OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

První pomoc při bolesti zubů

Bolest zubů, možná ta nejhorší! Trápila i generace před námi, a to nesrovnatelně častěji. Nic vás nezajímá, hlava chce prasknout, pro mnohé jde o nepopsatelný stav. Pokud právě váš zubař neordinuje a chcete nějaký čas vydržet, pomoci vám mohou následující tipy. Nenechte se však uklidnit dočasnou úlevou a hned, jak je to možné navštivte odborníka.

Alpa

Vypláchněte si jí ústa, nebo si potírejte okolí bolavého zubu. Nebo namočte kousek vatičky a přiložte a podržte chvíli na bolestivém místě.

Borovička

Čím více procent, tím lépe. Opět pomáhá vatička, namočená v ní a přiložena na okolí zubu. Zabírá i když ji vypijete. Tuto léčbu dlouho nevydržíte. Na druhou stranu, alespoň nebudete cítit vůbec žádnou bolest.

Studené obklady

Kostky ledu, balíček s mraženou zeleninou vložte do ručníku a přikládejte na bolestivou stranu. Chlad pomůže částečně znecitlivět bolestivé místo.

Šalvěj, heřmánek, jitrocel, máta peprná

Uvařte si čaj z těchto bylinek, nechte ho vychladnout. Vlažný nápoj podržte v ústech, nebo si ústa jím vyplachujte.

Hřebíček

Stačí je žvýkat, mají protizánětlivé účinky. Nebo kousky rozdrceného hřebíčku přiložte k bolavému zubu. Můžete je předtím namočit do nějakého alkoholu, zajistí tak dezinfekci postiženého místa.

Česnek

Je věčné antibiotikum. Při menší bolesti může pomoci jeho žvýkání. Nařízněte ho, dejte do gázy a vložíte do toho ucha, na straně jehož bolest ze zubu vychází.

Obyčejný brambor

Údajně pomáhá hlavně při zánětu dásní. Stačí ho nastrouhat na drobné kousky, vložit do úst na bolavé místo.

bolest zubů

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

Po-Pá     8:00    18:00

Pouze na objednávku

Orientační prac.doba

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

25.10.2017
Padají vám vlasy?

Nechcete, aby vám vypadávaly vlasy v tak velké míře?

18.10.2017
Jojobový olej

Jojobový olej není vlastně olej, ale vosk

16.10.2017
Suché oči z PC

Z vlastní zkušenosti vím, co to je za nepříjemnost

archív

Oblíbené odkazy

optimalizace PageRank.cz

Portál Tišnov - informační portál města

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, Lukáš Kubica, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, free studio, free-studio, studio-free, Blanka Pavlínová, Radka Váňová, kosmetika Tišno, kadeřnictví Albert,, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská