0 Kč

Wellness neznamená jen sem-tam "vypnout"

I vy si myslíte, že wellness je víkendové lenošení a perličková koupel? Ne, je to životní styl ...

Zdraví, shoduje se většina odborníků, je zčásti dar a zčásti životní styl. Ani při té nejlepší výbavě totiž tělo nedokáže odolávat dlouhodobému stresu, nevhodné životosprávě či nesprávné výživě a nakonec podlehne.

Lidé však navzdory obrovské osvětě zdravý životní styl zcela běžně ignorují a žijí v přesvědčení, že jsou nezničitelní. Na střídání práce a odpočinku si najdou čas až ve chvíli, kdy už vyčerpané tělo nedokáže a ke změně stravovacích návyků se přinutí až poté, kdy organismus signalizuje nespokojenost bolestí nebo se dokonce ocitne na hranici kolapsu.

Jediný způsob jak tomu předejít, je naučit se respektovat potřeby vlastního těla a minimalizovat vše, co je pro lidský organismus prokazatelně škodlivé. To znamená přestat ignorovat potřebu aktivního pohybu, eliminovat permanentní stres, Nebagatelizujeme nedostatečný odpočinek, zredukovat nadměrný příjem tuků, cukrů a povzbuzujících látek, jakož i naučit se adekvátním způsobem ventilovat své emoce.

Podle názoru odborníků vám imunitní systém dokonale zničí:

  1. Dlouhodobý dopad stresových faktorů.

Vědci zkoumáním vzájemného vztahu psychiky a imunitního systému dospěli k jednoznačnému závěru: dlouhodobě působící stresové faktory snižují odolnost organismu, zhoršují průběh vyskytujících se onemocnění a mohou vést v těle k nevratným destruktivním změnám.

  1. Absence aktivního pohybu.

Aktivní pohyb, který odpovídá zdravotnímu stavu a věku jednotlivce, je nejen jedním z opěrných pilířů zdraví, ale i mládí. Zjistilo se totiž, že lidé, kteří mají pravidelný aktivní pohyb, stárnou pomaleji a od pohybově pasivních vrstevníků je dělí i několik biologických let. Ovšem pozor, nárazový a příliš namáhavý pohyb není to, co si lidské tělo žádá, a organismus se tímto způsobem pouze zbytečně vyčerpává a stresuje.

  1. Nevhodná strava.

Jelikož kolem sedmdesát procent buněk imunitního systému se nachází ve střevech, doporučená skladba stravy je jednou ze základních podmínek fungující imunity; jinými slovy strava je základním předpokladem prevence nemocí. Podle názoru lékařů může dokonce strava ovlivnit zdravotní stav výrazněji než genetika. Na jídelníčku by proto každý den nemělo chybět několik porcí ovoce a zeleniny, celozrnné produkty, zakysané mléčné výrobky a trochu ořechů, které jsou mimo jiné vydatným zdrojem vitaminu E, tedy vitaminu mládí.

  1. Nepravidelný odpočinek a nedostatek spánku.

Lidské tělo potřebuje na celkovou regeneraci přibližně osm hodin spánku. Pokud se délka spánku dlouhodobě redukuje na pět - šest hodin, nebo bývá spánek přerušovaný hlukem, světlem či plným žaludkem, přestává adekvátně fungovat imunitní systém a tělo rychleji podléhá infekčním i neinfekčním nemocem. No a pro ty, kteří těžko usínají, tip: Podle jedné americké studie je třeba před spaním myslet na tři pěkné okamžiky dne. Člověk se prý tímto způsobem mimořádně rychle uvolní, zklidní a usne.

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

_3c19a007-8fbf-43e4-8202-8867c0105b73.jpg

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív