OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Pět bylin může pomoci vyléčit zánět, posílit zdraví mozku a další! 

 Koření obohacuje chuť našich pokrmů a dělají jídla taková, jaká je prostě milujeme. Většina z nich však nabízí různé jiné přínosy, než pouze kulinářské. Tím myslím přínosy pro zdraví. Některé koření vám může pomoci s několika problémy.

Co takové oregáno? Jeho účinky ničí bakterie a kurkuma zas uklidňuje příznaky asmtatu a bolesti kloubů. Nicméně je asi jasné, že nemůže používat všechny přínosy bylin tak, že přidáte trošku do vašeho oblíbeného jídla. Existují postupy, které je třeba dodržet, abychom mohli užívat účinků maximálně.

Někdy nám pomáhají bylinné čaje, ale často to nebude stačit. Zde je 5 bylin, které jsou v určitých případěch lepší než prášky. Tyto ingredience by měly být zaručeně součástí vaší kuchyně.

Zázvor

Výhody: Výzkum ukázal, že zázvor je extrémně účinný v případě ranní nemoci a post-chemoterapie nevolnosti a odborníci zjistili, že je ještě lepší než Dramamine při prevenci pohybové nemoci.

Nejlepší forma a dávkování: K léčbě nemoci pohybu můžete připravit infuzi přidáním 1/4 až 1 g zázvoru do vroucí vody; a konzumují to třikrát denně. Můžete také užít 500 mg práškového extraktu půl hodiny po probuzení a 4 hodiny před spánkem.

Upozornění: V případě těhotenství nepoužívejte denně více než 2 gramy zázvoru. Pokud trpíte pálením žáhy, vezměte zázvor s jídlem.

Kurkuma

Kurkuma je silný protizánětlivý prostředek a uklidňuje bolesti způsobené osteoartritidou a revmatoidní artritidou. Odbourává zánět v případě jiných stavů, jako je tendonitida, a zvyšuje kardiovaskulární zdraví.

Nejlepší forma a dávkování: Podle Reenity Malhotry, ayurvedické klinické ordinace v San Jose, Kalifornie, můžete dostat léčebnou dávku kurkum z jídla a potřebujete špetku na porci. Pokud si zvolíte doplnění, měli byste vzít 4 gramy kurkuma denně.

Upozornění: Používejte je opatrně, protože prášková kurkuma je silná bylina pro čištění krve.

Šalvěj

Výhody: Tato bylina byla tradičně po staletí používána jako posilovač mozku a jako antiseptikum v případě bolesti v krku. Šalvěj obsahuje sloučeninu, která inhibuje stejný enzym, který je cílem léků pro ztrátu paměti v případě Alzheimerovy choroby.

Nejlepší forma a dávkování:  V případě Alzheimerovy choroby nebo pokud se jen snažíte zůstat ostrý, užívejte 30 kapek kapalného extraktu 2-3x denně. V případě bolestí v krku pít šalvěj čaj nebo kloktadlo s mnohem zředěným roztokem kapaliny (10 až 20 kapek) rozpuštěné v šálku teplé vody. 

Upozornění: Nejsou žádná rizika, pokud jsou užívány v normálních dávkách. Pokud se však užívá v nadměrných množstvích po delší dobu, může to vést k záchvatům.

Česnek

Výhody: Tato zázračná potravina je vynikající pro srdce. Ve skutečnosti jeho pojídáním snižjete plak v tepnách u pacientů. Česnek mírně snižuje cholesterol. Snižuje krevní tlak a snižuje možnost vzniku mozkové příhody.

Upozornění: Pokud často používáte aspirin, neměli byste česnek moc jíst, protože byste mohli začít krvácet.

Oregáno

Výhody: Oreganový olej bojuje s infekcemi, kvůli silným sloučeninám, které obsahuje, thymol a carvacrol. Oregano může být užitečné při průjmu, ale používá se především při infekcích. Dále pomáhá při kašli a nachlazení, ale pokud se po několika dnech nebudete cítit lépe, měli byste vyhledat lékaře.

Nejlepší forma a dávkování: Nepřiměřené použití tohoto oleje by mohlo spálit ústa. Proto by bylo nejlepší, abyste si vybrali některé kombinace tohoto esenciálního oleje s tekutým extraktem oregano. Správné dávky se pohybují od 20 kapek dvakrát denně až 30 kapek čtyřikrát denně, zředěného ve sklenici vody.

Upozornění: Nejsou žádná rizika kromě potenciálního spalování úst čistého esenciálního oleje.

zdroj: www.spravnezeny.cz

bylinky pro zdraví

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

na objednávky

Po-Čt     10:00    18:00
10:00 15:00

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

29. 3. 2018
Vaječná maska na vlasy

Když Velikonoce, tak užitečně :)

14. 3. 2018
Pozabíjejte všechny vnitřní parazity

Ledasco tělo snese, ale pomyšlení na parazity v těle ...

1. 3. 2018
Parafínový zábal na ruce

Kdo by nechtěl mít ruce hebké jako dětskou prdelku? 

archív

Oblíbené odkazy

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, studiofree, studio-free, Blanka Pavlínová, kosmetika Tišnov, kadeřnictví Albert, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská