OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Domácí odstranění bradavic "česnekem" za bratru 22 dní ;-)

Převzatý článek - http://www.mimibazar.cz/tisk_navodu.php?id=13901 - 

Na přání vkládám návod, jak jsme zatočili s hnusnou bradavicí z úvodní fotky bez zásahu lékaře. Mateřský plurál je tam cíleně, makaly jsme na tom obě ;-) Pro dokreslení velikosti bradavice dodávám, že noha je velikosti 35 :-)) Kouzlem je česnek na plátky, naložený 5 dní v obyčejném (nijak neředěném) octu venkovně + hlíva vnitřně. !!!Celou dobu je nutné dodržovat hygienu, umývat si ruce, nerýpat to do krve (viry bradavic jsou proklatě virulentní!!!), dezinfikovat - aspoň pořádně mýdlem - nůžky a všechny nástroje a prát ponožky celé rodině minimálně na 60st!!!

bradavice 

Původní stav k 6.2. 2014, kdy mi ji dcera ukázala :-( Nejprve jsme zkoušely na doporučení babičky máčení v odvaru z ovesné slámy, což ovšem nemělo téměř žádný účinek, kromě drobného "snížení" bradavice stříháním při rozmočení. Zato se bradavice moc pěkně rozlezla plošně a na celé plosce nohy se objevily četné malinké bublinky jako zárodky dalších bradavic, velikosti ani ne malé špendlíkové hlavičky (některé jsou vidět jako žluto-oranžové bublinky na dalších fotkách).

bradavice

Stav k 19.2., kdy jsme se na slámu vykašlaly, nasadily jsme česnek naložený v octu a o pár dní později i tablety hlívy ústřičné (z Walmarku nějaké vánoční balení hlívy s echinaceou a rakytníkem 150 tablet 355kč, bere se jedna denně). Každý večer jsem na bradavici přiložila 2 plátky česneku vedle sebe (bradavice byla opravdu velká), pevně přilepila flastrem bez polštářku a zajistila ponožkou. Ráno jsme česnek oddělaly, nohu umyly a ostříhaly z bradavice rozrušenou kůži (jen z bradavice, v okolí bude kůže taky bílá - narušená, tu se pokuste zachovat. Je možné okolí bradavice pod česnekem chránit promazáním krémem nebo vazelínou, ale bacha, by vám pak zase na to lepil flastr). Přes den jsme bradavici nechaly "navolno" ;-) Pokud bude česnek v průběhu léčby docházet, klidně do skleničky nahažte další, dělala jsem to také tak, i když pak nebyl naložený 5 dní, ale třeba jen 24h ;-)

bradavice

26.2. už byla kůže narušená natolik, že bylo možné stříhat razantněji, pak už byly vidět výsledky ze dne na den. Bradavice se odhojovala od spodu, takže vše z hloubky lezlo nahoru, a ač to bylo na povrchu slušně rozdrbané, chůze a balet na postižené nožce bolela stále méně, protože kořeny už tolik netlačily do hloubky..

bradavice

27.2. jsme se dostříhaly k zčernalým částem odumírající bradavice...

bradavice

28.2. už byla černá skoro celá...

bradavice

2.3. sestříhána do plochy - už nečouhala nahoru téměř vůbec...

bradavice

a 3.3. jsme většinu černého vystříhaly až "do masa" (nebylo to bolestivé, byla pod tím jemná kůžička, neukápla za celou dobu ani kapka krve ;-) ). Pak už jsem česnek nedávala.

bradavice

Do 6.3. jsme vystříhaly úplně všechny černé zbytečky - okraje, objevil se houževnatý strup...

bradavice

9.3. ... Stroupek jsem jen promazávala vazelínou.

bradavice

11.3. ...

bradavice

Do 13.3. stroupek téměř 100% slezl. Místo je stále růžovější než okolí, ale žádné stopy po odporné bradavici už vidět nejsou. Kolem toho 6.3. začaly jít jednoduše nehtem vyloupnout i ty po celé plosce rozlezlé "bublinky" - zárodky dalších bradavic. Jednoduchým škrábnutím se vyloupla prťavá kulička, dírka po ní do dvou dnů zarostla. Hlívu dáváme stále dál, ještě tak 6 týdnů minimálně.

Opatrně si dovoluji doufat ;-) Další případné dotazy písněte do komentů, budu se snažit průběžně odpovídat ;-) Hodně štěstí při likvidaci!

bradavice  

Přidávám fotečku z dneška (8.4.), tedy necelé 4 týdny po akci ;-)

bradavice

Moc děkujeme autorce za skvěle zdokumentovanou léčbu.

 

 

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

na objednávky

Po-Čt     10:00    18:00
10:00 15:00

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

29. 3. 2018
Vaječná maska na vlasy

Když Velikonoce, tak užitečně :)

14. 3. 2018
Pozabíjejte všechny vnitřní parazity

Ledasco tělo snese, ale pomyšlení na parazity v těle ...

1. 3. 2018
Parafínový zábal na ruce

Kdo by nechtěl mít ruce hebké jako dětskou prdelku? 

archív

Oblíbené odkazy

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, studiofree, studio-free, Blanka Pavlínová, kosmetika Tišnov, kadeřnictví Albert, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská