OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Nepodceňujme plísně na nohou

V bazénech, saunách, veřejných sprchách, ale i kdekoliv jinde, kde chodí lidé bosi, tudíž i třeba doma na koberci, se můžete s  plísněmi na nohou setkat. Stačí, když jste k tomuto onemocnění náchylnější, a prostřednictvím nakažených kožních šupinek problém přenesete na sebe, ale i dále na své okolí.

 Plíseň mezi prsty

Nejprve se plíseň objevuje mezi čtvrtým a pátým prstem u nohou a svědí. Kůže může být zarudlá a oteklá, nebo bílá a odlupuje se. Můžete trpět pocitem pálení nebo se mohou vyskytnout šupinky. Trápí vás obvykle pocit vlhkých nohou a nohy či nehty nevábně voní.

 

Dochází ke svědění a mohou se vyskytnout i bolestivé prasklinky.

Léčba antimykotiky obvykle trvá několik týdnů. Musíte nutně nohy udržovat v čistotě a suchu.

 

Ti, co upřednostňují bylinné přípravky, pak mohou vyzkoušet např. koupel v odvaru z kůry břízy nebo dubu, případně z šalvěje anebo tymiánu. O těchto odvarech napíšeme v některém z dalších článků. Nohy lze též potírat propolisovou tinkturou, tea tree olejem či kapičkami z grepových jader.

 

Za opakovanými problémy ale může stát i cukrovka, imunologické problémy, začínající cévní potíže, kvůli kterým dochází k horší výživě kůže, a tedy k její snazší nákaze.

 

Velmi důležitá prevence

  • Čisté a vždy suché ponožky.
  • Kvalitní obuv – tak aby noha byla, pokud možno, i během dne v suchu. Pravidelně boty ošetřovat speciálními       přípravkami anebo je alespoň vytírat octovou vodou.
  • Natírat nohy hydratačními krémy či krémy přímo určenými k péči o nohy.

 

Po návratu  z bazénu, sauny nebo jiného společného zařízení, kde jsou společné umývárny či vlhké prostředí, je dobré nohy dobře umát a vytřít.

Praní ponožek – na vyšší teploty – ideálně na 60 °C.

Někdo používá na nohy preventivně pudry, avšak ne všechny jsou vhodné. Některé z nich totiž kůži vysušují a přesušená kůže bývá náchylnější k nákazám včetně mykóz. Proto je vhodné poradit se s podiatrem nebo kožním lékařem.

 

Nejúpornější bývají plísně na nehtech

Plíseň se do nehtu dostává skrz jeho okraj a postupně se šíří až ke kořeni, přičemž postupně dochází k deformaci a zabarvení nehtu. Důležitá je včasná léčba antimykotiky, a to současně lokální aplikací a léky.

Napadené části nehtu je třeba po odrůstání vždy okamžitě odstranit. V závažnějších případech je nutné vždy vyhledat lékaře. Skvělé informace naleznete i na www.podiatrie.cz

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

Po-Pá     8:00    18:00

Pouze na objednávku

Orientační prac.doba

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

13.9.2017
Revoluční péče

Pěnový kondicionér? Že to není novinka?

5.9.2017
Děti jsou do školy

Začátek školy máme za sebou. Chráníte své děti před vešmi (vzor kosti:) )

28.8.2017
Vlny?

Není vlna jako vlna.

archív

Oblíbené odkazy

optimalizace PageRank.cz

Portál Tišnov - informační portál města

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, Lukáš Kubica, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, free studio, free-studio, studio-free, Blanka Pavlínová, Radka Váňová, kosmetika Tišno, kadeřnictví Albert,, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská