OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Kopříva - na revma, ale i padající vlasy

Jedna a tatáž léčivá rostlina dokáže pomoci při mnoha problémech. Mladé listy kopřivy sbíráme od března do června, kvetoucí nať uprostřed léta, semena koncem srpna a kořen v říjnu. Pro sušení se listy i nať sbírají před kvetením. Sušíme na tmavém místě. Uskladňovat kopřivu můžeme v suchých papírových sáčcích maximálně 1 rok.

Co v ní najdete?

Její listy pokryté žahavými, štětinatý chloupky obsahují chlorofyl, který má protizánětlivé účinky a regeneruje poškozenou tkáň. Najdete v nich i třísloviny s protikrvácivým účinkem, vitamin C, vápník, hořčík, betakaroten a železo potřebné pro tvorbu červených krvinek. Nechybí ani flavonoidy s antioxidačními účinky, fytoncidy, které dokáží zničit bakterie, či serotonin, podporující dobrou náladu!

Jak si ji připravit?

3 týdny, 3x denně neslazený čaj. Vrátí sílu a živiny. Kopřiva posílí, podpoří tvorbu červených krvinek. Čaj také ředí a čistí krev, odstraní vyrážky a barevné nerovnosti pokožky. Kúra pití kopřivového čaje nesmí však trvat déle.

Chlorofyl je ve vodě téměř nerozpustný. Proto vysušenou rostlinu rozmixujme na prášek. Z prášku připravíme čaj, který pijeme is sedimentem. Dostaneme do těla maximum chlorofylu. Teplý pijme 3x denně, vždy čerstvý, ne déle než zmíněné dva, max. tři týdny.

Na revma trýzněné nohy obklad z gázy, namočené v tinktuře. Připravíme ji z 1/2 litru kvalitního bílého alkoholu a 100 g sušené kopřivy.

Momentálně je k dispozici i čerstvá kopřiva, takže si můžete nasbírat mladé rostlinky is kořínky, pořádně omyjte, osušte a nechte alespoň 10 dní macerovat v 40 procentním alkoholu. Pít ji můžete při problémech s játry, žlučníkem či vředech. Hodí se i na natírání při kožních problémech jako ekzém a pod.

  • Při revmatismu pomáhá i jednoduché přikládání na klouby.
  • Večer silnějším odvarem oplachujme tvář. Sníží tvorbu kožního mazu.
  • Kopřiva se sbírjí bez bez rukavic. Zlepšíte si tím krevní oběh.
  • Při revmatismu přikládejte na postižené klouby.
  • Na padající vlasy pomůže oplachování odvarem z kopřivy. Připravíme ho tak, že asi 4 hrsti listů povaříme ve dvou litrech vody a necháme ještě 10 minut louhovat.
  • Pomůže i když každý večer vtíráme do pokožky hlavy tinkturu.

kopřiva

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

na objednávky

Po-Čt     10:00    18:00
10:00 15:00

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

29. 3. 2018
Vaječná maska na vlasy

Když Velikonoce, tak užitečně :)

14. 3. 2018
Pozabíjejte všechny vnitřní parazity

Ledasco tělo snese, ale pomyšlení na parazity v těle ...

1. 3. 2018
Parafínový zábal na ruce

Kdo by nechtěl mít ruce hebké jako dětskou prdelku? 

archív

Oblíbené odkazy

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, studiofree, studio-free, Blanka Pavlínová, kosmetika Tišnov, kadeřnictví Albert, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská