OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Trpíte poruchami spánku?

Přinášíme návod, jak se naučit usnout během chvilky POMOCÍ DÝCHÁNÍ

Spánek je pro lidské tělo důležitý, dodává mu energii a sílu na další den. Ne všichni však usnou ve chvíli, kdy se dotknout hlavou polštáře. Stále více a více lidí trápí poruchy spánku. Samozřejmě, každého z nás čas od času prostě postihne nespavost, kdy sebou v posteli házíme dvě hodiny poté, co jsme si šli lehnout. Tento jev však může být způsobený běžnými problémy, stresem, starostmi a podobně. Někteří lidé však mají s usínáním a celkově se spánkem větší a pravidelnější problém.

Reálné tipy

Máte-li problémy se spánkem a usínáním, často hledáte rady a metody, jak si ke spánku dopomoci. Teplé mléko, větraná místnost, nesledovat před usnutím televizi, nestresovat se, chodit spát ve stejný čas, nemít plný žaludek. Jsou to skvělé rady, ale všechny tipy jste vyzkoušeli a stále nic? Často koukáte do stropu, hodiny pomalu tikají a vy víte, že usnete nad ránem, probudí vás budík, budete v práci nevrlí, nevyspaní a bez energie. Mnozí před spaním přemýšlejí a nedají mozku ani na vteřinu odpočinout. A slyšeli jste již o dýchacím triku „4-7-8“?

O co vlastně jde?

Jde o techniku, kterou vymyslel Dr. Andrew Weil. Jedná se o wellness poradce, který studoval Harvard a zabývá se tím, jak může pomoci dýchání a meditace k neutralizaci stresu. Na co tento doktor přišel? Stačí správně dýchat. Říkáte si, že to přece děláte, ale vůbec vám to nepomáhá? V tomto dýchání je totiž systém. Dýchejte nosem a to po dobu 4 sekund. Poté zadržte dech a to na dobu 7 sekund. Následně vydechujte ústy a to po dobu 8 sekund. Tato metoda pomáhá zpomalit srdeční tep, z mozku pomáhá uvolnit chemikálie, které nás uklidňují.

Zní to možná až příliš jednoduše a optimisticky. K této metodě mnoho lidí přistupuje skepticky. Nicméně není co ztratit, u mnoha lidí tato metoda funguje. Spánek se u nich často dostavil ještě předtím, než dokončili čtvrté opakování. Tedy usnuli i za méně, než jednu jedinou minutu.

Nejen před spaním

Tato „dýchací metoda“ nemusí být využívána jen před spaním, k povzbuzení usínání. Můžete jí využít i při nervozitě či ve stresu. Jsme-li ve stresu, náš endokrinní systém uvolňuje prostřednictvím našich nadledvinek adrenalin. To zvyšuje tepovou frekvenci, kdy se tělo cítí být nervózní a nemocné. Dýchání se tak proto stává mělké a rychlé. S touto dýchací technikou dokážete v těle stabilizovat adrenalin a tělo tak svou tepovou frekvenci zpomaluje.

Na začátku je možné, že se budete cítit maličko nepříjemně. Ovšem vydržíte-li a budete dál pokračovat, tepová frekvence se bude ustalovat a vaše mysl se stane jasnější. Tato technika napomáhá zklidnění, podobně jako relaxační odpoledne na pláži, na masáži či doma v křesle. Jde o uklidňující metodu, která pomůže v zátěžových a kritických situacích. Proč jí tedy nevyzkoušet? Dnes večer tuto metodu zkuste a uvidíte, jestli vám pomůže.

zdroj: www.vitalis.cz

technika dýchání

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

Po-Pá     8:00    18:00

Pouze na objednávku

Orientační prac.doba

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

18.1.2018
Hořčík - kouzelné slovo pro tělo

Zázračný prvek. Bez něj se neobejdeme, potřebuje ho tělo.

3.1.2018
Melíry pro krátké vlasy

Jak zkrásnit krásné vlasy? Melír je taky řešení. 9 ukázek - nezláká vás to?

18.12.2017
5 bylin pro zdraví

Nechceme být přece na svátky nemocni, ale dávat za léky takový palby? 

archív

Oblíbené odkazy

optimalizace PageRank.cz

Portál Tišnov - informační portál města

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, Lukáš Kubica, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, free studio, free-studio, studio-free, Blanka Pavlínová, Radka Váňová, kosmetika Tišno, kadeřnictví Albert,, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská