OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

PÉČE O VLASY A KÁVA

Oblibě kávy se těší milióny lidí po celém světě. Dosavadní výzkumy prokázaly, že konzumace kávy s mírou podporuje imunitu a zdraví organismu. Káva je charakteristická svou černou barvou a výraznou vůní. Kromě nespočet dalších látek obsahuje alkanoid kofein, který povzbuzuje srdeční činnost. Káva obsahuje desítky až stovky látek o  jejichž účincích se dodnes vede mnoho debat.

Nepražená kávová zrna obsahuje  5 – 15 % cukrů, 15 – 20 % bílkovin, 20 – 25 % tříslovin, 10 – 15 % vody a 10 až 20 % tuku  v závislosti na odrůdách kávy. Již mnoho výzkumů potvrzuje blahodárné účinky kávy.

Odborníci se domnívají, že káva chrání organismus před vážnými nemoci, jako je např. Alzheimerova choroba. Navíc vědci prokázali účinky kávy na rychlost růstu vlasů.

Káva a růst vlasů

Také káva může být pro vlasy prospěšná. Kofein krátkodobě zvyšuje krevní oběh, čímž zvyšuje prokrvení vlasové pokožky. Dobré prokrvení vlasové pokožky zvyšuje přísun výživných látek a podporuje růst vlasů. Přímou masáží vlasové pokožky pomocí kávy, obsažený kofein stimuluje přímo vlasové folikuly a urychluje růst vlasů.

Uvařenou kávu nechejte zchladnout. V nejlepším případě nalijte do nádoby s rozstřikovačem. Po umytí vlasů šampónem nastříkejte kávu na vlasovou pokožku a nechejte působit. Následně vlasy opláchněte a pokračujte dále jako obvykle. Při pravidelném používání zaznamenáte méně vypadnutých vlasů a jejich rychlejší růst.

Káva a barva vlasů

Dívky s tmavými vlasy zjistily, že káva je skvělým pomocníkem pro zvýraznění barvy vlasů. Uvařte velmi silnou kávu, kterou nechejte zchladnout. Opatrně kávu nalijte do vlasů a nechejte vlasy řádně kávu absorbovat. Pozor na skvrny od kávy na světlém oblečením nebo v domácnosti. Ideální je aplikace ve sprchovém koutu. Následně si nasaďte koupací čepici a kávu nechejte působit, jak jen to půjde. Poté řádně vlasy opláchněte. Jelikož namáčení vlasů kávou může udělat nepořádek. Je možné použít silnou hydratační masku. Před použitím kondicionéru přidejte do dlaně kávovou sedlinu. Vlasy budou oslnivě lesklé a budou působit půvabným tónovaným dojmem.

Zdroj: http://akademie.inhair.cz

Káva a vlasy

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

na objednávky

Po-Čt     10:00    18:00
10:00 15:00

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

29. 3. 2018
Vaječná maska na vlasy

Když Velikonoce, tak užitečně :)

14. 3. 2018
Pozabíjejte všechny vnitřní parazity

Ledasco tělo snese, ale pomyšlení na parazity v těle ...

1. 3. 2018
Parafínový zábal na ruce

Kdo by nechtěl mít ruce hebké jako dětskou prdelku? 

archív

Oblíbené odkazy

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, studiofree, studio-free, Blanka Pavlínová, kosmetika Tišnov, kadeřnictví Albert, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská