OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Citron jako léčivka

Citron nám nabízí mnoho způsobů jak ho můžeme využít pro zdraví i krásu. Pokud ho pravidelně užíváme zvyšujeme svou obranyschopnost organismu.

Léčivé vlastnosti citronu jsou známé již ze středověku. Důkazem toho jsou mořeplavci, kteří často umírali na kurděje během svých dlouhých zámořských plaveb. Citrony na palubě zachránily život námořníkům kapitána Cooka, na rozdíl od Vasca de Gamy, kterému na kurděje umřelo ze 160 mužů až sto.

Citrony se rozšířily díky čilému obchodu s arabskými obchodníky a v období Kolumbových plaveb byly jimi vysazeny Haiti a Kanárské ostrovy.

V našem těle působí citronová šťáva zásaditě, vyplavuje močovinu a pomáhá upravit překyselení organismu, které nám způsobuje konzumace masa (hlavně hovězího) a cukrů (sladkosti), na rozdíl od karamelu, který je zásaditý. Stimuluje krevní oběh, snižuje tlak a aktivuje střevní a žlučníkovou sekreci.

Známý lékař Avicena zavedl před více než 1000 lety očistnou kúru jater a žlučníku, kterou vám nabízíme:

Každé ráno na lačno užíváte postupně 1,5 polévkové lžíce panenského olivového oleje, 1 lžíce citronové šťávy a polovinu lžíce medu. Snídat můžete po 15 minutách. Zdraví lidé absolvují kúru jeden krát za 2 až 3 roky, lidé s obtížemi každý rok po dobu 5 měsíců. Během kúry je zakázané konzumovat smažená jídla, maso, kávu a alkohol. Na každodenní pročištění organismu a odbourání toxinů z těla, je vhodné ráno vypít sklenici teplé vody s citronem.

Citron v kosmetice

Suchá pokožka (ruce, paty)

Potřebujete: 1 polévkovou lžíci tvarohu, jedno vejce, 1 polévkovou lžíci moučkového cukru, 2 lžíce jogurtu a šťáva z jednoho citronu. Všechny ingredience smícháte, nanesete na postižená místa a necháte 15 minut působit, poté opláchnete.

Mastná pleť

Připravte si roztok z ½ citrónové šťávy a 200 ml vody, roztok nesmí pálit na tváři. Lehce opláchněte obličej a jemně osušte měkkým ručníkem.

Na lesklé vlasy

Potřebujete 2 žloutky, 1 lžíce medu a šťávu z jednoho citronu. Připravenou kašičku vneste na vlhké konečky vlasů a nechte 15 minut působit.

"Citronový kondicionér"

Povařte použité čajové lístky v dostatečném množství vody a pak tekutinu nechte vychladit. Přidejte citronovou šťávu z jednoho citronu a použijte na poslední opláchnutí vlasů.

Převzato: www.femme.sk

citron

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

Po-Pá     8:00    18:00

Pouze na objednávku

Orientační prac.doba

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

18.1.2018
Hořčík - kouzelné slovo pro tělo

Zázračný prvek. Bez něj se neobejdeme, potřebuje ho tělo.

3.1.2018
Melíry pro krátké vlasy

Jak zkrásnit krásné vlasy? Melír je taky řešení. 9 ukázek - nezláká vás to?

18.12.2017
5 bylin pro zdraví

Nechceme být přece na svátky nemocni, ale dávat za léky takový palby? 

archív

Oblíbené odkazy

optimalizace PageRank.cz

Portál Tišnov - informační portál města

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, Lukáš Kubica, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, free studio, free-studio, studio-free, Blanka Pavlínová, Radka Váňová, kosmetika Tišno, kadeřnictví Albert,, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská