OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč

Nepodceňujme plísně na nohou

V bazénech, saunách, veřejných sprchách, ale i kdekoliv jinde, kde chodí lidé bosi, tudíž i třeba doma na koberci, se můžete s  plísněmi na nohou setkat. Stačí, když jste k tomuto onemocnění náchylnější, a prostřednictvím nakažených kožních šupinek problém přenesete na sebe, ale i dále na své okolí.

 Plíseň mezi prsty

Nejprve se plíseň objevuje mezi čtvrtým a pátým prstem u nohou a svědí. Kůže může být zarudlá a oteklá, nebo bílá a odlupuje se. Můžete trpět pocitem pálení nebo se mohou vyskytnout šupinky. Trápí vás obvykle pocit vlhkých nohou a nohy či nehty nevábně voní.

 

Dochází ke svědění a mohou se vyskytnout i bolestivé prasklinky.

Léčba antimykotiky obvykle trvá několik týdnů. Musíte nutně nohy udržovat v čistotě a suchu.

 

Ti, co upřednostňují bylinné přípravky, pak mohou vyzkoušet např. koupel v odvaru z kůry břízy nebo dubu, případně z šalvěje anebo tymiánu. O těchto odvarech napíšeme v některém z dalších článků. Nohy lze též potírat propolisovou tinkturou, tea tree olejem či kapičkami z grepových jader.

 

Za opakovanými problémy ale může stát i cukrovka, imunologické problémy, začínající cévní potíže, kvůli kterým dochází k horší výživě kůže, a tedy k její snazší nákaze.

 

Velmi důležitá prevence

  • Čisté a vždy suché ponožky.
  • Kvalitní obuv – tak aby noha byla, pokud možno, i během dne v suchu. Pravidelně boty ošetřovat speciálními       přípravkami anebo je alespoň vytírat octovou vodou.
  • Natírat nohy hydratačními krémy či krémy přímo určenými k péči o nohy.

 

Po návratu  z bazénu, sauny nebo jiného společného zařízení, kde jsou společné umývárny či vlhké prostředí, je dobré nohy dobře umát a vytřít.

Praní ponožek – na vyšší teploty – ideálně na 60 °C.

Někdo používá na nohy preventivně pudry, avšak ne všechny jsou vhodné. Některé z nich totiž kůži vysušují a přesušená kůže bývá náchylnější k nákazám včetně mykóz. Proto je vhodné poradit se s podiatrem nebo kožním lékařem.

 

Nejúpornější bývají plísně na nehtech

Plíseň se do nehtu dostává skrz jeho okraj a postupně se šíří až ke kořeni, přičemž postupně dochází k deformaci a zabarvení nehtu. Důležitá je včasná léčba antimykotiky, a to současně lokální aplikací a léky.

Napadené části nehtu je třeba po odrůstání vždy okamžitě odstranit. V závažnějších případech je nutné vždy vyhledat lékaře. Skvělé informace naleznete i na www.podiatrie.cz

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

péče o vlasy

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Důležité informace

OTEVŘENO OD 3.5.2021 - KONEČNĚ

Ke 3. květnu se v Česku znovu otevřou služby spojené s péčí o tělo, jako jsou: kadeřnictví, manikúry, pedikúry, masáže nebo kosmetické služby.
Obsluha může v jeden čas poskytovat službu vždy jen jednomu zákazníkovi. Mezi místy, kde jsou klienti obsluhováni, musí být rozestup minimálně dva metry.
Lidé, kteří budou chtít služeb využít, se budou moci prokázat několika typy testů a potvrzení:
  • PCR testem nebo
  • antigenní testem provedeným na certifikovaném místě,
  • použitelné budou i testy z práce či školy.
  • Jednorázově si také člověk bude moci udělat test sám přímo v provozovně před využitím služby.

My to budeme dodržovat - děláme to pro vás .... kadeřnictví je uklizeno, dezinfikováno, nachystáno na vaše návštěvy.

Články, návody, tipy

Archív