OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Bolesti ucha

Ten, který už jednou zažil bolest v uchu, určitě potvrdí, že jde o velmi bolestivou a nepříjemnou záležitost. Nejvíce jsou touto bolestí však postižené děti.

Nejčastěji tuto bolest způsobuje zánět středního ucha nebo otok zevního zvukovodu. Infekce se dostává do středního ucha Eustachovou trubicí, která spojuje střední ucho s nosohltanem a zároveň slouží k jeho drenáži. Zánět blokuje tuto trubici při rýmě, kde se množí ve středním uchu bakterie a vytváří se hnis, který tlakem na bubínek vyvolává silné bolesti.

Příznaky

  • Trhavá nebo pulzující bolest v uchu nebo při tahu na boltec
  • Svrbení nebo tlak v uchu
  • Zhoršení sluchu, ulehnutí, praskání
  • Krvavý, hnisavý nebo čirý výtok
  • Horečka

Příčiny

Bolest ucha způsobuje zánět vyvolaný viry, bakteriemi nebo plísněmi ve zvukovodu. Vhodným prostředím jsou alergie, zánět horních cest dýchacích a vlhkost ve zvukovodu. Podráždění zvukovodu mohou způsobit i chemikálie při odbarvování vlasů i dlouhodobé vystavení zvukovodu chlorové vodě.

Léčba

V první řadě je nutné navštívit lékaře, který podle stavu zánětu předepíše léky. S antibiotiky je možné užívat i některé doplňkové přípravky na hojení zánětu ucha. Na přírodní bázi jsou osvědčené kapky, vyrobené z česnekového oleje, který se však neužívá při nadměrně silných bolestech, snížení sluchu a hnisavém výtoku. Česnekový olej, levandulový olej se aplikují při menších problémech a zmírňují bolest. Při zánětu středního ucha zkuste inhalovat páry s eukalyptovým olejem, které pomohou uvolnit Eustachovu trubici a snížit tlak ve středním uchu.

Ke zmírnění bolestí při zánětu zvukovodu pomůže teplý obklad z venku, při zánětu středního ucha zase studený obklad. Nikdy nekapejte do ucha peroxid vodíku, protože můžete poškodit zvukovod.

Na závěr

Podle posledních, studii děti kuřáků jsou v 85% náchylnější k infekcím středního ucha jako děti nekuřáků. Finská studie zase zvažuje, zda může xylitol - typ přírodního cukru, bránit mikroorganismům v nosohltanu vnikat do ucha, což je nejčastější příčina infekce středního ucha. Zabývá se tím na základě studie, která poukázala, že děti žvýkající žvýkačku s tímto typem cukru, mají o polovinu menší výskyt ušních zánětů.

Převzato: www.femme.sk

bolest v uchu

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. zánět ucha (Klára, 2. 3. 2017 10:05:21) Odpovědět

    Nám s opakovaným zánětem ucha pomohlo cucání Bactoralu. Syn ho bere s dvouměsíčníma přestávkama a je v pořádku.


Pracovní doba

na objednávky

Po-Čt     10:00    18:00
10:00 15:00

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

29. 3. 2018
Vaječná maska na vlasy

Když Velikonoce, tak užitečně :)

14. 3. 2018
Pozabíjejte všechny vnitřní parazity

Ledasco tělo snese, ale pomyšlení na parazity v těle ...

1. 3. 2018
Parafínový zábal na ruce

Kdo by nechtěl mít ruce hebké jako dětskou prdelku? 

archív

Oblíbené odkazy

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, studiofree, studio-free, Blanka Pavlínová, kosmetika Tišnov, kadeřnictví Albert, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská