0 Kč

Bowenova masáž

Je tlaková masáž, která pomáhá vrátit organismus do rovnováhy v důsledku špatného držení těla, nedostatku pohybu či úrazu.

Tato technika je velmi šetrná umožňuje tělu aktivizovat jeho přirozené regenerační a hojivé mechanismy. Základem techniky jsou speciální jemné pohyby, které terapeut provádí ukazováčky, prostředníky nebo palci. Při masáži se vyvine jemný tlak a přibližně po dvou sekundách se tlak uvolní. Vždy po několika pohybech následuje dvouminutová přestávka, která je součástí celého ošetření. Tělo lépe zpracuje vyslané signály. Pohyby se provádějí na přesně určených bodech lidského těla v určitém pořadí a sériích, které se nazývají procedury. Tyto procedury mohou být na spodní části těla, horní části zad, zadní straně stehenních svalů a pod.

Jemné masážní pohyby uleví lidem s bolestmi zad a krku, zastaví bolesti hlavy a sníží bolesti kloubů. Metoda se využívá i při bolestech bederní páteře, kolen; ztuhlých ramenech, artritidě. Pomáhá při alergiích, astmatu a depresi. Technika nevyžaduje přímý kontakt s kůží a nepoužívají se emulze a oleje. Obecně je Bownova masáž velmi jemná a relaxační a snižuje všechny typy bolesti zmírňuje psychické problémy a odbourává stres.

Objevitelem a průkopníkem tlakové masáže byl australský osteopat Tomas A. Bowen (1916 - 1982), který byl masérský samouk. Možným impulsem pro objev tlakové masáže mohlo být jeho setkání se známým masérem, fyzioterapeutem a chiropraktikem Erniem Sandresom. V roce 1952 si otevřel kliniku a během roku 1975 se stal australskou léčitelskou legendou. Měl šest asistentů, který mu ji pomáhali vést. Po smrti Tomase A. Bowena, jeden z nich Oswald Rench začal vyučovat tuto metodu a tak se rozšířila kromě Austrálie i do Severní Ameriky, Velké Británie a Evropy.

bowenova masáž

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

péče o vlasy

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív