OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Wellness neznamená jen sem-tam "vypnout"

I vy si myslíte, že wellness je víkendové lenošení a perličková koupel? Ne, je to životní styl ...

Zdraví, shoduje se většina odborníků, je zčásti dar a zčásti životní styl. Ani při té nejlepší výbavě totiž tělo nedokáže odolávat dlouhodobému stresu, nevhodné životosprávě či nesprávné výživě a nakonec podlehne.

Lidé však navzdory obrovské osvětě zdravý životní styl zcela běžně ignorují a žijí v přesvědčení, že jsou nezničitelní. Na střídání práce a odpočinku si najdou čas až ve chvíli, kdy už vyčerpané tělo nedokáže a ke změně stravovacích návyků se přinutí až poté, kdy organismus signalizuje nespokojenost bolestí nebo se dokonce ocitne na hranici kolapsu.

Jediný způsob jak tomu předejít, je naučit se respektovat potřeby vlastního těla a minimalizovat vše, co je pro lidský organismus prokazatelně škodlivé. To znamená přestat ignorovat potřebu aktivního pohybu, eliminovat permanentní stres, Nebagatelizujeme nedostatečný odpočinek, zredukovat nadměrný příjem tuků, cukrů a povzbuzujících látek, jakož i naučit se adekvátním způsobem ventilovat své emoce.

Podle názoru odborníků vám imunitní systém dokonale zničí:

  1. Dlouhodobý dopad stresových faktorů.

Vědci zkoumáním vzájemného vztahu psychiky a imunitního systému dospěli k jednoznačnému závěru: dlouhodobě působící stresové faktory snižují odolnost organismu, zhoršují průběh vyskytujících se onemocnění a mohou vést v těle k nevratným destruktivním změnám.

  1. Absence aktivního pohybu.

Aktivní pohyb, který odpovídá zdravotnímu stavu a věku jednotlivce, je nejen jedním z opěrných pilířů zdraví, ale i mládí. Zjistilo se totiž, že lidé, kteří mají pravidelný aktivní pohyb, stárnou pomaleji a od pohybově pasivních vrstevníků je dělí i několik biologických let. Ovšem pozor, nárazový a příliš namáhavý pohyb není to, co si lidské tělo žádá, a organismus se tímto způsobem pouze zbytečně vyčerpává a stresuje.

  1. Nevhodná strava.

Jelikož kolem sedmdesát procent buněk imunitního systému se nachází ve střevech, doporučená skladba stravy je jednou ze základních podmínek fungující imunity; jinými slovy strava je základním předpokladem prevence nemocí. Podle názoru lékařů může dokonce strava ovlivnit zdravotní stav výrazněji než genetika. Na jídelníčku by proto každý den nemělo chybět několik porcí ovoce a zeleniny, celozrnné produkty, zakysané mléčné výrobky a trochu ořechů, které jsou mimo jiné vydatným zdrojem vitaminu E, tedy vitaminu mládí.

  1. Nepravidelný odpočinek a nedostatek spánku.

Lidské tělo potřebuje na celkovou regeneraci přibližně osm hodin spánku. Pokud se délka spánku dlouhodobě redukuje na pět - šest hodin, nebo bývá spánek přerušovaný hlukem, světlem či plným žaludkem, přestává adekvátně fungovat imunitní systém a tělo rychleji podléhá infekčním i neinfekčním nemocem. No a pro ty, kteří těžko usínají, tip: Podle jedné americké studie je třeba před spaním myslet na tři pěkné okamžiky dne. Člověk se prý tímto způsobem mimořádně rychle uvolní, zklidní a usne.

stress

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

Po-Pá     8:00    18:00

Pouze na objednávku

Orientační prac.doba

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

25.10.2017
Padají vám vlasy?

Nechcete, aby vám vypadávaly vlasy v tak velké míře?

18.10.2017
Jojobový olej

Jojobový olej není vlastně olej, ale vosk

16.10.2017
Suché oči z PC

Z vlastní zkušenosti vím, co to je za nepříjemnost

archív

Oblíbené odkazy

optimalizace PageRank.cz

Portál Tišnov - informační portál města

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, Lukáš Kubica, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, free studio, free-studio, studio-free, Blanka Pavlínová, Radka Váňová, kosmetika Tišno, kadeřnictví Albert,, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská