OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Mráz vlasům nemusí škodit

Podobně jako pleť i naše vlasy v zimě velmi trpí. Jak o ně správně pečovat, abyste místo krásné hřívy neměla lámavé a matné vlasy bez lesku?

Naše vlasy, stejně jako pleť, chladným počasím velmi trpí. Jsou vysušené, nedrží tvar, lámou se, elektrizují a ztrácejí lesk. Aby zimní měsíce přežily bez úhony, je potřeba jim věnovat speciální péči a dodržet pár jednoduchých pravidel.

1. Zvolte správný šampon

Šampony v zimě je třeba pečlivě vybírat. Měly by obsahovat zvláčňující složky, které hydratují také vlasovou pokožku. Odborníci naopak nedoporučují používat výživné šampony, protože vlasy příliš zatěžují. Lepší volbou je vlasová kúra, kterou se používá pravidelně jednou za dva týdny.

Vhodné pro zimní péči o vlasy jsou i lesky ve spreji, které dodají matným a unaveným vlasům život, a zároveň je hydratují.

2. Nemyjte vlasy denně

Pokud to není nezbytně nutné, nemyjte vlasy denně. Voda je totiž vysušuje ještě více. Vlasům neprospívá ani horká voda, která narušuje jejich strukturu. Proto se doporučuje mýt je pouze ve vlažné.

3. Nechoďte ven s mokrými vlasy

V zimě také nikdy nechoďte ven s mokrými ani vlhkými vlasy. Pořádně je vysušte, anebo nechejte doschnout. Pokud byste totiž vyšla do mrazu, hrozí, že se vlasy vlivem nízkých teplot polámou a naruší. A pozor – vlasy schnou mnohem déle, než si myslíte. I několik hodin. Proto je lepší variantou mýt je večer před spaním. Chodíte-li plavat, vlasy důkladně vysušte a při odchodu nezapomeňte na čepici.

4. Omezte fénování

V zimě omezte fénování vlasů horkým vzduchem, ale i kulmování a žehlení. A pokud možno na minimum. Je-li to možné, nechejte je volně uschnout. Horký vzduch je zbytečně vysušuje a podporuje jejich lámání. Pokud vlasy fénovat musíte, používejte vlažný vzduch, anebo fén s ionizací.

5. Udělejte si masku

V zimě rozhodně nevynechejte domácí regenerační masku na vlasy. Smíchejte žloutek s pěti lžícemi olivového oleje, naneste na vlasy, dejte přes ně igelit a ručník. Nechejte působit, a to nejlépe přes noc. Vlasy budou posílené a vyživené, pevnější a zdravější. Velmi vhodné jsou i regenerační zábaly, a opět klidně z domácích surovin. Provádět by se měly pravidelně, jednou týdně.

6. Noste čepici

Doplněk, který byste v zimě rozhodně vynechat neměla, je čepice. Chrání pokožku hlavy, a také vás před prochlazením. Pokud čepici nemáte, na vlasy necháváte foukat ledový vítr a sněžit, a následně namrznout kapky, které se na nich vytvoří. Tím si je sama ničíte. Máte-li dlouhé vlasy, vyplatí se konce schovat pod bundu či kabát, aby vystavené mrazu tolik netrpěly.

zdroj: http://www.mimiforum.cz

vlasy v zimě

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

na objednávky

Po-Čt     10:00    18:00
10:00 15:00

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

29. 3. 2018
Vaječná maska na vlasy

Když Velikonoce, tak užitečně :)

14. 3. 2018
Pozabíjejte všechny vnitřní parazity

Ledasco tělo snese, ale pomyšlení na parazity v těle ...

1. 3. 2018
Parafínový zábal na ruce

Kdo by nechtěl mít ruce hebké jako dětskou prdelku? 

archív

Oblíbené odkazy

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, studiofree, studio-free, Blanka Pavlínová, kosmetika Tišnov, kadeřnictví Albert, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská