0 Kč

Mráz vlasům nemusí škodit

Podobně jako pleť i naše vlasy v zimě velmi trpí. Jak o ně správně pečovat, abyste místo krásné hřívy neměla lámavé a matné vlasy bez lesku?

Naše vlasy, stejně jako pleť, chladným počasím velmi trpí. Jsou vysušené, nedrží tvar, lámou se, elektrizují a ztrácejí lesk. Aby zimní měsíce přežily bez úhony, je potřeba jim věnovat speciální péči a dodržet pár jednoduchých pravidel.

1. Zvolte správný šampon

Šampony v zimě je třeba pečlivě vybírat. Měly by obsahovat zvláčňující složky, které hydratují také vlasovou pokožku. Odborníci naopak nedoporučují používat výživné šampony, protože vlasy příliš zatěžují. Lepší volbou je vlasová kúra, kterou se používá pravidelně jednou za dva týdny.

Vhodné pro zimní péči o vlasy jsou i lesky ve spreji, které dodají matným a unaveným vlasům život, a zároveň je hydratují.

2. Nemyjte vlasy denně

Pokud to není nezbytně nutné, nemyjte vlasy denně. Voda je totiž vysušuje ještě více. Vlasům neprospívá ani horká voda, která narušuje jejich strukturu. Proto se doporučuje mýt je pouze ve vlažné.

3. Nechoďte ven s mokrými vlasy

V zimě také nikdy nechoďte ven s mokrými ani vlhkými vlasy. Pořádně je vysušte, anebo nechejte doschnout. Pokud byste totiž vyšla do mrazu, hrozí, že se vlasy vlivem nízkých teplot polámou a naruší. A pozor – vlasy schnou mnohem déle, než si myslíte. I několik hodin. Proto je lepší variantou mýt je večer před spaním. Chodíte-li plavat, vlasy důkladně vysušte a při odchodu nezapomeňte na čepici.

4. Omezte fénování

V zimě omezte fénování vlasů horkým vzduchem, ale i kulmování a žehlení. A pokud možno na minimum. Je-li to možné, nechejte je volně uschnout. Horký vzduch je zbytečně vysušuje a podporuje jejich lámání. Pokud vlasy fénovat musíte, používejte vlažný vzduch, anebo fén s ionizací.

5. Udělejte si masku

V zimě rozhodně nevynechejte domácí regenerační masku na vlasy. Smíchejte žloutek s pěti lžícemi olivového oleje, naneste na vlasy, dejte přes ně igelit a ručník. Nechejte působit, a to nejlépe přes noc. Vlasy budou posílené a vyživené, pevnější a zdravější. Velmi vhodné jsou i regenerační zábaly, a opět klidně z domácích surovin. Provádět by se měly pravidelně, jednou týdně.

6. Noste čepici

Doplněk, který byste v zimě rozhodně vynechat neměla, je čepice. Chrání pokožku hlavy, a také vás před prochlazením. Pokud čepici nemáte, na vlasy necháváte foukat ledový vítr a sněžit, a následně namrznout kapky, které se na nich vytvoří. Tím si je sama ničíte. Máte-li dlouhé vlasy, vyplatí se konce schovat pod bundu či kabát, aby vystavené mrazu tolik netrpěly.

zdroj: http://www.mimiforum.cz

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

péče o vlasy

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív