OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Nejdůležitější sval každé ženy

Ne, není to jazyk, jak by řekl škodolibý chlap, ale svaly pánevního dna.

Klíčová úloha pánevních svalů

Věděli jste, že pánevní dno patří k svalovým skupinám, na které jste ani nepomysleli? Většina mladých žen a dívek ani netuší, že takové svaly vůbec mají v těle.  Ženy, které rodily nebo starší ročníky o něm začnou tušit s nastupujícími problémy s únikem moči. Teprve tehdy se začnou zajímat, o co vlastně jde a na co slouží. A přitom poruchou udržení moči trpí každá třetí žena!  Pánevní dno hraje v lidském těle klíčovou roli. Při jeho oslabení dochází k posunu umístění orgánů malé pánve, močového měchýře a močové trubice, pochvy, vagíny i konečníku, což může vést k narušení jejich funkce.

Ženy, u kterých došlo k oslabení pánevního dna, ale i ty, které chtějí předcházet budoucím problémům, by měly posilování pánevního dne zařadit do svého každodenního programu. Oslabené svaly intimních partií totiž znepříjemní nejen milostné radovánky, ale mohou způsobit i únik moči při běžných činnostech, jako je chůze, smích či kýchnutí. Skutečně není příjemné „cvrknout“ si na veřejnosti. Důležité je upravit si celkově svou životosprávu, zredukovat svou hmotnost, mít pravidelnou stolici, dbát na vhodný pitný režim a především zařadit cviky na posílení pánevního dna.

Inkontinencí moči mohou trpět i muži.

Začíná se u nich projevovat spíše ve vyšším věku a souvisí například s onemocněním prostaty.

Prvním krokem a zároveň i prevencí jsou speciální cviky na pánevní dno, léčbu se doporučuje podpořit i nehormonální fytoterapií. Vhodné je užívání výživového doplňku s obsahem výtažků z dýně, přesličky rolní a lnu setého, který přispívá ke zpevnění svalů pánevního dna. Přípravek založený na těchto účinných látkách vyvinuli právě slovensští odborníci z Výzkumného ústavu léčiv. "Pokud už onemocnění postoupilo, přistupuje se k farmakologické léčbě - podávání estrogenů, stimulátorů, případně až k chirurgickému řešení," konstatuje odborník a dodává: "Při tomto onemocnění není na místě ostych, je vhodné již na začátku navštívit svého gynekologa či urologa. Je lepší podchytit onemocnění včas, jak pak napravovat škody. "Mezi příznaky inkontinence trpí v současnosti více než 300 tisíc žen v produktivním věku, pomoc lékaře vyhledá však jen každá pátá.

Jedním z nejúčinnějších způsobů prevence i léčby inkontinence jsou cviky, které zavedl v roce 1948 americký gynekolog Arnold Kegel a které se také v současnosti považují za první pomoc při tomto onemocnění. Spočívají v rytmickém stažení svalstva pánevního dna a jejich následném uvolňování. Doba udržení stahu se pohybuje od jedné do sedmi sekund. Počet opakování se zvyšuje z 80 na 300 stahů za den. Celý trénink prochází čtyřmi základními fázemi. V té první se žena snaží uvědomit si, které přesně jsou svaly pánevního dna, během druhé fáze se snaží nezapojit do stahování svaly břicha, stehen a hýždí, ve třetí se soustředí na izolované stahy svalů pochvy a ve čtvrté fázi již aktivně používá svaly pánevního dna. První výsledky se po pravidelném cvičení dostaví za 6 až 8 týdnů.

Cviky na pánevní dno

"Tato léčebná metoda může u mnoha pacientek nahradit i náročnou operační léčbu, nebo ji vhodně doplnit. S cvičením se doporučuje začít nejen okamžitě po porodu, ale i po operační léčbě intimních partií, měla by být také samozřejmostí u každé jedné ženy jako efektivní prevence., "Říká Dr. Tomasch a uvádí, že na posílení pánevního dna je možné využít i praktiky východoasijských škol např. tai-chi či pět Tibeťanů. Efekt přináší i orientální břišní tanec, pilates, kalanetika, jóga, ale také rekreační turistika, plavání, cyklistika, které vás také uvolní a zbaví stresu. Za nevhodné se považují všechny sporty, při kterých se skáče, tedy aerobik, běh, gymnastika, bojové sporty, míčové hry.

Věděli jste, že Arnold Kegel v populaci žen s různými typy inkontinence vyléčil neuvěřitelných 84% jen díky tomuto cvičení? Tak proč nevěřit osvědčeným praktikám? Nezapomínejme však, že cvičit třeba pravidelně a správně. Kombinací cvičení a výživového doplňku podpoříte zpevnění svalů pánevního dna a rychleji zvítězíte nad samovolným únikem moči.

 

 

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

na objednávky

Po-Čt     10:00    18:00
10:00 15:00

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

29. 3. 2018
Vaječná maska na vlasy

Když Velikonoce, tak užitečně :)

14. 3. 2018
Pozabíjejte všechny vnitřní parazity

Ledasco tělo snese, ale pomyšlení na parazity v těle ...

1. 3. 2018
Parafínový zábal na ruce

Kdo by nechtěl mít ruce hebké jako dětskou prdelku? 

archív

Oblíbené odkazy

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, studiofree, studio-free, Blanka Pavlínová, kosmetika Tišnov, kadeřnictví Albert, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská