OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Jak si správně mýt vlasy

Můžete si mýt vlasy každý den. Klidně. Ale nemusíte opravdu vědět,  jak si mýt vlasy správným způsobem. Použití správné techniky může mít obrovský vliv na zdraví vašich vlasů.

1. Začněte s mácháním.

Stejně jako vaše prádlo, potřebujete cyklus máchání před přidáním pracího prostředku. Vlasy by měly být důkladně mokré, než přidáte šampon. Teplá voda otevře kutikuly, což je dobré pro odstranění veškeré nečistoty nebo cokoliv zachyceného ve vlasech. Jestli si vaše vlasy opláchnete v teplé vodě, uvolníte oleje z pokožky hlavy a teplá voda, když otevře kutikuly, takže je schopna absorbovat oleje z kondicionéru.

2. Máte-li dlouhé vlasy.

Máte-li vlasy pod ramena, zabraňte křehkosti konců před vysycháním a dalším škodám, pouštěním malého množství kondicionéru přes konečky a lehce oplachujte před jakýmkoli šamponováním.

3. Namydlit vršek - ale pouze na kůži.

Jediné, co potřebujete je šampon na vlasy na pokožce hlavy, zejména na zátylku.

Nejlepší způsob, pouze pěnu  a zhora od kořínků ke koncům. Vlasy nejblíže k hlavě jsou totiž nejmladší a nevyhnutelně nejvíce mastné, zatímco konec vlasů je nejstarší a obvykle nejsušší.

Nepoužívejte více šamponu, než je třeba. Když si myslíte, že jste to odhadli, dejte si jenom čtvrtinu šamponu. Pokud jsou vaše vlasy obzvláště dlouhé nebo silné, klidně zdvojnásobte.

4. Buďte jemní!

Třením může dojít k trvalému poškození kutikuly vašich vlasů, pak dochází k lámání a vypadávání. Přemýšlejte o tom, mytí vlasů je jako byste v ruce prali velmi jemné prádlo.

Začněte pěnou u kořínků. Zvýšíte tok krve do vlasové pokožky a stimulujete růst vlasů pomocí vertikálních tahů se středním tlakem.  Nepoužívejte krouživé pohyby, které mohou zamotat vaše vlasy. Nedřete křehké konce nebo použít pohyb dozadu a dopředu, jako byste prali prádlo na valše.

5. Nepoužívejte oplachování opakovaně.

Navzdory tomu, co říkají pokyny na zadní straně láhve šamponu lze říci, že to není třeba dvakrát si oplachovat či dokonce mýt vlasy. Pouze pokud jsou vlasy silně znečištěny nebo první šampon nevytvořil pěnu.

6. Přidejte kondicionér od poloviny délky ke konečkům.

Poté, co jste vypláchli šampon, vytlačte opatrně část vody z vlasů, než použijete kvalitní kondicionéru. Čím delší doba kondicionéru ve vlasech, tím lépe absorbuje. Nedávejte kondicionér na kořínky vlasů; přírodní oleje z pokožky hlavy, jsou tam více koncentrované.

7. Povrchová úprava s opláchnutím studenou vodou.

Na závěr si vypláchněte kondicionér studenou vodou. Studená voda vám uzavře kůži těsně kolem vlasu, utěsnění vnější vrstvu a vlasy se tak brzy nemastí.

Použijte šampon a kondicionér, který je vyrobený pro váš typ vlasů. Pokud jsou vaše vlasy suché, zvolte hydratační přípravky. Pokud si barvíte vlasy, rozhodněte se pro kondicionér, který vaši barvu podpoří. Objemové šampony jsou zase pro jemné typy vlasů.

Jak často si mýt vlasy, závisí na vašem typu vlasů. Pokud máte mastné nebo jemné vlasy, budete muset mýt vlasy denně. Normální nebo suché vlasy stačí mýt třikrát týdně.

mytí dlouhých vlasů


Pracovní doba

na objednávky

Po-Čt     10:00    18:00
10:00 15:00

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

29. 3. 2018
Vaječná maska na vlasy

Když Velikonoce, tak užitečně :)

14. 3. 2018
Pozabíjejte všechny vnitřní parazity

Ledasco tělo snese, ale pomyšlení na parazity v těle ...

1. 3. 2018
Parafínový zábal na ruce

Kdo by nechtěl mít ruce hebké jako dětskou prdelku? 

archív

Oblíbené odkazy

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, studiofree, studio-free, Blanka Pavlínová, kosmetika Tišnov, kadeřnictví Albert, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská