0 Kč

Pět bylin může pomoci vyléčit zánět, posílit zdraví mozku a další! 

 Koření obohacuje chuť našich pokrmů a dělají jídla taková, jaká je prostě milujeme. Většina z nich však nabízí různé jiné přínosy, než pouze kulinářské. Tím myslím přínosy pro zdraví. Některé koření vám může pomoci s několika problémy.

Co takové oregáno? Jeho účinky ničí bakterie a kurkuma zas uklidňuje příznaky asmtatu a bolesti kloubů. Nicméně je asi jasné, že nemůže používat všechny přínosy bylin tak, že přidáte trošku do vašeho oblíbeného jídla. Existují postupy, které je třeba dodržet, abychom mohli užívat účinků maximálně.

Někdy nám pomáhají bylinné čaje, ale často to nebude stačit. Zde je 5 bylin, které jsou v určitých případěch lepší než prášky. Tyto ingredience by měly být zaručeně součástí vaší kuchyně.

Zázvor

Výhody: Výzkum ukázal, že zázvor je extrémně účinný v případě ranní nemoci a post-chemoterapie nevolnosti a odborníci zjistili, že je ještě lepší než Dramamine při prevenci pohybové nemoci.

Nejlepší forma a dávkování: K léčbě nemoci pohybu můžete připravit infuzi přidáním 1/4 až 1 g zázvoru do vroucí vody; a konzumují to třikrát denně. Můžete také užít 500 mg práškového extraktu půl hodiny po probuzení a 4 hodiny před spánkem.

Upozornění: V případě těhotenství nepoužívejte denně více než 2 gramy zázvoru. Pokud trpíte pálením žáhy, vezměte zázvor s jídlem.

Kurkuma

Kurkuma je silný protizánětlivý prostředek a uklidňuje bolesti způsobené osteoartritidou a revmatoidní artritidou. Odbourává zánět v případě jiných stavů, jako je tendonitida, a zvyšuje kardiovaskulární zdraví.

Nejlepší forma a dávkování: Podle Reenity Malhotry, ayurvedické klinické ordinace v San Jose, Kalifornie, můžete dostat léčebnou dávku kurkum z jídla a potřebujete špetku na porci. Pokud si zvolíte doplnění, měli byste vzít 4 gramy kurkuma denně.

Upozornění: Používejte je opatrně, protože prášková kurkuma je silná bylina pro čištění krve.

Šalvěj

Výhody: Tato bylina byla tradičně po staletí používána jako posilovač mozku a jako antiseptikum v případě bolesti v krku. Šalvěj obsahuje sloučeninu, která inhibuje stejný enzym, který je cílem léků pro ztrátu paměti v případě Alzheimerovy choroby.

Nejlepší forma a dávkování:  V případě Alzheimerovy choroby nebo pokud se jen snažíte zůstat ostrý, užívejte 30 kapek kapalného extraktu 2-3x denně. V případě bolestí v krku pít šalvěj čaj nebo kloktadlo s mnohem zředěným roztokem kapaliny (10 až 20 kapek) rozpuštěné v šálku teplé vody. 

Upozornění: Nejsou žádná rizika, pokud jsou užívány v normálních dávkách. Pokud se však užívá v nadměrných množstvích po delší dobu, může to vést k záchvatům.

Česnek

Výhody: Tato zázračná potravina je vynikající pro srdce. Ve skutečnosti jeho pojídáním snižjete plak v tepnách u pacientů. Česnek mírně snižuje cholesterol. Snižuje krevní tlak a snižuje možnost vzniku mozkové příhody.

Upozornění: Pokud často používáte aspirin, neměli byste česnek moc jíst, protože byste mohli začít krvácet.

Oregáno

Výhody: Oreganový olej bojuje s infekcemi, kvůli silným sloučeninám, které obsahuje, thymol a carvacrol. Oregano může být užitečné při průjmu, ale používá se především při infekcích. Dále pomáhá při kašli a nachlazení, ale pokud se po několika dnech nebudete cítit lépe, měli byste vyhledat lékaře.

Nejlepší forma a dávkování: Nepřiměřené použití tohoto oleje by mohlo spálit ústa. Proto by bylo nejlepší, abyste si vybrali některé kombinace tohoto esenciálního oleje s tekutým extraktem oregano. Správné dávky se pohybují od 20 kapek dvakrát denně až 30 kapek čtyřikrát denně, zředěného ve sklenici vody.

Upozornění: Nejsou žádná rizika kromě potenciálního spalování úst čistého esenciálního oleje.

zdroj: www.spravnezeny.cz

Služby

Služby

Salon Nefertiti není jen kadeřnictví, ale i manikúra, pedikúra. Pro ženy, muže i děti. 

péče o vlasy

Kadeřnictví

Nabízíme nové trendy střihů, jak pánských, dámských tak i dětských a samozřejmě také barvení, přelivy, melíry, trvalé ondulace, svatební a společenské účesy.

péče o nehty na rukou

Manikúra

Čisté a upravené ruce jsou součástí estetického vzhledu nejen u žen, ale také u mužů a dětí. Pokud nemáte od přírody nehty bez chybičky, je na čase s tím začít něco dělat.

péče o nohy

Pedikúra

Aby se Vaše nohy cítily jako v  bavlnce. Pedikérku by měl navštívit každý, komu záleží na vzhledu a zdraví svých chodidel

Hýčkejte se

Parafínové zábaly

Pro ruce i nohy. Teplý parafín příjemně prokrví, prohřeje kůži, svaly i klouby. Po parafínu budou vaše ruce krásně jemné , vyživené a hydratované.

nefertiti_kupon_kadernictvi.jpg

Kupóny

Nechcete službu pro sebe a přesto byste náš salon využili jako dárek? Darujte krásné kupóny v lesku.

Výročí

Osobní kupón

Pokud chcete na kupón vlastní fotku a text, není problém. Vše je již v ceně kupónu.

Umíme kadeřnictví, pedikúru, manikúru, to je samozřejmost, ale nabízíme další přidané hodnoty. 

Taxi pro seniory proplatíme

Senior taxi

Senioři, nemusíte k nám pěšky, nemusíte autobusem, pohodlně si zavolejte senior taxi a my vám jej po předložení účtenky proplatíme. I cestu zpět pochopitelně.

pejskům vstup povolen

Pejsci k nám mohou

Jdete kolem a máte sebou pejska, nebojte se vstoupit. Máme taky pejska a pejsci jsou s páníčky i bez :) vítáni.

platba kartami

Platba kartou

Víte že ani u nás již nemusíte nosit hotovost? Moderní je platba kartou a my chceme být moderní a stále mladí jako naši zákazníci.

Články, návody, tipy

Archív