0 Kč

Nepodceňujme plísně na nohou

V bazénech, saunách, veřejných sprchách, ale i kdekoliv jinde, kde chodí lidé bosi, tudíž i třeba doma na koberci, se můžete s  plísněmi na nohou setkat. Stačí, když jste k tomuto onemocnění náchylnější, a prostřednictvím nakažených kožních šupinek problém přenesete na sebe, ale i dále na své okolí.

 

Nejprve se plíseň objevuje mezi čtvrtým a pátým prstem u nohou a svědí. Kůže může být zarudlá a oteklá, nebo bílá a odlupuje se. Můžete trpět pocitem pálení nebo se mohou vyskytnout šupinky. Trápí vás obvykle pocit vlhkých nohou a nohy či nehty nevábně voní.

 

Dochází ke svědění a mohou se vyskytnout i bolestivé prasklinky.

Léčba antimykotiky obvykle trvá několik týdnů. Musíte nutně nohy udržovat v čistotě a suchu.

 

Ti, co upřednostňují bylinné přípravky, pak mohou vyzkoušet např. koupel v odvaru z kůry břízy nebo dubu, případně z šalvěje anebo tymiánu. O těchto odvarech napíšeme v některém z dalších článků. Nohy lze též potírat propolisovou tinkturou, tea tree olejem či kapičkami z grepových jader.

 

Za opakovanými problémy ale může stát i cukrovka, imunologické problémy, začínající cévní potíže, kvůli kterým dochází k horší výživě kůže, a tedy k její snazší nákaze.

 

Velmi důležitá prevence

  • Čisté a vždy suché ponožky.
  • Kvalitní obuv – tak aby noha byla, pokud možno, i během dne v suchu. Pravidelně boty ošetřovat speciálními       přípravkami anebo je alespoň vytírat octovou vodou.
  • Natírat nohy hydratačními krémy či krémy přímo určenými k péči o nohy.

 

Po návratu  z bazénu, sauny nebo jiného společného zařízení, kde jsou společné umývárny či vlhké prostředí, je dobré nohy dobře umát a vytřít.

Praní ponožek – na vyšší teploty – ideálně na 60 °C.

Někdo používá na nohy preventivně pudry, avšak ne všechny jsou vhodné. Některé z nich totiž kůži vysušují a přesušená kůže bývá náchylnější k nákazám včetně mykóz. Proto je vhodné poradit se s podiatrem nebo kožním lékařem.

 

Nejúpornější bývají plísně na nehtech

Plíseň se do nehtu dostává skrz jeho okraj a postupně se šíří až ke kořeni, přičemž postupně dochází k deformaci a zabarvení nehtu. Důležitá je včasná léčba antimykotiky, a to současně lokální aplikací a léky.

Napadené části nehtu je třeba po odrůstání vždy okamžitě odstranit. V závažnějších případech je nutné vždy vyhledat lékaře. Skvělé informace naleznete i na www.podiatrie.cz

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

péče o vlasy

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív