0 Kč

Citron jako léčivka

Citron nám nabízí mnoho způsobů jak ho můžeme využít pro zdraví i krásu. Pokud ho pravidelně užíváme zvyšujeme svou obranyschopnost organismu.

Léčivé vlastnosti citronu jsou známé již ze středověku. Důkazem toho jsou mořeplavci, kteří často umírali na kurděje během svých dlouhých zámořských plaveb. Citrony na palubě zachránily život námořníkům kapitána Cooka, na rozdíl od Vasca de Gamy, kterému na kurděje umřelo ze 160 mužů až sto.

Citrony se rozšířily díky čilému obchodu s arabskými obchodníky a v období Kolumbových plaveb byly jimi vysazeny Haiti a Kanárské ostrovy.

V našem těle působí citronová šťáva zásaditě, vyplavuje močovinu a pomáhá upravit překyselení organismu, které nám způsobuje konzumace masa (hlavně hovězího) a cukrů (sladkosti), na rozdíl od karamelu, který je zásaditý. Stimuluje krevní oběh, snižuje tlak a aktivuje střevní a žlučníkovou sekreci.

Známý lékař Avicena zavedl před více než 1000 lety očistnou kúru jater a žlučníku, kterou vám nabízíme:

Každé ráno na lačno užíváte postupně 1,5 polévkové lžíce panenského olivového oleje, 1 lžíce citronové šťávy a polovinu lžíce medu. Snídat můžete po 15 minutách. Zdraví lidé absolvují kúru jeden krát za 2 až 3 roky, lidé s obtížemi každý rok po dobu 5 měsíců. Během kúry je zakázané konzumovat smažená jídla, maso, kávu a alkohol. Na každodenní pročištění organismu a odbourání toxinů z těla, je vhodné ráno vypít sklenici teplé vody s citronem.

Citron v kosmetice

Suchá pokožka (ruce, paty)

Potřebujete: 1 polévkovou lžíci tvarohu, jedno vejce, 1 polévkovou lžíci moučkového cukru, 2 lžíce jogurtu a šťáva z jednoho citronu. Všechny ingredience smícháte, nanesete na postižená místa a necháte 15 minut působit, poté opláchnete.

Mastná pleť

Připravte si roztok z ½ citrónové šťávy a 200 ml vody, roztok nesmí pálit na tváři. Lehce opláchněte obličej a jemně osušte měkkým ručníkem.

Na lesklé vlasy

Potřebujete 2 žloutky, 1 lžíce medu a šťávu z jednoho citronu. Připravenou kašičku vneste na vlhké konečky vlasů a nechte 15 minut působit.

"Citronový kondicionér"

Povařte použité čajové lístky v dostatečném množství vody a pak tekutinu nechte vychladit. Přidejte citronovou šťávu z jednoho citronu a použijte na poslední opláchnutí vlasů.

Převzato: www.femme.sk

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

_3c19a007-8fbf-43e4-8202-8867c0105b73.jpg

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív