OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Vlasy v pokročilém věku.

Dnes vám profesionální poradí kadeřník a poradce Dodo Jankovič ze studia krásy Pierot Polus.

Otázka čtenářky: Jak předcházet stárnutí vlasů, které se věkem postupně oslabují, ztrácejí přirozenou vitalitu a lesk?

Dodo Jankovič: Jsem velmi rád, že se o tuto problematiku zajímáte, protože většina žen řeší v rámci věku pouze stav pokožky a trápí se s vráskami. Také stále převládá názor, že naše babičky se o sebe nemusely tolik starat a měli pěkné vlasy i pleť. Je třeba mít na zřeteli, že genetická výbava je jedna věc, ale vnější vlivy věc druhá. Nezapomínejte, že pleť je jako houba, která všechno nasává. Žijeme ve znečištěném prostředí. Pokud bychom měli mluvit o vlasech, tak zase třeba zdůraznit, jak se změnila celková péče o ně. Ženy si je zvyknou barvit, natáčet, kulmovat, žehlit a používaly nebo stále používají trvalou. Takže už dávno neplatí, že pokud měla naše babička super pleť a krásné vlasy, tak jsme to automaticky zdědili i my. Musíme se proto o sebe více pečovat. Vlasy a vlasová pokožka, stejně jako pleť, podléhají biologickým změnám. Vlasové vlákno je viditelně tenčí, křehké a vlasová pokožka vysušená.

Zralé vlasy se vyznačují oslabením vnitřní struktury vlasového vlákna, zvýšenou citlivostí na UV záření a sníženou kvalitou vnější ochranné vrstvy vlasu. Tím, že se vlasová vlákna ztenčují, dochází ke snížení hustoty vlasů. V závislosti na věku se může tato hustota snížit až na 40% ve srovnání s hustotou vlasů běžnou ve věku 30 let. V důsledku hormonální nerovnováhy zase dochází k vysušování vlasové pokožky. I s tímto problémem se dá bojovat. Tak, jak si kupujete krémy na obličej, speciálně vyvinuté, aby zabránili stárnutí pleti, musíte se poohlédnout i po vlasové kosmetice, která udrží vaše vlasy a vlasovou pokožku v rovnováze. Vybírejte ale citlivě.

Některé kosmetické značky mají i řadu věnovaný věkem oslabeným vlasům. Velmi dobré zkušenosti máme například s produkty Age Premium od Kérastase Paris, které byly speciálně vyvinuty pro tento typ vlasů a obsahují například deriváty kalcia, vitaminu F, ceramidy, extrakt z granátového jablka a UV filtr. Maska navíc obsahuje i kyselinu hyaluronovou, která dokonale hydratuje vlasovou pokožku. Právě tato maska je jedna z mála, která se může nanášet až ke kořínkům vlasů. Ačkoli často zdůrazňuji, že kondicionéry patří pouze na konce vlasů, maska Age Premium výborně vyživí suchou vlasovou pokožku. Oba produkty zajistí zpevnění vlasového vlákna, jeho výživu a ochranu, jakož i hydrataci vlasové pokožky.

Pokud však vaše pokožka hlavy není suchá, doporučoval bych vám spíše řadu Age Recharge. Tam platí, že maska se nanáší pouze na délky a suché konce vlasů. Potřebné látky byste svým vlasům mohli dodat i s péčí Chronologiste. Nanáší se na šamponem umyté vlasy. Skládá se z mimetického kaviáru (inspirovaný přírodním kaviárem) a hedvábné masky. Tyto dvě ingredience smícháte a nanesete na vlasy. Ty si z masky vezmou přesně tolik výživných látek, kolik potřebují a ve složení, jaké jim vyhovuje.

vlasy a pokročilý věk

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

na objednávky

Po-Čt     10:00    18:00
10:00 15:00

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

29. 3. 2018
Vaječná maska na vlasy

Když Velikonoce, tak užitečně :)

14. 3. 2018
Pozabíjejte všechny vnitřní parazity

Ledasco tělo snese, ale pomyšlení na parazity v těle ...

1. 3. 2018
Parafínový zábal na ruce

Kdo by nechtěl mít ruce hebké jako dětskou prdelku? 

archív

Oblíbené odkazy

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, studiofree, studio-free, Blanka Pavlínová, kosmetika Tišnov, kadeřnictví Albert, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská