OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Fazole organismus také omlazuje

Fazole má vysoký obsah kyseliny nukleové, která vydatně pomáhá buňkám při regeneraci a v konečném důsledku organismus omlazuje.

Původní domovinou fazole je Mexiko; odsud se fazole díky své nenáročnosti rozšířila do celého světa, přizpůsobovala se různým klimatickým podmínkám. Vznikla tak celá řada kultivarů - od malých lahůdkových lusků až po dužnaté boby a velké lusky.

Fazole obsahuje značné množství železa, vápníku, draslíku, vitamínu C a různých vitamínů skupiny B. Díky vysokému obsahu vlákniny povzbuzuje střevní činnost, upravuje trávení a váže toxické látky a tuky. Fazole také obsahuje množství stopových prvků: mangan (důležitý pro zdravý růst vlasů), molybden (ovlivňující látkovou přeměnu) a další.

Regenerující, léčivý význam fazolí pro lidský organismus je dán vysokým obsahem nukleových kyselin a bílkovin. (Konzumace černé a hnědé fazole pomáhá při problémech s ledvinami a močovým měchýřem; zelené fazolky pomáhá při onemocněních jater.)

Pozor!

U lidí, kteří mají nedostatek enzymů na štěpení tzv. alfa-galaktosidů, může fazole vyvolávat nadýmání a průjem. Způsobují to nestrávené zbytky cukrů, které se stávají živnou půdou pro plynotvorné bakterie ve spodní části střev. Zároveň však platí, že čím častěji člověk fazole konzumuje, tím lépe jeho organismus zpracovává všechny její složky (v organismu totiž dochází k procesu desenzibilizace). Ale zase, chceme-li odstranit možnost nadýmání, můžeme snížit účinnost klíčením, máčením, tepelným zpracováním.

Tip:

- Fazole je doporučovanou potravinou při redukčních dietách: působí močopudně, posiluje srdce a krevní oběh.

- Čerstvost mladé, zelené fazolky se dá zjistit prolomením (pokud zapraskat, je čerstvá).

- Dlouhým skladováním fazole ztrácí vitamíny a vyžaduje delší dobu vaření.

fazole

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

na objednávky

Po-Čt     10:00    18:00
10:00 15:00

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

29. 3. 2018
Vaječná maska na vlasy

Když Velikonoce, tak užitečně :)

14. 3. 2018
Pozabíjejte všechny vnitřní parazity

Ledasco tělo snese, ale pomyšlení na parazity v těle ...

1. 3. 2018
Parafínový zábal na ruce

Kdo by nechtěl mít ruce hebké jako dětskou prdelku? 

archív

Oblíbené odkazy

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, studiofree, studio-free, Blanka Pavlínová, kosmetika Tišnov, kadeřnictví Albert, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská