OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Poprsí

Prsa jsou jedním z nejvýraznějších znaků ženskosti, ženy však jejich tvaru, velikosti a dalším detailům připisují nepřiměřený význam ...

Nezáleží na tom, zda jsou prsa větší nebo menší, kulatá nebo "hruškovitá", podstatné je, aby byla zdravá, a dokud je to možné i pevná. "Prsnímu (a silikonovému) boomu" však stále podléhá množství dorůstajících dívek, dozrávajících mladých žen i zralých padesátnic ...

Velikost poprsí:

velikost a tvar prsou jsou podmíněny dědičně. Do určité míry se prsa mohou zvětšit vlivem hormonů (např. Při užívání hormonální antikoncepce) nebo při nežádoucí nadváze; všechny ostatní "přirozené" způsoby jsou reklamní podvod. Zvětšování prsou pomocí silikonu je značně sporné; a to nejen z hlediska zdraví, ale i výsledného estetického a pocitového efektu . V budoucnu by alternativou pro zvětšování poprsí mohla být tkáň nacházející se v podbřišku, která při novém umístění přirozeně srůstá a podobá se tkáním prsou.

Problémem bývá i různá velikost prsou:

Nerovnáprsa jsou však zcela normálním, neškodným jevem, který vzniká v období růstu v důsledku nevyrovnané hormonální hladiny. Rozdíly mohou být samozřejmě více či méně nápadné, ale stejně velké prsy jsou spíše výjimkou.

Uzliny v prsou:

Ženské tělo se v měsíčním cyklu připravuje na eventuální těhotenství, přičemž dochází ke změnám i v prsou. V rámci těchto změn jsou na vazivovou tkáň prsou kladeny nemalé nároky, a pokud je tato tkáň příliš slabá, může dojít k seskupení tkáňových vláken a vzniku uzlin. Doporučuje se však podobné "objevy" nepodceňovat a absolvovat gynekologické vyšetření.

Malé prsní bradavky:

Příčinou vzniku tzv. skrytých bradavek bývá relativně nízká hladina hormonů. Operace na "přenesení" bradavek se většinou nedoporučuje, protože by se při ní zničilo příliš mnoho nervů a bradavky by mohly být necitlivé nebo by se mohly narušit mléčné žlázy.

Těhotenské praskliny:

Malé praskliny na pokožce prsou mohou vzniknout vždy při nadměrném natažení kůže, tedy nejen v těhotenství, ale i při nadváze. Důvodem ke vzniku prasklinek může být také slabé tkáň a hormonální změny.

Chloupky na prsou:

Chloupky na poprsí se u žen objevují v důsledku hormonálních změn. Lze je odbarvit nebo odstřihnout u kořínku, není vhodné je vytrhávat.

Bradavkový sekret:

Sekret sporadicky vytékající z bradavek pochází z mléčných žláz. Pokud vytéká pouze z jedné bradavky nebo je krvavý,je  třeba se poradit s lékařem.

dokonalá prsa

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

na objednávky

Po-Čt     10:00    18:00
10:00 15:00

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

29.3.2018
Vaječná maska na vlasy

Když Velikonoce, tak užitečně :)

14.3.2018
Pozabíjejte všechny vnitřní parazity

Ledasco tělo snese, ale pomyšlení na parazity v těle ...

1.3.2018
Parafínový zábal na ruce

Kdo by nechtěl mít ruce hebké jako dětskou prdelku? 

archív

Oblíbené odkazy

optimalizace PageRank.cz

Portál Tišnov - informační portál města

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, studiofree, studio-free, Blanka Pavlínová, kosmetika Tišnov, kadeřnictví Albert, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská