

Archív