0 Kč

Jak si správně mýt vlasy

Můžete si mýt vlasy každý den. Klidně. Ale nemusíte opravdu vědět,  jak si mýt vlasy správným způsobem. Použití správné techniky může mít obrovský vliv na zdraví vašich vlasů.

1. Začněte s mácháním.

Stejně jako vaše prádlo, potřebujete cyklus máchání před přidáním pracího prostředku. Vlasy by měly být důkladně mokré, než přidáte šampon. Teplá voda otevře kutikuly, což je dobré pro odstranění veškeré nečistoty nebo cokoliv zachyceného ve vlasech. Jestli si vaše vlasy opláchnete v teplé vodě, uvolníte oleje z pokožky hlavy a teplá voda, když otevře kutikuly, takže je schopna absorbovat oleje z kondicionéru.

2. Máte-li dlouhé vlasy.

Máte-li vlasy pod ramena, zabraňte křehkosti konců před vysycháním a dalším škodám, pouštěním malého množství kondicionéru přes konečky a lehce oplachujte před jakýmkoli šamponováním.

3. Namydlit vršek - ale pouze na kůži.

Jediné, co potřebujete je šampon na vlasy na pokožce hlavy, zejména na zátylku.

Nejlepší způsob, pouze pěnu  a zhora od kořínků ke koncům. Vlasy nejblíže k hlavě jsou totiž nejmladší a nevyhnutelně nejvíce mastné, zatímco konec vlasů je nejstarší a obvykle nejsušší.

Nepoužívejte více šamponu, než je třeba. Když si myslíte, že jste to odhadli, dejte si jenom čtvrtinu šamponu. Pokud jsou vaše vlasy obzvláště dlouhé nebo silné, klidně zdvojnásobte.

4. Buďte jemní!

Třením může dojít k trvalému poškození kutikuly vašich vlasů, pak dochází k lámání a vypadávání. Přemýšlejte o tom, mytí vlasů je jako byste v ruce prali velmi jemné prádlo.

Začněte pěnou u kořínků. Zvýšíte tok krve do vlasové pokožky a stimulujete růst vlasů pomocí vertikálních tahů se středním tlakem.  Nepoužívejte krouživé pohyby, které mohou zamotat vaše vlasy. Nedřete křehké konce nebo použít pohyb dozadu a dopředu, jako byste prali prádlo na valše.

5. Nepoužívejte oplachování opakovaně.

Navzdory tomu, co říkají pokyny na zadní straně láhve šamponu lze říci, že to není třeba dvakrát si oplachovat či dokonce mýt vlasy. Pouze pokud jsou vlasy silně znečištěny nebo první šampon nevytvořil pěnu.

6. Přidejte kondicionér od poloviny délky ke konečkům.

Poté, co jste vypláchli šampon, vytlačte opatrně část vody z vlasů, než použijete kvalitní kondicionéru. Čím delší doba kondicionéru ve vlasech, tím lépe absorbuje. Nedávejte kondicionér na kořínky vlasů; přírodní oleje z pokožky hlavy, jsou tam více koncentrované.

7. Povrchová úprava s opláchnutím studenou vodou.

Na závěr si vypláchněte kondicionér studenou vodou. Studená voda vám uzavře kůži těsně kolem vlasu, utěsnění vnější vrstvu a vlasy se tak brzy nemastí.

Použijte šampon a kondicionér, který je vyrobený pro váš typ vlasů. Pokud jsou vaše vlasy suché, zvolte hydratační přípravky. Pokud si barvíte vlasy, rozhodněte se pro kondicionér, který vaši barvu podpoří. Objemové šampony jsou zase pro jemné typy vlasů.

Jak často si mýt vlasy, závisí na vašem typu vlasů. Pokud máte mastné nebo jemné vlasy, budete muset mýt vlasy denně. Normální nebo suché vlasy stačí mýt třikrát týdně.

mytí dlouhých vlasů

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

péče o vlasy

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív