OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Bowenova masáž

Je tlaková masáž, která pomáhá vrátit organismus do rovnováhy v důsledku špatného držení těla, nedostatku pohybu či úrazu.

Tato technika je velmi šetrná umožňuje tělu aktivizovat jeho přirozené regenerační a hojivé mechanismy. Základem techniky jsou speciální jemné pohyby, které terapeut provádí ukazováčky, prostředníky nebo palci. Při masáži se vyvine jemný tlak a přibližně po dvou sekundách se tlak uvolní. Vždy po několika pohybech následuje dvouminutová přestávka, která je součástí celého ošetření. Tělo lépe zpracuje vyslané signály. Pohyby se provádějí na přesně určených bodech lidského těla v určitém pořadí a sériích, které se nazývají procedury. Tyto procedury mohou být na spodní části těla, horní části zad, zadní straně stehenních svalů a pod.

Jemné masážní pohyby uleví lidem s bolestmi zad a krku, zastaví bolesti hlavy a sníží bolesti kloubů. Metoda se využívá i při bolestech bederní páteře, kolen; ztuhlých ramenech, artritidě. Pomáhá při alergiích, astmatu a depresi. Technika nevyžaduje přímý kontakt s kůží a nepoužívají se emulze a oleje. Obecně je Bownova masáž velmi jemná a relaxační a snižuje všechny typy bolesti zmírňuje psychické problémy a odbourává stres.

Objevitelem a průkopníkem tlakové masáže byl australský osteopat Tomas A. Bowen (1916 - 1982), který byl masérský samouk. Možným impulsem pro objev tlakové masáže mohlo být jeho setkání se známým masérem, fyzioterapeutem a chiropraktikem Erniem Sandresom. V roce 1952 si otevřel kliniku a během roku 1975 se stal australskou léčitelskou legendou. Měl šest asistentů, který mu ji pomáhali vést. Po smrti Tomase A. Bowena, jeden z nich Oswald Rench začal vyučovat tuto metodu a tak se rozšířila kromě Austrálie i do Severní Ameriky, Velké Británie a Evropy.

bowenova masáž

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Pracovní doba

na objednávky

Po-Čt     10:00    18:00
10:00 15:00

Vždycky se domluvíme 

Telefonujte kdykoliv

Po domluvě víkendy i svátky

Mimo prac.dobu dle domluvy

 

 

 

Články, návody, tipy

29. 3. 2018
Vaječná maska na vlasy

Když Velikonoce, tak užitečně :)

14. 3. 2018
Pozabíjejte všechny vnitřní parazity

Ledasco tělo snese, ale pomyšlení na parazity v těle ...

1. 3. 2018
Parafínový zábal na ruce

Kdo by nechtěl mít ruce hebké jako dětskou prdelku? 

archív

Oblíbené odkazy

tisnov.info

Seo servis

kadeřnictví Tišnov, Kubicová Markéta, masáže Tišnov, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž Tišnov, studio free, studiofree, studio-free, Blanka Pavlínová, kosmetika Tišnov, kadeřnictví Albert, kadeřnictví Kleopatra, kadeřnictví brněnská