0 Kč

Žlučník

Trápil-li vás někdy žlučník, víte, že to je fakt zlé. Kdo už zažil tyto bolesti, děsí se jich, aby to nepřišlo znovu. A kdo bolest žlučníku nezažil, může být skutečně rád. Ale bolest přijde nečekaně, z hodiny na hodinu. Není vám dobře, břicho bolí, máte potíže s vyprazdňováním, jste unaveni, zbiti, nevíte jak si sednout, lehnout.

Jak a kde nás žlučník bolí?

Bolest se projeví bezprostředně po jídle. Někdy to může být jen místně, ale obvykle máte nepříjemný pocit přejezení, nafouklého břicha. Prudká bolest, která vystřeluje pod žebro. Někdo má pocit na zvracení nebo zvrací, říhá.

Proč k bolesti dochází?

Tato bolest se nevyhne ani mladému člověku. Může za to ostré, kořeněné nebo tučné jídlo a stresový způsob života. Pochopitelně zde svou roli hrají i rodové dispozice. Doporučujeme v případě vážnějších bolestí navštívit lékaře.

Jak zklidnit podrážděný žlučník

Už babičky radily v takovém případě šáhnout po prostředcích, které nemusí být přímo z lékárny. Jsou to bylinky. Nebo z lékáren bylinné přípravky. Ale tyto přípravky si můžeme připravit přímo doma ─ nebude to drahé ani složité. Vyrobte si nebo si kupte například extrakt z bylinek (použít lze například řepík lékařský, artyčoky, řebříček či kurkumu). Je vhodné pít žlučníkové čaje a mátový čaj, případně odvar z měsíčku. Zkuste si doma vyvařit listy brusinky, meduňky či šalvěje a tento nápoj pak průběžně pít. Bolavý žlučník brzy přestane bolet. A mimo pomoci z vnitřní strany, lze si naordinovat masáže a pohyb. Zkuste prostě rozhýbat střeva. Pomáhá i jóga. V neposlední řadě navštivte našeho maséra a nechte si namasírovat bříško..

Žlučníková dieta

Základem této diety je nutná změna stravovacích návyků a vynechání tučných, smažených a výrazně sladkých jídel, jež stav zhoršují. To alespoň do zmizení problémů. Ovšem strach z dalších bolestí by vám mohl zabránit se ládovat tučným, smaženým a jiným, co vám tyto bolesti způsobují. Než zapomenete J Lékaři doporučují suchary, vlákninu. Měli byste též minimálně kořenit a nejíst cibuli, česnek a majonézu. Vyřaďte ze svého života alkohol. Pijte alespoň dva litry vhodných tekutin denně (nesycené = neperlivé). Do jídelníčku pak zařaďte hodně zeleniny, nízkotučné mléčné výrobky, ryby, bílé maso a vlákninu. Jídlo se doporučuje připravovat v páře, dušením a vařením.

Už jen když si přečtete poslední řádky, mělo by se vám ulevit :) Držíme moc palce. Věřte, já už si svůj žlučníkový záchvat prodělala. Když si na něj vzpomenu, krotím se v jídle. Jinak ne :)

žlučník

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

péče o vlasy

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív