OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Poprsí

Prsa jsou jedním z nejvýraznějších znaků ženskosti, ženy však jejich tvaru, velikosti a dalším detailům připisují nepřiměřený význam ...

Nezáleží na tom, zda jsou prsa větší nebo menší, kulatá nebo "hruškovitá", podstatné je, aby byla zdravá, a dokud je to možné i pevná. "Prsnímu (a silikonovému) boomu" však stále podléhá množství dorůstajících dívek, dozrávajících mladých žen i zralých padesátnic ...

Velikost poprsí:

velikost a tvar prsou jsou podmíněny dědičně. Do určité míry se prsa mohou zvětšit vlivem hormonů (např. Při užívání hormonální antikoncepce) nebo při nežádoucí nadváze; všechny ostatní "přirozené" způsoby jsou reklamní podvod. Zvětšování prsou pomocí silikonu je značně sporné; a to nejen z hlediska zdraví, ale i výsledného estetického a pocitového efektu . V budoucnu by alternativou pro zvětšování poprsí mohla být tkáň nacházející se v podbřišku, která při novém umístění přirozeně srůstá a podobá se tkáním prsou.

Problémem bývá i různá velikost prsou:

Nerovnáprsa jsou však zcela normálním, neškodným jevem, který vzniká v období růstu v důsledku nevyrovnané hormonální hladiny. Rozdíly mohou být samozřejmě více či méně nápadné, ale stejně velké prsy jsou spíše výjimkou.

Uzliny v prsou:

Ženské tělo se v měsíčním cyklu připravuje na eventuální těhotenství, přičemž dochází ke změnám i v prsou. V rámci těchto změn jsou na vazivovou tkáň prsou kladeny nemalé nároky, a pokud je tato tkáň příliš slabá, může dojít k seskupení tkáňových vláken a vzniku uzlin. Doporučuje se však podobné "objevy" nepodceňovat a absolvovat gynekologické vyšetření.

Malé prsní bradavky:

Příčinou vzniku tzv. skrytých bradavek bývá relativně nízká hladina hormonů. Operace na "přenesení" bradavek se většinou nedoporučuje, protože by se při ní zničilo příliš mnoho nervů a bradavky by mohly být necitlivé nebo by se mohly narušit mléčné žlázy.

Těhotenské praskliny:

Malé praskliny na pokožce prsou mohou vzniknout vždy při nadměrném natažení kůže, tedy nejen v těhotenství, ale i při nadváze. Důvodem ke vzniku prasklinek může být také slabé tkáň a hormonální změny.

Chloupky na prsou:

Chloupky na poprsí se u žen objevují v důsledku hormonálních změn. Lze je odbarvit nebo odstřihnout u kořínku, není vhodné je vytrhávat.

Bradavkový sekret:

Sekret sporadicky vytékající z bradavek pochází z mléčných žláz. Pokud vytéká pouze z jedné bradavky nebo je krvavý,je  třeba se poradit s lékařem.

dokonalá prsa

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

na objednávky

Po-Čt     10:00    18:00
10:00 15:00

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

29. 3. 2018
Vaječná maska na vlasy

Když Velikonoce, tak užitečně :)

14. 3. 2018
Pozabíjejte všechny vnitřní parazity

Ledasco tělo snese, ale pomyšlení na parazity v těle ...

1. 3. 2018
Parafínový zábal na ruce

Kdo by nechtěl mít ruce hebké jako dětskou prdelku? 

archív

Oblíbené odkazy

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, studiofree, studio-free, Blanka Pavlínová, kosmetika Tišnov, kadeřnictví Albert, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská