0 Kč

Fazole organismus také omlazuje

Fazole má vysoký obsah kyseliny nukleové, která vydatně pomáhá buňkám při regeneraci a v konečném důsledku organismus omlazuje.

Původní domovinou fazole je Mexiko; odsud se fazole díky své nenáročnosti rozšířila do celého světa, přizpůsobovala se různým klimatickým podmínkám. Vznikla tak celá řada kultivarů - od malých lahůdkových lusků až po dužnaté boby a velké lusky.

Fazole obsahuje značné množství železa, vápníku, draslíku, vitamínu C a různých vitamínů skupiny B. Díky vysokému obsahu vlákniny povzbuzuje střevní činnost, upravuje trávení a váže toxické látky a tuky. Fazole také obsahuje množství stopových prvků: mangan (důležitý pro zdravý růst vlasů), molybden (ovlivňující látkovou přeměnu) a další.

Regenerující, léčivý význam fazolí pro lidský organismus je dán vysokým obsahem nukleových kyselin a bílkovin. (Konzumace černé a hnědé fazole pomáhá při problémech s ledvinami a močovým měchýřem; zelené fazolky pomáhá při onemocněních jater.)

Pozor!

U lidí, kteří mají nedostatek enzymů na štěpení tzv. alfa-galaktosidů, může fazole vyvolávat nadýmání a průjem. Způsobují to nestrávené zbytky cukrů, které se stávají živnou půdou pro plynotvorné bakterie ve spodní části střev. Zároveň však platí, že čím častěji člověk fazole konzumuje, tím lépe jeho organismus zpracovává všechny její složky (v organismu totiž dochází k procesu desenzibilizace). Ale zase, chceme-li odstranit možnost nadýmání, můžeme snížit účinnost klíčením, máčením, tepelným zpracováním.

Tip:

- Fazole je doporučovanou potravinou při redukčních dietách: působí močopudně, posiluje srdce a krevní oběh.

- Čerstvost mladé, zelené fazolky se dá zjistit prolomením (pokud zapraskat, je čerstvá).

- Dlouhým skladováním fazole ztrácí vitamíny a vyžaduje delší dobu vaření.

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

péče o vlasy

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív