0 Kč

Péče o mužskou pleť

Mužská pleť je obecně silnější, tužší a drsnější, než ta ženská. Má i silnější strukturu, ale na druhou stranu je mastnější a stárne rozdílným tempem.

I když to nemusí být na první pohled patrné, muži se tak jistě potýkají se změnami pokožky jako je citlivost, akné či postupné objevování vrásek. Ani oni by proto neměli podcenit pravidelnou péči o svůj vzhled.

V průměru mají muži kůži až o 20-25% silnější než ženy a ve své struktuře obsahuje více kolagenu. Díky vyššímu obsahu kolagenu je ale mužská pokožka na pohled pevnější. Obsah kolagenu se však stejně jako u žen postupně s věkem snižuje. "Mužská kůže ztrácí během dvaceti let života 9% své tloušťky, ženská pouze 3%. Avšak vzhledem k tomu, že je na začátku mužská kůže mnohem silnější, jsou tyto změny méně viditelné. První vrásky se tak u mužů začnou objevovat až po čtyřicátém roce. Jakmile se objeví, jsou zcela jasně viditelné a hluboce rýhované. Pánové pak následně bojují s povislé kůží, oteklými očima a tmavými kruhy pod očima. I proto vypadají více unaveně a přidává jim to na věku, "objasnil postupné přeměny mužské kůže doktor Tomáš Kampe, odborný konzultant společnosti LR Health & Beauty, která se mimo jiné zabývá i péčí o stárnoucí pokožku mužů a žen. Síla kůže ubývá mužské části populace celý život stejně rychle, naopak ženy zažívají největší skok po menopauze. Pokožka ženského a mužského pokolení navíc ochabuje odlišnou rychlostí, proto v jednom okamžiku může být věk kůže u stejně starého muže a ženy odlišný až o patnáct let. Fakticky to však není příliš rozpoznatelné, a to především z toho důvodu, že muži často nepoužívají opalovací krémy, které by jejich pokožku ochránili před škodlivým UV zářením.

Hydrataci je třeba uzamknout uvnitř pórů

Mužská pleť produkuje od přírody více mazu než ženská, póry bývají rozšířenější. Pánové by tak při hydrataci a péči proti vráskám měli prospěšné látky uzamknout uvnitř pleti. Roztažení a opětovnému stažení pórů pomáhá střídání chladu a tepla, napomoci tomu může napařovací lázeň. Tu však v dnešní době nahrazují speciální hlavice, které jsou vhodné i pro osoby s citlivou pokožkou. Díky střídání chladu a tepla se póry otevřou, pročistí a následně je možné nanést krém, který podpoří buněčnou strukturu pleti. "Kromě samotného čištění pleti je důležité zachovat i přirozenou hydrataci. Jako pokožka postupně stárne a ochabují kolagenová vlákna, získává sklon k postupnému vysušování. Hydratační krémy jsou však schopny uzamknout potřebnou hladinu hydratace uvnitř pokožky, což také chrání před vznikem předčasných vrásek, "vysvětlil Kampě. Mužům jsou doporučené spíše krémy s lehčí texturou. Těžké a mastné přípravky nemusí být pokožkou, hlavně tou čerstvě oholenou, dobře tolerovány.

Právě výskyt vousů a snaha o jejich odstranění komplikuje pánem péči o pleť. Muži se průměrně za svůj život holí až šestnáct tisíckrát, pro co se kůže stává mnohem citlivější a také rychleji reagující. Každodenní holení pokožku napíná a může způsobit podráždění. Navíc jsou odstraňovány vrchní kožní buňky a nepříznivým vnějším vlivům se tak vystavuje nezralá kůže. Pravidelné intervaly však na druhou stranu pomáhají kůži zbavovat se odumřelých buněk, ta je následně regenerována a omlazená. Při holení by se měly dodržovat určité zásady, aby byla kůže opravdu zdravá. Je třeba ji důkladně promazat holicími přípravky, aby strojek pěkně klouzal a nedošlo k poškrábání či pořezání. Muži s citlivou pletí by se také měli vyhýbat dráždivým preparátem, které odstraňují z kůže lipidy a jsou stejně jako buňky horních vrstev kůže vystavovány velkému tlaku. Samozřejmostí je používání ostré a čisté břitvy a tahy pomocí ní vést po směru růstu vousů.

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

_3c19a007-8fbf-43e4-8202-8867c0105b73.jpg

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív