OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Jedna z metod - boj proti únavě.

Konečně vysvitlo sluníčko. Je to náš životodárný zdroj energie, radosti a zdraví. Ale sluníčko není samospásné. Ještě stále můžeme po zimě cítit únavu. Odborníci se shodují v tom, že důležitou součástí boje proti únavě je dostatek fyzického pohybu. Pokud je tvé tělo zdravé, dokáže se lépe soustředit a udržovat svou pozornost koncentrovanou. Možná si myslíš, že ty s tím problém nemáš a nevíš si zcela přesně představit, co znamená dostatečná koncentrace pozornosti. Psychologové používají i pojem "vnímavost," kterou připisují stavu lehkosti, svobody a uvědomování si světa kolem sebe. Koncentrace, vnímavost – to je něco, co potřebujeme, aniž bychom si to nějak zvlášť uvědomovali, každý den. V práci, za volantem (nebo v práci za volantem), ve škole, při sportu – vyjmenovat činnosti, kde se musíme koncentrovat, to by bylo na dlouhý seznam.

Dostatek pohybu vůbec nemusíš vnímat jako každodenní povinnost vstát ráno o 5:00 a jít běhat, či věnovat se konkrétnímu druhu sportu. I když sportovní zájmy jsou snad nejefektivnější a velmi účinné. Někdy se však i docela malá změna odrazí na tvém zdraví!

Pokud se necítíš na velké sportovní vyžití, pokus se jít do práce pěšky, nebo zaparkuj auto dál od vchodu do budovy. Bylo by super, kdyby si výtah zaměnila za schody, nebo se po příchodu z práce vybrala na malou procházku. Jo, my pejskaři víme moc dobře, jak nám pejsci svědčí. Ty krásné dlouhé procházky svědčí tělu i duši. Pokud neinklinuješ ke sportům, můžeš se například věnovat tanci! Je opravdu mnoho možností, stačí si vybrat tu, která ti nejvíce vyhovuje a s chutí se jí věnovat. To je výhoda oproti metodě – použít prášky, vitamíny či cokoliv jiného, kde nic nezaručuje, že fungují.

Dostatek pohybu posílí tvou imunitu, požene lymfatický systém, který tělo zbavuje všech nežádoucích látek z metabolických procesů, zajistí také pohyblivost a pevnost kloubů, svalů a šlach. Kromě toho posílí i tvou psychiku a zregeneruje organismus.

Pohyb je zkrátka skvělým způsobem jak zregenerovat tělo i ducha, pročistit si hlavu a nabrat novou energii. Je jen na tobě jakou formu si vybereš a jak často se jí budeš věnovat. Při běhání nezapomínej na dobrou hudbu, která velmi pomáhá.

boj proti únavě

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

Po-Pá     8:00    18:00

Pouze na objednávku

Orientační prac.doba

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

18.1.2018
Hořčík - kouzelné slovo pro tělo

Zázračný prvek. Bez něj se neobejdeme, potřebuje ho tělo.

3.1.2018
Melíry pro krátké vlasy

Jak zkrásnit krásné vlasy? Melír je taky řešení. 9 ukázek - nezláká vás to?

18.12.2017
5 bylin pro zdraví

Nechceme být přece na svátky nemocni, ale dávat za léky takový palby? 

archív

Oblíbené odkazy

optimalizace PageRank.cz

Portál Tišnov - informační portál města

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, Lukáš Kubica, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, free studio, free-studio, studio-free, Blanka Pavlínová, Radka Váňová, kosmetika Tišno, kadeřnictví Albert,, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská