OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Kousání nehtů

Velmi špatným zlozvykem je kousání nehtů. Začínáme s tím už v dětství , ale obvykle z toho prostě vyrostete. Není pravidla, aby nebylo i výjimky. Takže si nehty kousají i dospělí lidé. Dojde-li ke stresové situaci, objeví se tento zlozvyk. A zcela nepodvědomě.

Proč bychom měli přestat s kousáním nehtů?

-          nehty jsou zdrojem špíny, nečistot

-          nehty nevypadají hezky

-          svědčí to o tom, že jste nejistí, nervózní

-          také to svědčí o tom, že nemáte dostatek vůle s tímto zlozvykem přestat

-          kousáním si také nehty oslabujete, budou se vám třepit, mohou se deformovat

-          lidé se na vás budou koukat s opovržením

 

Jak ale přestat s kousáním nehtů?

Někdy je to těžší než přestat kouřit. S tímto zlozvykem je těžké seknout z ničeho nic, a obzvlášť, když si nehty koušete už od dětství. Potřebujete k tomu silnou vůli to opravdu chtít! Je to jako vlastně s kouřením, pokud chcete přestat – přestanete.

Když už jste s tím zkoušeli seknout, ale žádné pokusy se vám nevydařily, nic nevzdávejte. Zkuste se zjistit, proč si nehty koušete. Jaký máte důvod? Stres? Nuda? Nervozita? Stud? A líbí se vám vaše nehty, když si je koušete?

Takže. Nejdříve si musíte říct, že kousání nehtů je odporné. Vydržte alespoň jeden den bez kousání nehtů. Ten den se opravdu moc a moc soustřeďte na to, si prsty do úst nestrčit. Je to psychická záležitost. Pokud to vydržíte ten jeden den, zvládnete to i týden i měsíc. Není to ale jednoduché. Nejlépe je začít po odborné manikúře, abyste nehty ten den i fyzicky cítili.

Pokud to sami nezvládnete, existují různé přípravky, př. lak proti kousání nehtů (je odporně hořký, ale i na to se dá zvyknout J), pomožte si třeba rukavicemi, noste je celý den, nebo nehty ponořte do skleničky s pepřem.

Je nutné si dát slib, že si nehty přestanete kousat. Nedodržení slibu by mělo být ztrestáno. Protože nebudeme trestat sami sebe, poproste blízkého člověka, aby vymyslel trest a kdykoliv budete okolím přistiženi, ať vás trest nemine. Ono někdy stačí, aby vás přes ty prsty někdo praštil v okamžiku, kdy je máte v puse.

Také je nutné posílit nehty různými přípravky proti lámání, štěpení. Během odvykání několikrát zajděte na odbornou manikúru, kde vám odborně poradí, ošetří a pomohou celkově s odvykáním. Stojí to za to.

 

Kdo s tím neskončil, tomu držíme naprosto upřímně (neokousané) prsty.

Kousání nehtů

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

na objednávky

Po-Čt     10:00    18:00
10:00 15:00

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

29. 3. 2018
Vaječná maska na vlasy

Když Velikonoce, tak užitečně :)

14. 3. 2018
Pozabíjejte všechny vnitřní parazity

Ledasco tělo snese, ale pomyšlení na parazity v těle ...

1. 3. 2018
Parafínový zábal na ruce

Kdo by nechtěl mít ruce hebké jako dětskou prdelku? 

archív

Oblíbené odkazy

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, studiofree, studio-free, Blanka Pavlínová, kosmetika Tišnov, kadeřnictví Albert, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská